ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 27/02/2020 08:54

Ulet numri i të papunëve, prezantohet plani operativ për punësim për vitin 2020

Ulet numri i të papunëve, prezantohet plani operativ për punësim për vitin 2020
Implementimi i planit operativ për punësim mundëson zvogëlimin e përqindjes së papunësisë në vend dhe sipas statistikave të fundit kjo shifër është 17,1%, tha zëvendëskryeministrja për çështje ekonomike, Mila Carovska, ...
Flaka | 17-Jan-2020 19:11
Implementimi i planit operativ për punësim mundëson zvogëlimin e përqindjes së papunësisë në vend dhe sipas statistikave të fundit kjo shifër është 17,1%, tha zëvendëskryeministrja për çështje ekonomike, Mila Carovska, ...

Për 2.5 vjet, 59.600 qytetarë të punësuar, Carovska: Nga buxheti janë ndarë 1.3 miliardë denarë
Shkup, 17 janar – 59,600 qytetarë në vendin tonë janë punësuar për dy vjet e gjysmë. Sipas zëvendës kryeministres për çështje ekonomike Milla Carovska tha që në vitin 2019, nga buxheti i vendit janë ndarë rekord 1.3 ...
Koha.mk | 17-Jan-2020 19:10
Shkup, 17 janar – 59,600 qytetarë në vendin tonë janë punësuar për dy vjet e gjysmë. Sipas zëvendës kryeministres për çështje ekonomike Milla Carovska tha që në vitin 2019, nga buxheti i vendit janë ndarë rekord 1.3 ...

Qeveria lëvdohet se ka punësuar 60 mijë persona
Gati 60.000 qytetarë kanë gjetur punë në vend në dy vjet e gjysmë falë Planit Operativ për Punësim të Qeverisë, vlerësoi zv/kryeministrja për çështje ekonomike, Milla Carovska. Ajo thotë se për këtë qëllim thesari i ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 16:02
Gati 60.000 qytetarë kanë gjetur punë në vend në dy vjet e gjysmë falë Planit Operativ për Punësim të Qeverisë, vlerësoi zv/kryeministrja për çështje ekonomike, Milla Carovska. Ajo thotë se për këtë qëllim thesari i ...

Carovska: Plani operativ për punësim kontribuoi në uljen e papunësisë
Implementimi i planit operativ për punësim kontribuoi për uljen e përqindjes së papunësisë në vend dhe mund të thuhet se ai sot arrin 17,1 për qind pas të dhënave të fundit statistikore, theksoi sot ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 14:48
Implementimi i planit operativ për punësim kontribuoi për uljen e përqindjes së papunësisë në vend dhe mund të thuhet se ai sot arrin 17,1 për qind pas të dhënave të fundit statistikore, theksoi sot ...

Carovska: Implementimi i planit operativ për punësim kontribuoi uljen e papunësisë
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Implementimi i planit operativ për punësim kontribuoi për uljen e përqindjes së papunësisë në vend dhe mund të thuhet se ai sot arrin 17,1 për qind pas të dhënave të fundit statistikore, ...
Medial | 17-Jan-2020 13:50
Shkup, 17 janar 2020 (MEDIAL) – Implementimi i planit operativ për punësim kontribuoi për uljen e përqindjes së papunësisë në vend dhe mund të thuhet se ai sot arrin 17,1 për qind pas të dhënave të fundit statistikore, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved