ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/06/2020 00:39

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin ‘Guinness”

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin ‘Guinness”
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 21:06
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...

Indi, përgatitet ëmbëlsira më e gjatë në botë
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 17:00
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Indi, përgatitet ëmbëlsira më e gjatë në botë
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
Shprehja | 17-Jan-2020 16:16
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Indi, përgatitet ëmbëlsira më e gjatë në botë
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 15:56
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin “Guinness”
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një......
Zeri | 17-Jan-2020 10:48
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një......

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin “Guinness”
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...
Flaka | 16-Jan-2020 22:57
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...

Thyhet rekordi “Guiness”, njihuni me tortën që peshon 27 ton
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
Aktuale.MK | 16-Jan-2020 20:00
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin “Guinness”
Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej 10-të centimetrash dhe peshon diku tek 27-të ton. Ajo u shtrua në dhjetëra tavolina të cilat ishin ...
Lajminet | 16-Jan-2020 18:17
Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej 10-të centimetrash dhe peshon diku tek 27-të ton. Ajo u shtrua në dhjetëra tavolina të cilat ishin ...

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin “Guinness”
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...
Medial | 16-Jan-2020 17:50
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë. Në përgatitjen e saj ndihmuan rreth 1500 pastiçierë. Torta është e gjatë 6-të kilometra e gjysmë, ka një trashësi prej ...

Thyhet një rekord tjetër “Guiness”
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut, transmeton OraNews Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth ...
Portalb | 16-Jan-2020 17:43
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut, transmeton OraNews Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth ...

Tortë 6 kilometra e gjysmë! India thyen rekordin “Guinness”
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë.
Kosova Press | 16-Jan-2020 17:43
India së fundmi ka hyrë në librin e rekordeve Guinness duke përgatitur tortën më të madhe në botë.

Thyhet rekordi “Guiness”, njihuni me tortën që peshon 27 ton
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
Gazeta Observer | 16-Jan-2020 17:40
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Thyhet rekordi “Guiness”, njihuni me tortën që peshon 27 ton
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
Indeks Online | 16-Jan-2020 17:17
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Prodhohet torta 6.5 km e gjatë në Indi, pritet të thyejë rekordin Guinness
Qindra furrtarë dhe kuzhinierë në Indi kanë bërë një tortë të gjatë 6.5 kilometra - e cila mund të jetë më e gjata në botë. Kjo torte është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë për ...
Koha.net | 16-Jan-2020 17:05
Qindra furrtarë dhe kuzhinierë në Indi kanë bërë një tortë të gjatë 6.5 kilometra - e cila mund të jetë më e gjata në botë. Kjo torte është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë për ...

Thyhet rekordi “Guiness”, torta prej 27 ton përgatitet në Indi
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 16:25
Rekordi Guiness për tortën me përmasa më të mëdha në botë është vendosur së fundmi në Indinë e Jugut. Torta e gjatë 6 kilometra e gjysmë, është e trashë 10 centimetra dhe peshon 27 ton. U deshën rreth 1.500 pastriçierë ...

Indi, 1500 pastiçierë për tortën rekord, e gjatë 6 km dhe peshon 27 mijë kg
Një tortë e madhe e gjatë 6 kilometra e gjysmë është realizuar në Indi. E trashë 10 centimetra dhe me një peshë 27 mijë kilogramë, për ta punuar janë dashur rreth 1500 pastiçierë, mes të cilëve edhe shefa kuzhine, të ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 16:03
Një tortë e madhe e gjatë 6 kilometra e gjysmë është realizuar në Indi. E trashë 10 centimetra dhe me një peshë 27 mijë kilogramë, për ta punuar janë dashur rreth 1500 pastiçierë, mes të cilëve edhe shefa kuzhine, të ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved