ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/02/2020 01:23

ShBA-Kinë fund luftës tregtare, firmoset akordi fillestar

ShBA-Kinë fund luftës tregtare, firmoset akordi fillestar
Pas një lufte të ashpër tregtare e cila zgjati 18 muaj, dy ekonomitë më të mëdha në botë arritën një marrëveshje të ashtuquajtur fillestare. Presidenti Donald Trump dhe Zëvendës Kryeministri kinez Liu He, ranë dakord që ...
VizionPlus | 16-Jan-2020 14:58
Pas një lufte të ashpër tregtare e cila zgjati 18 muaj, dy ekonomitë më të mëdha në botë arritën një marrëveshje të ashtuquajtur fillestare. Presidenti Donald Trump dhe Zëvendës Kryeministri kinez Liu He, ranë dakord që ...

SHBA dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes ekonomiko-tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 10:39
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Shenja | 16-Jan-2020 17:33
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA dhe Kina nënshkruajnë marrëveshjen për të lehtësuar luftën tregtare
Duke folur në Uashington, Presidenti amerikan Donald Trump tha se pakti do të ishte “transformues” për ekonominë e SHBA. Drejtuesit kinezë e quajtën atë një marrëveshje “fitore” që do të ndihmonte në forcimin e ...
ScanTv | 16-Jan-2020 11:06
Duke folur në Uashington, Presidenti amerikan Donald Trump tha se pakti do të ishte “transformues” për ekonominë e SHBA. Drejtuesit kinezë e quajtën atë një marrëveshje “fitore” që do të ndihmonte në forcimin e ...

Kinë-ShBA, nënshkruhet marrëveshja ekonomiko-tregtare e fazës së parë
Kina dhe ShBA-ja kanë nënshkruar zyrtarisht marrëveshjen ekonomiko-tregtare të fazës së parë. Zv.kryeministri kinez Liu He thotë se kjo marrëveshje është në të mirë të të dyja palëve dhe tërë botës: “Kjo është një ...
Lexo | 16-Jan-2020 10:51
Kina dhe ShBA-ja kanë nënshkruar zyrtarisht marrëveshjen ekonomiko-tregtare të fazës së parë. Zv.kryeministri kinez Liu He thotë se kjo marrëveshje është në të mirë të të dyja palëve dhe tërë botës: “Kjo është një ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Arbresh | 16-Jan-2020 10:34
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Koha.net | 16-Jan-2020 10:27
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Medial | 16-Jan-2020 10:05
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina e kanë nënshkruar pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Portalb | 16-Jan-2020 10:01
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

Marrëveshje tregtare SHBA-Kinë, nënshkruhet pjesa e parë
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
RTSH | 16-Jan-2020 09:49
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 09:41
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

Djalli, Belzebuja, dhe Donald Trumpi
Nga Andreas Rostek Ndoshta tregjet nganjëherë janë me të vërtetë më të zgjuara sesa vëzhguesit e tregut: ditën kur negociatorët e SHBA dhe të Kinës kremtuan pak a shumë në mënyrë festive në Shtëpinë e Bardhë një ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 09:33
Nga Andreas Rostek Ndoshta tregjet nganjëherë janë me të vërtetë më të zgjuara sesa vëzhguesit e tregut: ditën kur negociatorët e SHBA dhe të Kinës kremtuan pak a shumë në mënyrë festive në Shtëpinë e Bardhë një ...

SHBA-Kinë, nënshkruajnë fazën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kinës kanë nënshkruar fazen e parë të marrëveshjes që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Presidenti amerikan Donald Trump ...
ABCNews | 16-Jan-2020 09:33
Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kinës kanë nënshkruar fazen e parë të marrëveshjes që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Presidenti amerikan Donald Trump ...

ShBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
EkonomiaOnline | 16-Jan-2020 09:41
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Shprehja | 16-Jan-2020 08:35
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA-ja dhe Kina nënshkruajnë pjesën e parë të marrëveshjes tregtare
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...
Radio Evropa e Lire | 16-Jan-2020 08:23
Shtetet e Bashkuara dhe Kina kanë nënshkruar një marrëveshje që synon lehtësimin e një lufte tregtare që ka tronditur tregjet dhe ka goditur ekonominë globale. Duke folur në Uashington, presidenti amerikan Donald Trump ...

SHBA dhe Kina nënshkruajnë marrëveshjen e tregëtisë
Shtetet e Bashkuara dhe Kina nënshkruan një marrëveshje fillestare tregtare të mërkurën për të zgjidhur disa nga çështjet në qendër të një ngërçi ekonomik që ka vazhduar mes dy ekonomive më të mëdha në botë për 18 muajt ...
Koha.mk | 15-Jan-2020 22:18
Shtetet e Bashkuara dhe Kina nënshkruan një marrëveshje fillestare tregtare të mërkurën për të zgjidhur disa nga çështjet në qendër të një ngërçi ekonomik që ka vazhduar mes dy ekonomive më të mëdha në botë për 18 muajt ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved