ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 22:48

Aksidentet vrasin më shumë se krimi/ Fajësohen rrugët, celularët dhe alkooli

Aksidentet vrasin më shumë se krimi/ Fajësohen rrugët, celularët dhe alkooli
"Ashpërsimi i Kodit Rrugor dhe shumëfishimi i gjobave"; ky është propozimi i Ministrisë së Brendshme për vitin 2020.
Top Channel | 17-Jan-2020 15:17
"Ashpërsimi i Kodit Rrugor dhe shumëfishimi i gjobave"; ky është propozimi i Ministrisë së Brendshme për vitin 2020.

Siguria në rrugë/ Hodaj: Në fund të shkurtit propozimet konkrete. Sa do jetë gjoba për përdorimin e celularit në drejtim
TIRANË Zëvendësministri i Brendshëm Julian Hodaj ka dhënë informacione të tjera të hollësishme për iniciativën e ndërmarrë për ndryshime në legjislacion për çështjen e sigurisë rrugore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 14:40
TIRANË Zëvendësministri i Brendshëm Julian Hodaj ka dhënë informacione të tjera të hollësishme për iniciativën e ndërmarrë për ndryshime në legjislacion për çështjen e sigurisë rrugore. I ftuar në rubrikën “Opinion” në ...

Patentat jo më me vlefshmëri 10 vjet ? Masa të forta edhe për Autoshkollat
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 16:19
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...

Paralajmërohet “Testi i Idiotit” për shoferët shqiptarë! Si aplikohet modeli gjerman
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...
Lexo | 17-Jan-2020 20:11
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...

Lajm i keq per shoferet, patentat nuk do kene vlefshmeri 10-vjecare
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...
Lajmi i Fundit | 17-Jan-2020 20:07
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...

Ashpërsohen masat ndaj shoferëve, rriten gjobat për celularët
Numri I madh I viktimave të shkaktuara nga aksidentet rrugore detyron Ministrinë e Brendshme dhe Policinë e Shtetit të propozojnë ndryshime në Kodin Rrugor për të ashpërsuar masat ndaj shkelësve te rregullave të ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 12:29
Numri I madh I viktimave të shkaktuara nga aksidentet rrugore detyron Ministrinë e Brendshme dhe Policinë e Shtetit të propozojnë ndryshime në Kodin Rrugor për të ashpërsuar masat ndaj shkelësve te rregullave të ...

Shqipëria paralajmëron aplikimin e “Testit të idiotit” për shoferët e papërgjegjshëm
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj në një tryezë ku u diskutuan shkaqe e numrit të madh të aksidenteve, ka paralajmëruar aplikimin e të ashtuquajturit “Test i idiotit”. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se ...
Koha.net | 17-Jan-2020 20:05
Ministri i Brendshëm i Shqipërisë, Sandër Lleshaj në një tryezë ku u diskutuan shkaqe e numrit të madh të aksidenteve, ka paralajmëruar aplikimin e të ashtuquajturit “Test i idiotit”. Në fjalën e tij, Lleshaj tha se ...

Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet, se nga krimi
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit, ...
Flaka | 17-Jan-2020 19:42
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit, ...

Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet, se nga krimi
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve, transmeton TopChannel Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në ...
Portalb | 17-Jan-2020 19:05
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve, transmeton TopChannel Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në ...

Siguria në rrugë, testi i ‘idiotit’ për shoferët e rrezikshëm
Aksidentet rrugore vrasin 5 herë më shumë se krimi. Ishte ky alarmi i ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, në tryezën e diskutimeve për disa ndryshime në Kodin Rrugor, pjesë e së cilës ishin edhe ministrja ...
RTSH | 17-Jan-2020 18:53
Aksidentet rrugore vrasin 5 herë më shumë se krimi. Ishte ky alarmi i ministrit të Brendshëm, Sandër Lleshaj, në tryezën e diskutimeve për disa ndryshime në Kodin Rrugor, pjesë e së cilës ishin edhe ministrja ...

Patentat jo më me vlefshmëri 10 vjet ? Masa të forta edhe për Autoshkollat
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...
Medial | 17-Jan-2020 16:29
Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën për analizën e situatës dhe prezantimin e masave, qër përfshijnë ndryshime në Kodin Rrugor, për rritjen e sigurisë rrugore, paralajmëroi edhe vënien dorë tek Autoshkollat. ...

Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet, se nga krim
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit. “Ky ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 12:33
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit. “Ky ...

Shifra të frikshme/ 227 persona kanë vdekur në aksidente në 2019
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve në vendin tonë. Gjatë një takimi me policinë e shtetit, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka thënë se gjatë viti që lam pas më shumë njerëz kanë ...
Dritare | 17-Jan-2020 15:28
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve në vendin tonë. Gjatë një takimi me policinë e shtetit, Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj ka thënë se gjatë viti që lam pas më shumë njerëz kanë ...

Agresiviteti i shoferëve në rrugë/ Propozohet testi i “idiotit” për drejtuesit e mjeteve
Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit zhvilluan sot tryezën për disa propozime për ndryshime në Kodin Rrugor. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj propozon se ka ardhur koha dhe për të implementuar dhe testin e ...
Shenja | 17-Jan-2020 14:09
Ministria e Brendshme dhe Policia e Shtetit zhvilluan sot tryezën për disa propozime për ndryshime në Kodin Rrugor. Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj propozon se ka ardhur koha dhe për të implementuar dhe testin e ...

“Viti 2020 viti i sigurisë rrugore”, Lleshaj: Brenda shkurtit propozime konkrete për ndryshime në Kod. Nga celulari tek ‘testi i idiotit’
Viti 2020 do të jetë viti i sigurisë rrugore. Këtë theksoi Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë tryezës së mbajtur sot në Tiranë për të diskutuar mbi ndryshimet në Kodin Rrugor, që pritet t’i propozohen Qeverisë. ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 11:58
Viti 2020 do të jetë viti i sigurisë rrugore. Këtë theksoi Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, gjatë tryezës së mbajtur sot në Tiranë për të diskutuar mbi ndryshimet në Kodin Rrugor, që pritet t’i propozohen Qeverisë. ...

Je apo s’je idiot? Ministri Lleshaj: që rrugët të mos kthehen në varre
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj paralajmëroi futjen në praktikë të “testit të idiotëve” në funksion të sigurisë rrugore, një përvojë nga vendet e zhvilluara. “Do bëjmë ‘testin e idiotëve’ që quhet në vendet e tjera”, ...
Tesheshi | 17-Jan-2020 13:20
Ministri i Rendit Sandër Lleshaj paralajmëroi futjen në praktikë të “testit të idiotëve” në funksion të sigurisë rrugore, një përvojë nga vendet e zhvilluara. “Do bëjmë ‘testin e idiotëve’ që quhet në vendet e tjera”, ...

Paralajmërohet “Testi i Idiotit” për shoferët shqiptarë! Si aplikohet modeli gjerman që u përmend nga ministri i Brendshëm
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...
ScanTv | 17-Jan-2020 13:01
Në listën e masave që pritet të merren për të ulur numrin e aksidenteve rrugore në vend do të jetë edhe ai që emërtohet si “Testi i Idiotit”. Kjo u bë e ditur nga ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj në tryezën ku u ...

Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet, se nga krimi
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit, ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 12:52
Aksidentet janë burimi më i madh i shkaktimit të humbjes së jetëve. Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit, ...

Lleshaj: Kemi më shumë të vrarë nga aksidentet se nga krimi
Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit. “Ky takim ka rëndësi të marrë, përpjekje fillestare që do vazhdojë për ...
Lajminet | 17-Jan-2020 12:50
Ministri i brendshëm Sandër Lleshaj në takimin me drejtorin e përgjithshëm të policisë, Ardi Veliu tha se kemi shumë të vrarë në rrugët e vendit. “Ky takim ka rëndësi të marrë, përpjekje fillestare që do vazhdojë për ...

Shqipëri, propozohet testi i “idiotit” për shoferët
Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit zhvilluan një tryezë për prezantimin ne analizës së situatës dhe propozimet për ndryshime në Kodin Rrugor, në kuadër te masave për rritjen e sigurisë rrugore. ...
Shprehja | 17-Jan-2020 12:28
Ministria e Brendshme e Shqipërisë dhe Policia e Shtetit zhvilluan një tryezë për prezantimin ne analizës së situatës dhe propozimet për ndryshime në Kodin Rrugor, në kuadër te masave për rritjen e sigurisë rrugore. ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved