ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 18:57

Thaçi: Vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës ishte goditje për lëvizjen patriotike

Thaçi: Vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës ishte goditje për lëvizjen patriotike
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 38 vjetorin e vrasjes së tre veprimtarëve të shquar të lëvizjes kombëtare Jusuf Gërvalla, Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, nga segmente të shërbimit sekret jugosllav, ka thënë se ...
Top Channel | 17-Jan-2020 11:45
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në 38 vjetorin e vrasjes së tre veprimtarëve të shquar të lëvizjes kombëtare Jusuf Gërvalla, Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, nga segmente të shërbimit sekret jugosllav, ka thënë se ...

38 vite nga vrasja e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës
17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.
Top Channel | 17-Jan-2020 11:45
17 janari i vitit 1982, është dita kur u vranë në një atentat vëllezërit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Mustafa kujton vëllezërit Gërvalla dhe Zekën: Idealet e tyre triumfuan
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Mustafa tha se ata u vranë në përpjekje për ta shuar luftën epike të popullit të Kosovës për çlirim. Sipas tij, Jusufi, ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 15:35
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. Mustafa tha se ata u vranë në përpjekje për ta shuar luftën epike të popullit të Kosovës për çlirim. Sipas tij, Jusufi, ...

Lëvizja Vetëvendosje: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë
Në 38-vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje me dy delegacione ka bërë homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të Deçanit dhe ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 14:10
Në 38-vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje me dy delegacione ka bërë homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të Deçanit dhe ...

Nëna Ajshe sa ishte gjallë, kujtonte mes lotësh dhimbjen e humbjes së djemve të saj, Jusuf dhe Bardhosh Gërvalla
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 18:29
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, sot e kësaj ...

Nëna Ajshe kujtonte mes lotësh dhimbjen, 38 vite pas vdekjes së vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zeka
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, nëna Ajshe i ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 18:20
Vëllezërit Jusuf dhe Bradhosh Gërvalla bashkë me Kadri Zekën, u vranë më 17 janari i vitit 1982, në një atentat në Untergrupenbach të Gjermanisë. Edhe pse kanë kaluar 38 vite që nga rënja heroike e tyre, nëna Ajshe i ...

Behgjet Pacolli paralajmëron padi ndaj gazetarit Enver Robelli
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe gazetari Enver Robelli me gjasë do të përballën edhe një herë para gjykatës. Kjo pasi që sot gjatë ditës Robelli ka bërë tërthorazi akuza të rënda për Pacollin ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 18:02
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe gazetari Enver Robelli me gjasë do të përballën edhe një herë para gjykatës. Kjo pasi që sot gjatë ditës Robelli ka bërë tërthorazi akuza të rënda për Pacollin ...

Behgjet Pacolli paralajmëron padi ndaj gazetarit Enver Robelli
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe gazetari Enver Robelli me gjasë do të përballën edhe një herë para gjykatës. Kjo pasi që sot gjatë ditës Robelli ka bërë tërthorazi akuza të rënda për Pacollin ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 17:57
Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe gazetari Enver Robelli me gjasë do të përballën edhe një herë para gjykatës. Kjo pasi që sot gjatë ditës Robelli ka bërë tërthorazi akuza të rënda për Pacollin ...

Mustafa përkujton Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...
Medial | 17-Jan-2020 15:38
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...

Mustafa përkujton Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 15:38
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa ka përkujtuar veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën.Ata u vranë ...

Historia e vrasjes nga UDB jugosllave e vëllezërve Gërvalla dhe Kadri Zekës
Edhe pse kanë kaluar 38 vite, ajo ditë mbetet përgjithnjë e freskët me zinë e saj jo vetëm për familjet, por edhe për një numër njerëzish që kanë qenë të lidhur shpirtërisht e organizativisht me veprimtarët. Atentati ...
PortaliOnline | 17-Jan-2020 15:33
Edhe pse kanë kaluar 38 vite, ajo ditë mbetet përgjithnjë e freskët me zinë e saj jo vetëm për familjet, por edhe për një numër njerëzish që kanë qenë të lidhur shpirtërisht e organizativisht me veprimtarët. Atentati ...

Mustafa kujton vëllezërit Gërvalla dhe Zekën: Idealet e tyre triumfuan
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.
Kosova Press | 17-Jan-2020 15:20
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujtoi veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka.

Mustafa kujton veprimtarët e shquar Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën. Ata u vranë në ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 15:17
Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa përkujton veprimtarët Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka. “Më 17 janar 1982, Kosova humbi tre kolosë të lëvizjes për liri, Jusuf e Bardhosh Gërvallën dhe Kadri Zekën. Ata u vranë në ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka si veprimtarë të shquar të çështjes kombëtare u vranë nga shërbimi sekret jugosllav 38 vite më parë në Shtutgart të Gjermanisë. VV nëpërmjet një komunikate thotë se vrasja e ...
Lajminet | 17-Jan-2020 14:39
Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka si veprimtarë të shquar të çështjes kombëtare u vranë nga shërbimi sekret jugosllav 38 vite më parë në Shtutgart të Gjermanisë. VV nëpërmjet një komunikate thotë se vrasja e ...

Vetëvendosje: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...
Arbresh | 17-Jan-2020 14:18
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...

Vetëvendosje: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 14:15
Sot, në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja VETËVENDOSJE! në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu, ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 13:47
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...
Zeri | 17-Jan-2020 13:47
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik ...

VV: Jusufi, Bardhoshi e Kadriu ende vazhdojnë të na frymëzojnë mendjen
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...
Kosova Press | 17-Jan-2020 13:38
Në 38 vjetorin e rënies së tre dëshmorëve të kombit Jusuf e Bardhosh Gërvalla dhe Kadri Zeka, Lëvizja Vetëvendosje, në dy delegacione të veçanta bëri homazhe te kompleksi memorial i vëllezërve Gërvalla në Dubovik të ...

Daut Haradinaj në Dubovik, përulet para varrit të vëllezërve Gërvalla
Daut Haradinaj, i shoqëruar nga deputetë e bashkëpartiakë të AAK-së, ka vizituar varret e vëllezërve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla, si edhe Kadri Zekës në Dubovik të Deçanit. Haradinaj ka thënë se janë heronjtë ata që kanë ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 11:54
Daut Haradinaj, i shoqëruar nga deputetë e bashkëpartiakë të AAK-së, ka vizituar varret e vëllezërve, Jusuf e Bardhosh Gërvalla, si edhe Kadri Zekës në Dubovik të Deçanit. Haradinaj ka thënë se janë heronjtë ata që kanë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved