ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/02/2020 14:14

Murtezaj: ATK-ja për 20 vjet mblodhi mbi 4 miliardë euro

Murtezaj: ATK-ja për 20 vjet mblodhi mbi 4 miliardë euro
Administrata Tatimore e Kosovës ka shënuar 20–vjetorin e themelimit. Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj, theksoi se përgjatë këtyre dy dekadave nga ky institucion janë mbledhur 4 miliardë euro tatime dhe ...
Zeri | 17-Jan-2020 17:00
Administrata Tatimore e Kosovës ka shënuar 20–vjetorin e themelimit. Drejtori i përgjithshëm i ATK-së, Ilir Murtezaj, theksoi se përgjatë këtyre dy dekadave nga ky institucion janë mbledhur 4 miliardë euro tatime dhe ...

Administrata Tatimore për 20 vjet mblodhi mbi 4 miliardë euro
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka shënuar 20-vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor jubilar u vlerësua kontributi i ATK-së në përmirësimin e jetës së qytetarëve të vendit, ndërsa u dhanë lëvdata të shumta për ...
Monitor | 17-Jan-2020 13:05
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka shënuar 20-vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor jubilar u vlerësua kontributi i ATK-së në përmirësimin e jetës së qytetarëve të vendit, ndërsa u dhanë lëvdata të shumta për ...

ATK-ja për 20 vite ka mbledhur 4 miliardë e 707 milionë euro tatime
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, drejtori i ATK Ilir Murtezaj ka thënë se ATK-ja sot shënon 20-vjetorin e themelimit dhe se përgjatë gjithë këtij rrugëtimi është ndeshur me ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 15:50
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, drejtori i ATK Ilir Murtezaj ka thënë se ATK-ja sot shënon 20-vjetorin e themelimit dhe se përgjatë gjithë këtij rrugëtimi është ndeshur me ...

?ATK për këto 20 vjet ka mbledhur 4 miliardë e 707 milionë euro tatime
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë. ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 12:58
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë. ...

? ATK për këto 20 vjet ka mbledhur 4 miliardë e 707 milionë euro tatime
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë. ...
InFokusi | 17-Jan-2020 13:23
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë. ...

ATK për 20 vite ka mbledhur 4 miliardë e 707 milionë euro tatime
Presidenti Thaçi theksoi se ATK është në rrugë të mirë dhe ka arritur shumë, kjo vetëm do ta forcon shtetin dhe ekonominë e Kosovës dhe besimin qytetarë. “ATK është ndërtuar nga zero sikur shumë institucione të tjera të ...
Lajminet | 17-Jan-2020 12:59
Presidenti Thaçi theksoi se ATK është në rrugë të mirë dhe ka arritur shumë, kjo vetëm do ta forcon shtetin dhe ekonominë e Kosovës dhe besimin qytetarë. “ATK është ndërtuar nga zero sikur shumë institucione të tjera të ...

Thaçi: ATK ka arritur suksese kolosale
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë. ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 11:03
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë. ...

Murtezaj: ATK-ja për 20 vjet mblodhi mbi 4 miliardë euro
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka shënuar 20-vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor jubilar u vlerësua kontributi i ATK-së në përmirësimin e jetës së qytetarëve të vendit, ndërsa u dhanë lëvdata të shumta për ...
Koha.net | 17-Jan-2020 11:43
Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka shënuar 20-vjetorin e themelimit. Në këtë përvjetor jubilar u vlerësua kontributi i ATK-së në përmirësimin e jetës së qytetarëve të vendit, ndërsa u dhanë lëvdata të shumta për ...

Thaçi: ATK ka arritur suksese kolosale
“ATK është ndërtuar nga zero, por se kanë arritur suksese kolosale sot, fillimisht me partnerët ndërkombëtar. Me e rëndësishme që është ndërtuar besimi te qytetarët, duke pasur parasysh përvojën e hidhur me shtetin e ...
Lajminet | 17-Jan-2020 11:13
“ATK është ndërtuar nga zero, por se kanë arritur suksese kolosale sot, fillimisht me partnerët ndërkombëtar. Me e rëndësishme që është ndërtuar besimi te qytetarët, duke pasur parasysh përvojën e hidhur me shtetin e ...

Thaçi: ATK ka arritur suksese kolosale
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë.
Kosova Press | 17-Jan-2020 11:00
Në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës, presidenti Hashim Thaçi tha se ATK-ja 20 vjet më parë vuri themelet e strukturës që mundëson grumbullimin e tatimeve nga të gjithë në Kosovë.

Thaçi: ATK funksionon në përputhje me praktikat më të mira perëndimore
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast Thaçi ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka thënë se ATK sot funksionon në ...
Medial | 17-Jan-2020 10:39
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast Thaçi ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka thënë se ATK sot funksionon në ...

Thaçi: ATK funksionon në përputhje me praktikat më të mira perëndimore
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast Thaçi ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka thënë se ATK sot funksionon në ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 10:39
Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, ka marrë pjesë në shënimin e 20 vjetorit të themelimit të Administratës Tatimore të Kosovës. Me këtë rast Thaçi ka mbajtur një fjalim ku ndër të tjera ka thënë se ATK sot funksionon në ...

ATK shënon 20-vjetorin e themelimit
ATK është themeluar me datën 17 Janar 2000 nën drejtimin dhe administrimin e UNMIK-ut. Drejtor i parë i ATK-së ishte ndërkombëtar i punësuar nga një kontraktues i USAID-it. Nga tetori i vitit 2001 deri në shkurt të ...
Lajminet | 17-Jan-2020 08:01
ATK është themeluar me datën 17 Janar 2000 nën drejtimin dhe administrimin e UNMIK-ut. Drejtor i parë i ATK-së ishte ndërkombëtar i punësuar nga një kontraktues i USAID-it. Nga tetori i vitit 2001 deri në shkurt të ...

ATK shënon 20-vjetorin e themelimit
Administrata Tatimore e Kosovës sot shënon 20-vjetorin e themelimit me një ceremoni të veçantë ku do të marrë pjesë edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi.
Kosova Press | 17-Jan-2020 07:22
Administrata Tatimore e Kosovës sot shënon 20-vjetorin e themelimit me një ceremoni të veçantë ku do të marrë pjesë edhe presidenti i vendit, Hashim Thaçi.

ATK shënon 20 vjetorin e themelimit
Administrata Tatimore e Kosovës nesër shënon 20 vjetorin e themelimit të saj, andaj ju ftojmë në përcjelljen e kësaj ceremonie, në të cilën do të marrin pjesë personalitete të ndryshme nga institucionet e larta vendore ...
InFokusi | 17-Jan-2020 06:56
Administrata Tatimore e Kosovës nesër shënon 20 vjetorin e themelimit të saj, andaj ju ftojmë në përcjelljen e kësaj ceremonie, në të cilën do të marrin pjesë personalitete të ndryshme nga institucionet e larta vendore ...

Ngjarjet e datës 17 janar
Kryeministri Isa Mustafa pret në takim ish-përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të Bashkimit Evropian, baroneshën Catherine Ashton. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)
Kosova Press | 17-Jan-2017 07:15
Kryeministri Isa Mustafa pret në takim ish-përfaqësuesen e lartë për politikë të jashtme dhe siguri të Bashkimit Evropian, baroneshën Catherine Ashton. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 10:00)

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved