ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 18/02/2020 05:01

Qytetarët ndjehen të rrezikuar nga ajri i ndotur

Qytetarët ndjehen të rrezikuar nga ajri i ndotur
Në këtë periudhë të vitit, zakonisht vendi po përballet me ajër të ndotur. Por, këtë vit institucionet thonë se është më pak i ndotur krahasuar me vitin e kaluar. Përkundër kësaj, qytetarët thonë se po ndihen të ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 20:22
Në këtë periudhë të vitit, zakonisht vendi po përballet me ajër të ndotur. Por, këtë vit institucionet thonë se është më pak i ndotur krahasuar me vitin e kaluar. Përkundër kësaj, qytetarët thonë se po ndihen të ...

Instituti i Shëndetësisë: Ajri i pashëndetshmen – mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. Përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, ka rekomanduar të qëndrohet brenda për shkak të ajrit jo ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 23:21
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. Përmes një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, ka rekomanduar të qëndrohet brenda për shkak të ajrit jo ...

Mjekët të shqetësuar: Askush s’po bën asgjë kundër ndotjes alarmante në Kosovë
Në shumicën e ditëve të dy muajve të fundit, ajri në Kosovë ishte dhe po vazhdon të jetë jo i shëndetshëm. E për ndotjen e ajrit në vazhdimësi mjekët dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë alarmuar se kjo po ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 21:04
Në shumicën e ditëve të dy muajve të fundit, ajri në Kosovë ishte dhe po vazhdon të jetë jo i shëndetshëm. E për ndotjen e ajrit në vazhdimësi mjekët dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë alarmuar se kjo po ...

Mjekët të shqetësuar: Askush s’po bën asgjë kundër ndotjes alarmante në Kosovë
Në shumicën e ditëve të dy muajve të fundit, ajri në Kosovë ishte dhe po vazhdon të jetë jo i shëndetshëm. E për ndotjen e ajrit në vazhdimësi mjekët dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë alarmuar se kjo po ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 19:49
Në shumicën e ditëve të dy muajve të fundit, ajri në Kosovë ishte dhe po vazhdon të jetë jo i shëndetshëm. E për ndotjen e ajrit në vazhdimësi mjekët dhe Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike kanë alarmuar se kjo po ...

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik thotë se askush s`po bën asgjë kundër ndotjes alarmante
Në shumicën e ditëve të dy muajve të fundit, ajri në Kosovë ishte dhe po vazhdon të jetë jo i shëndetshëm. E për ndotjen e ajrit në vazhdimësi mjekët dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik kanë alarmuar se kjo po ...
Koha.net | 17-Jan-2020 19:22
Në shumicën e ditëve të dy muajve të fundit, ajri në Kosovë ishte dhe po vazhdon të jetë jo i shëndetshëm. E për ndotjen e ajrit në vazhdimësi mjekët dhe Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik kanë alarmuar se kjo po ...

Ndotja e ajrit në Prishtinë alarmante
Aktualisht ajri në kryeqytet është 177 AQI PM2.5. E që sipas matjeve të bëra publike në faqen e Ambasadës Amerikane në Prishtinë këto ky nivel i ndotjes së ajrit është në i pashëndetshëm ndërsa hynë në kategorinë e kuqe ...
Arbresh | 17-Jan-2020 09:54
Aktualisht ajri në kryeqytet është 177 AQI PM2.5. E që sipas matjeve të bëra publike në faqen e Ambasadës Amerikane në Prishtinë këto ky nivel i ndotjes së ajrit është në i pashëndetshëm ndërsa hynë në kategorinë e kuqe ...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 09:45
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...

OBSH: Ndryshimet klimatike, ndër sfidat shëndetësore në dekadën e ardhshme
Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet e ardhshme, ka njoftuar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). “Vendet po investojnë shumë në mbrojtjen e qytetarëve të ...
Standard | 17-Jan-2020 05:37
Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet e ardhshme, ka njoftuar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). “Vendet po investojnë shumë në mbrojtjen e qytetarëve të ...

Ndotja e ajrit/ Instituti i Shëndetit në Kosovë ngre alarmin: Mos dilni jashtë!
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka ngritur alarmin për shkak të nivelit të lartë të ndotjes së ajrit. Kështu, IKSHP, ka bërë thirrje që qytetarët të mos dalin jashtë nëse nuk kanë ndonjë arsye. ...
Dritare | 16-Jan-2020 21:30
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka ngritur alarmin për shkak të nivelit të lartë të ndotjes së ajrit. Kështu, IKSHP, ka bërë thirrje që qytetarët të mos dalin jashtë nëse nuk kanë ndonjë arsye. ...

OBSH: Ndryshimet klimatike, ndër sfidat shëndetësore në dekadën e ardhshme
Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet e ardhshme, ka njoftuar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), shkruan Anadolu Agency, transmeton Portalb.mk. “Vendet po ...
Portalb | 16-Jan-2020 21:15
Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet e ardhshme, ka njoftuar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH), shkruan Anadolu Agency, transmeton Portalb.mk. “Vendet po ...

Instituti Shëndetësisë: Ajri jo i shëndetshëm, mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u bënë thirrje qytetarëve që të mos dalin jashtë shtëpive. Këtë ata e bëjnë të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos ...
Klan Kosova | 16-Jan-2020 20:57
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës u bënë thirrje qytetarëve që të mos dalin jashtë shtëpive. Këtë ata e bëjnë të ditur me anë të një postimi në rrjetin social Facebook. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos ...

OBSH: Ndryshimet klimatike, ndër sfidat shëndetësore në dekadën e ardhshme
Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet e ardhshme, ka njoftuar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). “Vendet po investojnë shumë në mbrojtjen e qytetarëve të ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 17:24
Kriza e klimës dhe ndryshimet klimatike janë një nga 13 sfidat shëndetësore në dhjetë vitet e ardhshme, ka njoftuar Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH). “Vendet po investojnë shumë në mbrojtjen e qytetarëve të ...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...
Arbresh | 16-Jan-2020 20:33
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...

Sërish ndotje ajri në Kosovë/ IKSHP: Merrni masa, ka pasoja shëndetësore
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka dhënë alarmin lidhur me problemet shëndetësore që mund të kenë qytetarët për shkak të ndotjes së ajrit.
Top Channel | 16-Jan-2020 12:18
Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik në Kosovë ka dhënë alarmin lidhur me problemet shëndetësore që mund të kenë qytetarët për shkak të ndotjes së ajrit.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa......
Zeri | 16-Jan-2020 20:21
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa......

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
“Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të domosdoshme sidomos personat me sëmundje të mushkërive e të zemrës”, ka rekomanduar IKShP-ja. Ndërkohë normat e regjistruara në mbrëmje kapin shifrën e 168 PM, duke ...
Lajminet | 16-Jan-2020 20:19
“Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të domosdoshme sidomos personat me sëmundje të mushkërive e të zemrës”, ka rekomanduar IKShP-ja. Ndërkohë normat e regjistruara në mbrëmje kapin shifrën e 168 PM, duke ...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...
InFokusi | 16-Jan-2020 20:15
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...

Cilësia e ajrit vazhdon të jetë shumë e dëmshme në Prishtinë
Njëri nga monitoruesit që janë të vendosur në katër pika të ndryshme në kryeqytet, tregon se gjendja aktuale e ajrit është shumë e ndotur –PM 10. Grimca të tilla mund të jetë rezultat i lëshimit të gazrave nga ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 17:43
Njëri nga monitoruesit që janë të vendosur në katër pika të ndryshme në kryeqytet, tregon se gjendja aktuale e ajrit është shumë e ndotur –PM 10. Grimca të tilla mund të jetë rezultat i lëshimit të gazrave nga ...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 20:12
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike: Mos dilni jashtë pa ndonjë nevojë të domosdoshme
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...
Indeks Online | 16-Jan-2020 19:48
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, me një postim në faqen zyrtare në “Facebook”, ka alarmuar për nivel të lartë të ndotjes në Prishtinës. “Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved