ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 08:56

Angela Merkel: Trump, jo shkak i marrëdhënieve të ftohta BE-SHBA

Angela Merkel: Trump, jo shkak i marrëdhënieve të ftohta BE-SHBA
Fokusimi i Amerikës në Evropë është në rënie dhe kjo do të ndodhë me çdo president, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel. Ajo theksoi se marrëdhëniet SHBA-Gjermani nuk janë ftohur për shkak të Presidentit Donald Trump, ...
GazetaTema | 16-Jan-2020 22:33
Fokusimi i Amerikës në Evropë është në rënie dhe kjo do të ndodhë me çdo president, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel. Ajo theksoi se marrëdhëniet SHBA-Gjermani nuk janë ftohur për shkak të Presidentit Donald Trump, ...

Merkel më 24 janar në Stamboll takon presidentin Erdogan
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi, raporton Anadolu Agency. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në Stamboll ...
Arbresh | 17-Jan-2020 15:59
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi, raporton Anadolu Agency. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në Stamboll ...

Merkel më 24 janar në Stamboll takon presidentin Erdogan
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi, raporton Anadolu Agency. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në Stamboll ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 15:39
Kancelarja gjermane, Angela Merkel, më 24 janar do të zhvillojë një vizitë në Turqi, raporton Anadolu Agency. Zëdhënësi i qeverisë gjermane, Steffen Seibert, tha se Merkel gjatë vizitës së saj do të takohet në Stamboll ...

Merkel: Evropa duhet të prodhojë vetë çipet e saj dhe bateritë e makinave elektrike
Kancelarja Gjermane Angela Merkel dëshiron që vendet e Bashkimit Evropian të rrisin fuqinë e tyre teknologjike dhe të shtrihen në hapësira si prodhimi i baterive për makinat elektrike dhe kompjuteriken cloud. Merkel, e ...
Medial | 17-Jan-2020 11:15
Kancelarja Gjermane Angela Merkel dëshiron që vendet e Bashkimit Evropian të rrisin fuqinë e tyre teknologjike dhe të shtrihen në hapësira si prodhimi i baterive për makinat elektrike dhe kompjuteriken cloud. Merkel, e ...

Merkel: Evropa duhet të prodhojë vetë çipet e saj dhe bateritë e makinave elektrike
Kancelarja Gjermane Angela Merkel dëshiron që vendet e Bashkimit Evropian të rrisin fuqinë e tyre teknologjike dhe të shtrihen në hapësira si prodhimi i baterive për makinat elektrike dhe kompjuteriken cloud. Merkel, e ...
PC World | 17-Jan-2020 11:00
Kancelarja Gjermane Angela Merkel dëshiron që vendet e Bashkimit Evropian të rrisin fuqinë e tyre teknologjike dhe të shtrihen në hapësira si prodhimi i baterive për makinat elektrike dhe kompjuteriken cloud. Merkel, e ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Shprehja | 16-Jan-2020 20:30
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancelarja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Gazeta Express | 16-Jan-2020 19:12
Kancelarja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancelarja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Arbresh | 16-Jan-2020 15:22
Kancelarja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Trump, jo shkak i marrëdhënieve të ftohta BE-SHBA
Fokusimi i Amerikës në Evropë është në rënie dhe kjo do të ndodhë me çdo president, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel. Ajo theksoi se marrëdhëniet SHBA-Gjermani nuk janë ftohur për shkak të Presidentit Donald Trump, ...
Tesheshi | 16-Jan-2020 15:19
Fokusimi i Amerikës në Evropë është në rënie dhe kjo do të ndodhë me çdo president, tha Kancelarja gjermane Angela Merkel. Ajo theksoi se marrëdhëniet SHBA-Gjermani nuk janë ftohur për shkak të Presidentit Donald Trump, ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Shenja | 16-Jan-2020 13:35
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Portalb | 16-Jan-2020 13:30
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
“Bashkimin Evropian e shoh si sigurimin e jetës tonë. Gjermania është shumë e vogël për të ushtruar ndikim gjeopolitik më vete dhe kjo është arsyeja pse duhet të përdorim të gjitha përfitimet e tregut të vetëm”, ...
Lajminet | 16-Jan-2020 13:19
“Bashkimin Evropian e shoh si sigurimin e jetës tonë. Gjermania është shumë e vogël për të ushtruar ndikim gjeopolitik më vete dhe kjo është arsyeja pse duhet të përdorim të gjitha përfitimet e tregut të vetëm”, ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Alsat-M | 16-Jan-2020 13:18
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkeli për Brexit-in: BE-në e shoh si sigurimin e jetës tonë
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
EkonomiaOnline | 16-Jan-2020 13:14
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

?Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
AlbInfo | 16-Jan-2020 13:10
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...
Medial | 16-Jan-2020 12:50
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë. “Bashkimin ...

Merkel: Brexit, thirrje zgjimi në zhvendosjen e gjeopolitikës
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë.
Kosova Press | 16-Jan-2020 12:46
Kancerja gjermane Angela Merkel e quajti Brexit-in një thirrje zgjimi, në një intervistë të publikuar sot në gazetë, pasi adresoi kërcënimet për qasjen multilaterale që ka përcaktuar kohën e saj në detyrë.

Brexit/ Merkel thyen heshtjen, frikësohet për të ardhmen e BE-së
Kancelarja gjermane dha paralajmërimin e parë për Brexit, në një intervistë me Financial Times, pasi po i afrohet fundit të mandatit të saj. Ajo tha se BE duhet të përgjigjet për largimin e Britanisë duke e përshpejtuar ...
Monitor | 16-Jan-2020 12:15
Kancelarja gjermane dha paralajmërimin e parë për Brexit, në një intervistë me Financial Times, pasi po i afrohet fundit të mandatit të saj. Ajo tha se BE duhet të përgjigjet për largimin e Britanisë duke e përshpejtuar ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved