ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 19:43

Po ecnin në rrugë në Novoselë/ Kapen 40 refugjatë kurdë dhe irakenë

Po ecnin në rrugë në Novoselë/ Kapen 40 refugjatë kurdë dhe irakenë
Rreth 40 refugjatë irakene dhe kurdë u kapen nga policia paraditen e kesaj te premteje ne fshatin Novosele te Vlores. Emigrantët kishin hyrë ilegalisht ne territorin shqiptar nga Greqia përmes rrugës tokësore dhe kishin ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 12:35
Rreth 40 refugjatë irakene dhe kurdë u kapen nga policia paraditen e kesaj te premteje ne fshatin Novosele te Vlores. Emigrantët kishin hyrë ilegalisht ne territorin shqiptar nga Greqia përmes rrugës tokësore dhe kishin ...

(VIDEO) 38 kurdë të ndaluar në Novoselë, ku po shkonin refugjatët
38 kurdë nga Irani dhe Iraku janë ndaluar në Novoselë të Vlorës. Shtetasit kurdë kishin ardhur nga Greqia në Shqipëri me qëllim për tu larguar drejt Europës. Shtetasit kurdë janë ndaluar ndersa ishin duke lëvizur në ...
Lapsi | 17-Jan-2020 13:14
38 kurdë nga Irani dhe Iraku janë ndaluar në Novoselë të Vlorës. Shtetasit kurdë kishin ardhur nga Greqia në Shqipëri me qëllim për tu larguar drejt Europës. Shtetasit kurdë janë ndaluar ndersa ishin duke lëvizur në ...

Menduan se ishin në Serbi, 38 kurdë ndalohen në Vlorë
Një grup prej 38 klandestinësh kurdë nga Irani e Iraku e kuptuan se ishin në Shqipëri, kur ranë në prangat e policisë. Destinacion kishin Serbinë nga ky më pas synonin vendet e Bashkimit Europian. “Kemi ardhur në këmbë ...
Flaka | 17-Jan-2020 19:42
Një grup prej 38 klandestinësh kurdë nga Irani e Iraku e kuptuan se ishin në Shqipëri, kur ranë në prangat e policisë. Destinacion kishin Serbinë nga ky më pas synonin vendet e Bashkimit Europian. “Kemi ardhur në këmbë ...

Emigrantët nga Iraku ndalohen në Vlorë, pas 2 muajsh sakrifica për të mbërritur në BE
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Policia e Vlorës ndaloi 38 emigrantë kurdë nga Iraku në fshatin Novoselë, ndërkohë që njëra prej tyre i tha BIRN se kishin ...
Reporter | 17-Jan-2020 16:57
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Policia e Vlorës ndaloi 38 emigrantë kurdë nga Iraku në fshatin Novoselë, ndërkohë që njëra prej tyre i tha BIRN se kishin ...

Po ecnin në rrugë në Novoselë/ Kapen 40 refugjatë kurdë dhe irakenë
Rreth 40 refugjatë irakene dhe kurdë u kapen nga policia paraditen e kesaj te premteje ne fshatin Novosele te Vlores. Emigrantët kishin hyrë ilegalisht ne territorin shqiptar nga Greqia përmes rrugës tokësore dhe kishin ...
Medial | 17-Jan-2020 12:43
Rreth 40 refugjatë irakene dhe kurdë u kapen nga policia paraditen e kesaj te premteje ne fshatin Novosele te Vlores. Emigrantët kishin hyrë ilegalisht ne territorin shqiptar nga Greqia përmes rrugës tokësore dhe kishin ...

“Jeni në Serbi tani..”, Si u gënjyen dhe u lanë në Vlorë 38 emigrantët nga Iraku dhe Irani
Ishin nisur për në Serbi, por 38 kurdë të Irakut dhe Iranit u lanë në Novoselë të Vlorës duke u thënë se kishin mbërritur në destinacion. Duket se emigrantët janë gënjyer nga kontrabandistët, të cilët i morën paratë, ...
Gazeta Dita | 17-Jan-2020 12:35
Ishin nisur për në Serbi, por 38 kurdë të Irakut dhe Iranit u lanë në Novoselë të Vlorës duke u thënë se kishin mbërritur në destinacion. Duket se emigrantët janë gënjyer nga kontrabandistët, të cilët i morën paratë, ...

Kapen në Vlorë 40 kurdë dhe irakianë, synonin BE-në
Një grup prej 40 personash kurdë dhe irakianë është gjetur nga Policia në fshatin Novoselë. Të gjithë këta persona dyshohet se tentonin të kalonin në një vend të Bashkimit Europian, me ndihmën e grupeve kriminale ...
Koha.net | 17-Jan-2020 12:28
Një grup prej 40 personash kurdë dhe irakianë është gjetur nga Policia në fshatin Novoselë. Të gjithë këta persona dyshohet se tentonin të kalonin në një vend të Bashkimit Europian, me ndihmën e grupeve kriminale ...

“Jeni në Serbi tani..”: Si u gënjyen dhe u lanë në Vlorë 38 emigrantët nga Iraku dhe Irani
Ishin nisur për në Serbi, por 38 kurdë të Irakut dhe Iranit u lanë në Novoselë të Vlorës duke u thënë se kishin mbërritur në destinacion. Duket se emigrantët janë gënjyer nga kontrabandistët, të cilët i morën paratë, ...
ABCNews | 17-Jan-2020 12:08
Ishin nisur për në Serbi, por 38 kurdë të Irakut dhe Iranit u lanë në Novoselë të Vlorës duke u thënë se kishin mbërritur në destinacion. Duket se emigrantët janë gënjyer nga kontrabandistët, të cilët i morën paratë, ...

Do të udhëtonin drejt Italisë, kapen 40 refugjatë irakianë në Vlorë
Policia e Vlorës ka ndaluar një grup refugjatësh prej 40 vetash me shtetësi irakiane. Ata janë kapur nga policia në Mifol, pranë lumit Vjosa. Dyshohet se refugjatët do të udhëtonin drejt Italisë. Policia i ka shoqëruar ...
Dritare | 17-Jan-2020 12:28
Policia e Vlorës ka ndaluar një grup refugjatësh prej 40 vetash me shtetësi irakiane. Ata janë kapur nga policia në Mifol, pranë lumit Vjosa. Dyshohet se refugjatët do të udhëtonin drejt Italisë. Policia i ka shoqëruar ...

Kapen 38 kurdë dhe irakenë dhe iranianë në Novoselë, kishin ardhur nga Greqia për tu larguar drejt Evropës
38 kurdë nga Irani dhe Iraku janë ndaluar në Novoselë. Kurdët kishin mbërtitur nga Greqia në Shqipëri më qëllim për t’u larguar drejt Europës.
Top Channel | 17-Jan-2020 11:03
38 kurdë nga Irani dhe Iraku janë ndaluar në Novoselë. Kurdët kishin mbërtitur nga Greqia në Shqipëri më qëllim për t’u larguar drejt Europës.

“Kemi dy ditë që endemi nëpër Shqipëri”/ Kapen 50 emigrantë irakianë dhe kurdë në Novoselë të Vlorës, mes tyre edhe fëmijë
Policia ka kapur 50 emigrantë kurdë dhe irakianë në Novoselë të Vlorës. Burime bëjnë me dije se mes emigrantëve ka fëmijë dhe gra. Ata kanë deklaruar se kanë dy ditë që enden nëpër Shqipëri dhe se nga vendet e tyre janë ...
Telegraf | 17-Jan-2020 11:09
Policia ka kapur 50 emigrantë kurdë dhe irakianë në Novoselë të Vlorës. Burime bëjnë me dije se mes emigrantëve ka fëmijë dhe gra. Ata kanë deklaruar se kanë dy ditë që enden nëpër Shqipëri dhe se nga vendet e tyre janë ...

Kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës, dyshohet se do të udhëtonin drejt Italisë
Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh. Mësohet se rreth 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Sipas burimeve paraprake dyshohet se refugjatët do të ...
Lapsi | 17-Jan-2020 11:30
Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh. Mësohet se rreth 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Sipas burimeve paraprake dyshohet se refugjatët do të ...

Kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës
Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh. Mësohet se rreth 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Sipas burimeve paraprake dyshohet se refugjatët do të ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 11:54
Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh. Mësohet se rreth 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Sipas burimeve paraprake dyshohet se refugjatët do të ...

Kapen 40 refugjatë irakianë pranë Vlorës, dyshohet se do të udhëtonin drejt Italisë
VLORË Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh. Mësohet se rreth 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Sipas burimeve paraprake dyshohet se refugjatët do të ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 10:58
VLORË Policia e Vlorës ka ndaluar një grup relativisht të madh refugjatësh. Mësohet se rreth 40 shtetas irakianë janë kapur nga policia në Mifol pranë lumit Vjosa. Sipas burimeve paraprake dyshohet se refugjatët do të ...

40 kurdë dhe irakienë shoqërohen në policinë e Vlorës
Policia e Vlorës ka shoqëruar sot rreth 40 persona të kombësisë kurde dhe irakiene. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërkonin të largoheshin për një jetë më të mire drejt Evropës. “Kemi dy ditë që endemi ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 10:45
Policia e Vlorës ka shoqëruar sot rreth 40 persona të kombësisë kurde dhe irakiene. Ata janë kapur në fshatin Novoselë, ndërsa kërkonin të largoheshin për një jetë më të mire drejt Evropës. “Kemi dy ditë që endemi ...

Ndalohen 35 emigrantë të paligjshëm kurdë në Vlorë
Policia e Vlorës ka ndaluar 35 klandestine kurdë të Iranit dhe Irakut. Ndalimi i tyre është bërë paraditen e kësaj të premteje në Novolesë të Vlorës. Informacionet bëjnë me dije se vetë emigrantët tregojnë se kanë ...
ABCNews | 17-Jan-2020 10:33
Policia e Vlorës ka ndaluar 35 klandestine kurdë të Iranit dhe Irakut. Ndalimi i tyre është bërë paraditen e kësaj të premteje në Novolesë të Vlorës. Informacionet bëjnë me dije se vetë emigrantët tregojnë se kanë ...

Ndalohen 50 emigrantë të paligjshëm irakenë dhe kurdë në Vlorë
Policia e Vlorës këtë të premte ka kapur 50 emigrantë të paligjshëm irakenë dhe kurdë në Vlorë. Sipas informacioneve bëhet me dije se emigrantët e paligjshëm irakenë të kapur në Novoselë, të kenë ardhur nga Serbia në ...
ABCNews | 17-Jan-2020 10:15
Policia e Vlorës këtë të premte ka kapur 50 emigrantë të paligjshëm irakenë dhe kurdë në Vlorë. Sipas informacioneve bëhet me dije se emigrantët e paligjshëm irakenë të kapur në Novoselë, të kenë ardhur nga Serbia në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved