ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 23:46

Mbi Prishtinën nuk është qielli por ajri i keq

Mbi Prishtinën nuk është qielli por ajri i keq
Dimri në kryeqytetin e Prishtinës nuk është përcjellë me borë por me mjegulla të ajrit të keq. Edhe sonte ajri i keq po i helmon qytetarët e Prishtinës, transmeton Indeksonline. Përveç që po dëmton shëndetin, këto ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 20:39
Dimri në kryeqytetin e Prishtinës nuk është përcjellë me borë por me mjegulla të ajrit të keq. Edhe sonte ajri i keq po i helmon qytetarët e Prishtinës, transmeton Indeksonline. Përveç që po dëmton shëndetin, këto ...

Mbizotëron ajri shumë i ndotur në Prishtinë
Ditëve të fundit kryeqyteti, por edhe shumë qytete tjera të Kosovës janë përfshirë nga një mjegull e madhe. Si pasoj e kësaj edhe ajri është shume i ndotur. Matësi për vlerat e ajrit i vendosur pranë Ministrisë së ...
Arbresh | 17-Jan-2020 18:47
Ditëve të fundit kryeqyteti, por edhe shumë qytete tjera të Kosovës janë përfshirë nga një mjegull e madhe. Si pasoj e kësaj edhe ajri është shume i ndotur. Matësi për vlerat e ajrit i vendosur pranë Ministrisë së ...

Ajri shumë i ndotur në Prishtinë
Prishtina shpesh herë radhitet në mesin e qyteteve me ajrin më të ndotur në botë. Edhe sonte, cilësia e ajrit në kryeqytetin kosovar nuk është aspak e mirë dhe ka kaluar të gjitha standardet e lejuara. Nga matjet që ...
Arbresh | 09-Jan-2018 01:07
Prishtina shpesh herë radhitet në mesin e qyteteve me ajrin më të ndotur në botë. Edhe sonte, cilësia e ajrit në kryeqytetin kosovar nuk është aspak e mirë dhe ka kaluar të gjitha standardet e lejuara. Nga matjet që ...

Prishtina e “zhytur” në mjegull, aktori i njohur: Shikimi nga Matiçani i kthjellët
Ajri në Prishtinë po vazhdon të jetë i ndotur. Edhe sonte kryeqyteti po karakterizohet me një mjegull shumë të madhe dhe ajër helmues. Matësit e cilësisë së ajrit, tregojnë që aktualisht ajri në Prishtinë është i ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 17:24
Ajri në Prishtinë po vazhdon të jetë i ndotur. Edhe sonte kryeqyteti po karakterizohet me një mjegull shumë të madhe dhe ajër helmues. Matësit e cilësisë së ajrit, tregojnë që aktualisht ajri në Prishtinë është i ...

Ferizaj, pa energji tërë ditën, bizneset ndotin ambientin me gjeneratorë
Ferizaj po përballet me reduktime të ashpërta të energjisë elektrike, shkruan IndeksOnline. Që nga ora 10:00 deri në 16:00 nuk do të ketë energji elektrike në ketë komunë. Si pasojë e kësaj, sipas qytetarëve, po ndikon ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 13:02
Ferizaj po përballet me reduktime të ashpërta të energjisë elektrike, shkruan IndeksOnline. Që nga ora 10:00 deri në 16:00 nuk do të ketë energji elektrike në ketë komunë. Si pasojë e kësaj, sipas qytetarëve, po ndikon ...

Rritet numri i pacientëve nga ajri i ndotur
Me rritjen e nivelit të ajrit të ndotur është rritur edhe numri i pacientëve, të cilët kanë kërkuar trajtime për shkak të problemeve shëndetësore që u janë shfaqur, shkruan gazeta "Zëri". Pulmologu, Bahri......
Zeri | 17-Jan-2020 12:17
Me rritjen e nivelit të ajrit të ndotur është rritur edhe numri i pacientëve, të cilët kanë kërkuar trajtime për shkak të problemeve shëndetësore që u janë shfaqur, shkruan gazeta "Zëri". Pulmologu, Bahri......

Ajri i ndotur në Kosovë alarmues, mjegulla po e rëndon gjendjen
Kosova edhe më tej po ballafaqohet me nivelin e lartë të ajrit të ndotur. Kjo ndotje po ndikon negativisht në shëndetin e qytetarëve, të cilët po kërkojnë trajtim mjekësor shkaku i problemeve që po u paraqiten, shkruan ...
InFokusi | 17-Jan-2020 08:18
Kosova edhe më tej po ballafaqohet me nivelin e lartë të ajrit të ndotur. Kjo ndotje po ndikon negativisht në shëndetin e qytetarëve, të cilët po kërkojnë trajtim mjekësor shkaku i problemeve që po u paraqiten, shkruan ...

Ajri i ndotur në Kosovë alarmues, mjegulla po e rëndon gjendjen
Kosova edhe më tej po ballafaqohet me nivelin e lartë të ajrit të ndotur. Kjo ndotje po ndikon negativisht në shëndetin e qytetarëve, të cilët po kërkojnë trajtim mjekësor shkaku i problemeve që po u paraqiten, shkruan ...
Zeri | 17-Jan-2020 08:12
Kosova edhe më tej po ballafaqohet me nivelin e lartë të ajrit të ndotur. Kjo ndotje po ndikon negativisht në shëndetin e qytetarëve, të cilët po kërkojnë trajtim mjekësor shkaku i problemeve që po u paraqiten, shkruan ...

Rikthehet ajri i ndotur në Prishtinë, mjegulla ia ‘zë’ frymën kryeqytetit
Ditët e dhjetorit dhe të janarit, konsiderohen ndër muajt më të ftohtë të vitit. Si pasojë e kësaj në këtë periudhë qytetarën përballen me një ajër të ndotur. Kjo ndodhë zakonisht nga përdorimi i tepërt i thëngjillit ...
Indeks Online | 16-Jan-2020 17:05
Ditët e dhjetorit dhe të janarit, konsiderohen ndër muajt më të ftohtë të vitit. Si pasojë e kësaj në këtë periudhë qytetarën përballen me një ajër të ndotur. Kjo ndodhë zakonisht nga përdorimi i tepërt i thëngjillit ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved