ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/04/2020 18:20

Ligji Evropian për një karikues universal dhe dilema e Apple

Ligji Evropian për një karikues universal dhe dilema e Apple
Apple rrezikon të detyrohet të braktisë kabllin Lightning nëse ligjvënësit Evropian bëjnë atë që prej kohësh e lobojnë. Kablli përdoret për të karikuar dhe sinkronizuar shumë pajisje Apple si iPhone. Por anëtarët e ...
Medial | 17-Jan-2020 19:49
Apple rrezikon të detyrohet të braktisë kabllin Lightning nëse ligjvënësit Evropian bëjnë atë që prej kohësh e lobojnë. Kablli përdoret për të karikuar dhe sinkronizuar shumë pajisje Apple si iPhone. Por anëtarët e ...

Ligji Evropian për një karikues universal dhe dilema e Apple
Apple rrezikon të detyrohet të braktisë kabllin Lightning nëse ligjvënësit Evropian bëjnë atë që prej kohësh e lobojnë. Kablli përdoret për të karikuar dhe sinkronizuar shumë pajisje Apple si iPhone. Por anëtarët e ...
PC World | 17-Jan-2020 19:39
Apple rrezikon të detyrohet të braktisë kabllin Lightning nëse ligjvënësit Evropian bëjnë atë që prej kohësh e lobojnë. Kablli përdoret për të karikuar dhe sinkronizuar shumë pajisje Apple si iPhone. Por anëtarët e ...

Më në fund: Parlamenti Evropian po kërkon futjen e një karrikuesi universal
Eurodeputetët i bënë thirrje Komisionit Evropian që të përshpejtojë futjen e një karrikuesi universal për të gjithë celularët dhe pajisjet e tjera elektronike portative në interes të konsumatorëve dhe mjedisit. Në ...
Tesheshi | 17-Jan-2020 17:19
Eurodeputetët i bënë thirrje Komisionit Evropian që të përshpejtojë futjen e një karrikuesi universal për të gjithë celularët dhe pajisjet e tjera elektronike portative në interes të konsumatorëve dhe mjedisit. Në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved