ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 18:57

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet - kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google - arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
Top Channel | 17-Jan-2020 11:45
Alphabet - kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google - arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
VizionPlus | 17-Jan-2020 11:51
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Kompania simotër e ‘Google’ arrin vlerën një trilion dollarë
“Alphabet”, kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet “Google” ka arritur për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në ShBA që arrin një nivel ...
Flaka | 17-Jan-2020 22:41
“Alphabet”, kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet “Google” ka arritur për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në ShBA që arrin një nivel ...

Microsoft deri në vitin 2030 do të largojë tërësisht karbonin nga mjedisi
Kompania teknologjike Microsoft ka paralajmëruar se deri në vitin 2030 do të kthehet në kompani “karbon negativ” duke larguar nga mjedisi gjithë karbonin që ka lëshuar nga themelimi i saj, transmeton Anadolu Agency ...
Portalb | 17-Jan-2020 20:59
Kompania teknologjike Microsoft ka paralajmëruar se deri në vitin 2030 do të kthehet në kompani “karbon negativ” duke larguar nga mjedisi gjithë karbonin që ka lëshuar nga themelimi i saj, transmeton Anadolu Agency ...

Alphabet, kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 10:37
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Alphabet, pronari i Google bëhet një kompani triliona dollarëshe
Gjigandi i teknologjisë është firma e katërt amerikane që arrin vlerësimin pas Microsoft, Apple dhe Amazon. Vlera e alfabetit, bazuar në çmimin e aksioneve të tij të renditura në Wall Street, kaloi 1 trilion dollarë ...
ScanTv | 17-Jan-2020 13:14
Gjigandi i teknologjisë është firma e katërt amerikane që arrin vlerësimin pas Microsoft, Apple dhe Amazon. Vlera e alfabetit, bazuar në çmimin e aksioneve të tij të renditura në Wall Street, kaloi 1 trilion dollarë ...

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
InFokusi | 17-Jan-2020 12:28
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 12:17
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Alphabet, kompania që e posedon Google arriti vlerën një trilion dollarë
Alphabet – kompania që e posedon gjigantin e kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
Portalb | 17-Jan-2020 12:00
Alphabet – kompania që e posedon gjigantin e kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Ja kompania e radhës teknologjike që vlerësohet me mbi 1 trilionë dollarë
Klubi i kompanive 1 trilionë dollarësh u shtua me një anëtar të ri. Aksionet e kompanisë mëmë të Google, Alphabet, arritën një rekord të ri ditën e Enjte duke dërguar vlerën e kompanisë në mbi 1 trilionë dollarë. ...
Medial | 17-Jan-2020 10:45
Klubi i kompanive 1 trilionë dollarësh u shtua me një anëtar të ri. Aksionet e kompanisë mëmë të Google, Alphabet, arritën një rekord të ri ditën e Enjte duke dërguar vlerën e kompanisë në mbi 1 trilionë dollarë. ...

Ja kompania e radhës teknologjike që vlerësohet me mbi 1 trilionë dollarë
Klubi i kompanive 1 trilionë dollarësh u shtua me një anëtar të ri. Aksionet e kompanisë mëmë të Google, Alphabet, arritën një rekord të ri ditën e Enjte duke dërguar vlerën e kompanisë në mbi 1 trilionë dollarë. ...
PC World | 17-Jan-2020 10:33
Klubi i kompanive 1 trilionë dollarësh u shtua me një anëtar të ri. Aksionet e kompanisë mëmë të Google, Alphabet, arritën një rekord të ri ditën e Enjte duke dërguar vlerën e kompanisë në mbi 1 trilionë dollarë. ...

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
Medial | 17-Jan-2020 10:27
Alphabet – kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google – arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Evropa po ‘lufton’ me kërcënimin e tarifave të SHBA për Francën
Shefi i tregtisë së Bashkimit Evropian tha se gara po shkon drejt shmangies së përshkallëzimit të tensioneve tregtare transatlantike si rezultat i kundërshtimeve të Sh.B.A-së për një taksë franceze të shërbimeve ...
Monitor | 17-Jan-2020 09:52
Shefi i tregtisë së Bashkimit Evropian tha se gara po shkon drejt shmangies së përshkallëzimit të tensioneve tregtare transatlantike si rezultat i kundërshtimeve të Sh.B.A-së për një taksë franceze të shërbimeve ...

Kompania simotër e Google arrin vlerën një trilion dollarë
Alphabet - kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google - arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...
Radio Evropa e Lire | 17-Jan-2020 09:54
Alphabet - kompani simotër e gjigantit të kërkimeve në internet, Google - arriti për herë të parë vlerën prej një trilion dollarësh në treg, duke u bërë kompania e katërt e teknologjisë në SHBA që arrin një nivel të ...

Apple “rekruton” startup-in e inteligjencës artificiale për 200 milionë dollarë/ Xnor.ai, pjesë e inkubatorit të Microsoft
Mesa duket Apple nuk po “ngopet” me eksplorimin e inteligjencës artificiale. Gjigandi i teknologjisë ka blerë një kompani jo shumë të njohur të inteligjencës artificiale për 200 milionë dollarë. Sipas GeekWire, kompania ...
ScanTv | 16-Jan-2020 16:52
Mesa duket Apple nuk po “ngopet” me eksplorimin e inteligjencës artificiale. Gjigandi i teknologjisë ka blerë një kompani jo shumë të njohur të inteligjencës artificiale për 200 milionë dollarë. Sipas GeekWire, kompania ...

Sa telefonë ka shitur Huawei në 2019?
Huawei pati një 2019 plot ngjarje. Prezantoi dy prej telefonëve më të mirë në treg, Huawei P30 Pro dhe Mate 30 Pro përpara se të bëhej peng i luftës tregtare mes Kinës dhe SHBA. Por pavarësisht gjithë telasheve, ...
Medial | 16-Jan-2020 16:03
Huawei pati një 2019 plot ngjarje. Prezantoi dy prej telefonëve më të mirë në treg, Huawei P30 Pro dhe Mate 30 Pro përpara se të bëhej peng i luftës tregtare mes Kinës dhe SHBA. Por pavarësisht gjithë telasheve, ...

Sa telefonë ka shitur Huawei në 2019?
Huawei pati një 2019 plot ngjarje. Prezantoi dy prej telefonëve më të mirë në treg, Huawei P30 Pro dhe Mate 30 Pro përpara se të bëhej peng i luftës tregtare mes Kinës dhe SHBA. Por pavarësisht gjithë telasheve, ...
PC World | 16-Jan-2020 16:03
Huawei pati një 2019 plot ngjarje. Prezantoi dy prej telefonëve më të mirë në treg, Huawei P30 Pro dhe Mate 30 Pro përpara se të bëhej peng i luftës tregtare mes Kinës dhe SHBA. Por pavarësisht gjithë telasheve, ...

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra
Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86 miliardë dollarë në 2019-ën sipas App Annie. Këto statistika App Annie i publikoi si ...
Medial | 16-Jan-2020 13:46
Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86 miliardë dollarë në 2019-ën sipas App Annie. Këto statistika App Annie i publikoi si ...

Në 2019-ën u shpenzuan 120 miliardë dollarë në aplikacione e lojëra
Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86 miliardë dollarë në 2019-ën sipas App Annie. Këto statistika App Annie i publikoi si ...
PC World | 16-Jan-2020 13:38
Industria e aplikacioneve mobile gjeneroi mbi 100 miliardë dollarë të ardhura në 2020, një rritje e konsiderueshme krahasuar me 86 miliardë dollarë në 2019-ën sipas App Annie. Këto statistika App Annie i publikoi si ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved