ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 10:40

Kakao dhe kafe, kombinimi perfekt për trurin tonë

Kakao dhe kafe, kombinimi perfekt për trurin tonë
A e dini se pirja e një kafeje të kombinuar me kakao përmirëson funksionimin e trurit? Ky është zbulimi i fundit i bërë nga një grup psikologësh nga Universiteti i Gjeorgjisë dhe Clarkson në Nju Jork, studimi analizoi ...
Gazeta Monitor | 17-Jan-2020 00:56
A e dini se pirja e një kafeje të kombinuar me kakao përmirëson funksionimin e trurit? Ky është zbulimi i fundit i bërë nga një grup psikologësh nga Universiteti i Gjeorgjisë dhe Clarkson në Nju Jork, studimi analizoi ...

A ndihmon kafeja që të këndelleni?
Kur zgjohen mahmur, shumica e njerëzve provojnë që të këndellen me një filxhan kafe. Po ju tregojmë se a ka efekt kjo. Na vjen keq, mirëpo shkencëtarët kanë zbuluar që pijet me kafeinë fare nuk ndihmojnë në zbutjen e ...
EkonomiaOnline | 18-Jul-2018 10:00
Kur zgjohen mahmur, shumica e njerëzve provojnë që të këndellen me një filxhan kafe. Po ju tregojmë se a ka efekt kjo. Na vjen keq, mirëpo shkencëtarët kanë zbuluar që pijet me kafeinë fare nuk ndihmojnë në zbutjen e ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved