ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 22:45

‘Veshkat do t’u falenderojnë’. Ja ilaçi për pastrimin rrënjësor

‘Veshkat do t’u falenderojnë’. Ja ilaçi për pastrimin rrënjësor
Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të kombinohet me lëngje të tjera të freskëta si atë të mollës, portokallit e të tjera që janë bujare në vlera ushqimore dhe shëndetsore. Një gotë e mbushur në gjysmë me ...
Telegraf | 17-Jan-2020 14:51
Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të kombinohet me lëngje të tjera të freskëta si atë të mollës, portokallit e të tjera që janë bujare në vlera ushqimore dhe shëndetsore. Një gotë e mbushur në gjysmë me ...

Ilaçi magjik për pastrimin rrënjësor të veshkave
Tufat me ngjyrë të ndezur të majdanozit janë ndjellëse dhe plot vlera për çdo lëng me bazë perimesh dhe frutash që ofrojnë energji, vitamina dhe minerale për organizmin. Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 16:22
Tufat me ngjyrë të ndezur të majdanozit janë ndjellëse dhe plot vlera për çdo lëng me bazë perimesh dhe frutash që ofrojnë energji, vitamina dhe minerale për organizmin. Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të ...

Mëlçia e dhjamosur? Këto 8 ushqimet do ta pastrojnë atë!
Mëlçia është organi i dytë më i madh në trupin e njeriut. Në sajë të funksionit të mëlçisë kryhen shumë funksione duke përfshirë: rrjedhja normale e proceseve metabolike, mbrojtja e trupit, detoksifikimi i gjakut, ...
Gazeta Monitor | 09-Dec-2019 01:18
Mëlçia është organi i dytë më i madh në trupin e njeriut. Në sajë të funksionit të mëlçisë kryhen shumë funksione duke përfshirë: rrjedhja normale e proceseve metabolike, mbrojtja e trupit, detoksifikimi i gjakut, ...

Ushqimet që parandalojnë zbardhjen e flokëve Thinjat zakonisht ndërlidhen me moshën. Sido që të jetë, a e dini se jo gjithçka lidhet me gjenet kur kemi të bëjmë me thinjat? Nëse konsumoni ushqime të caktuara, do të merrni sasi...
Thinjat zakonisht ndërlidhen me moshën. Sido që të jetë, a e dini se jo gjithçka lidhet me gjenet kur kemi të bëjmë me thinjat? Nëse konsumoni ushqime të caktuara, do të merrni sasi të nevojshme të vitaminave dhe ...
Kosova Sot | 19-Nov-2019 09:25
Thinjat zakonisht ndërlidhen me moshën. Sido që të jetë, a e dini se jo gjithçka lidhet me gjenet kur kemi të bëjmë me thinjat? Nëse konsumoni ushqime të caktuara, do të merrni sasi të nevojshme të vitaminave dhe ...

Kura me lëng majdanozi për pastrimin e veshkave
Tufat me ngjyrë të ndezur të majdanozit janë ndjellëse dhe plot vlera për çdo lëng me bazë perimesh dhe frutash që ofrojnë energji, vitamina dhe minerale për organizmin. Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të ...
Koha.net | 17-Jan-2020 08:51
Tufat me ngjyrë të ndezur të majdanozit janë ndjellëse dhe plot vlera për çdo lëng me bazë perimesh dhe frutash që ofrojnë energji, vitamina dhe minerale për organizmin. Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të ...

Ilaçi magjik për pastrimin rrënjësor të veshkave
Tufat me ngjyrë të ndezur të majdanozit janë ndjellëse dhe plot vlera për çdo lëng me bazë perimesh dhe frutash që ofrojnë energji, vitamina dhe minerale për organizmin. Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 07:10
Tufat me ngjyrë të ndezur të majdanozit janë ndjellëse dhe plot vlera për çdo lëng me bazë perimesh dhe frutash që ofrojnë energji, vitamina dhe minerale për organizmin. Lëngu i majdanozit mund të pihet veçmas ose të ...

Lëng Panxhari Për Shtatë Ditë Për Pastrimin e Veshkave dhe Mëlçisë
Lëngu i panxharit të kuq dhe hudhrave është një kurë e vjetër popullore, e përdorur ndër breza për të rigjeneruar gjithë organizmin dhe largimin e toksinave. Largimi i lëngjeve toksike apo helmuese nga organizmi është ...
Telegraf | 11-Dec-2019 10:32
Lëngu i panxharit të kuq dhe hudhrave është një kurë e vjetër popullore, e përdorur ndër breza për të rigjeneruar gjithë organizmin dhe largimin e toksinave. Largimi i lëngjeve toksike apo helmuese nga organizmi është ...

Gjashtë ushqimet më të mira për rigjenerimin e qelizave
Trupi i njeriut është në gjendje të rigjenerohet vetë në mënyrë natyrale dhe në intervale të caktuara. Lëkura rigjenerohet në 30 ditë, ndërsa rruazat e kuqe të gjakut rigjenerohën në katër muaj. Çdo ditë, trupi shkarkon ...
Republika | 16-Jan-2020 15:32
Trupi i njeriut është në gjendje të rigjenerohet vetë në mënyrë natyrale dhe në intervale të caktuara. Lëkura rigjenerohet në 30 ditë, ndërsa rruazat e kuqe të gjakut rigjenerohën në katër muaj. Çdo ditë, trupi shkarkon ...

Gjashtë ushqimet më të mira për rigjenerimin e qelizave Trupi i njeriut është në gjendje të rigjenerohet vetë në mënyrë natyrale dhe në intervale të caktuara. Lëkura rigjenerohet në 30 ditë, ndërsa rruazat e kuqe të gjakut...
Trupi i njeriut është në gjendje të rigjenerohet vetë në mënyrë natyrale dhe në intervale të caktuara. Lëkura rigjenerohet në 30 ditë, ndërsa rruazat e kuqe të gjakut rigjenerohën në katër muaj. Lexoni edhe: A është uji ...
Kosova Sot | 16-Jan-2020 08:42
Trupi i njeriut është në gjendje të rigjenerohet vetë në mënyrë natyrale dhe në intervale të caktuara. Lëkura rigjenerohet në 30 ditë, ndërsa rruazat e kuqe të gjakut rigjenerohën në katër muaj. Lexoni edhe: A është uji ...

08:27 Gabimet që ju plakin më shpejt, ja çfarë duhet të shmangni Plakja është një proces natyral...
Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund të ndikojnë në mënyrën e plakjes. Ushqyerja e keqe, duhanpirja, ekspozimi në diell dhe aktiviteti fizik ...
Kosova Sot | 16-Jan-2020 08:32
Plakja është një proces natyral të cilin njeriu nuk e eviton dot. Megjithatë, njeriu dhe zgjedhjet e tij mund të ndikojnë në mënyrën e plakjes. Ushqyerja e keqe, duhanpirja, ekspozimi në diell dhe aktiviteti fizik ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved