ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 02:24

‘Gripi shkaktohet nga viruse dhe jo baktere’, ISHP apel qytetarëve: Mos e trajtoni me antibiotikë

‘Gripi shkaktohet nga viruse dhe jo baktere’, ISHP apel qytetarëve: Mos e trajtoni me antibiotikë
Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar lidhur me situatën gripale duke i bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që mos përdorin antibiotikë për ta trajtuar atë. ISHP thekson se gripi nuk shkaktohet nga baktere por nga ...
BalkanWeb | 17-Jan-2020 19:59
Instituti i Shëndetit Publik ka reaguar lidhur me situatën gripale duke i bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që mos përdorin antibiotikë për ta trajtuar atë. ISHP thekson se gripi nuk shkaktohet nga baktere por nga ...

ISHP thirrje qytetarëve: Mos e trajtoni gripin me antibiotikë!
Jemi në sezonin e gripit dhe tashmë ai është përhapur ndjeshëm. Duhet të bëjmë kujdes, sesi ushqehemi apo trajtohemi në këtë sezon. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos e trajtojnë gripin ...
Dritare | 17-Jan-2020 21:31
Jemi në sezonin e gripit dhe tashmë ai është përhapur ndjeshëm. Duhet të bëjmë kujdes, sesi ushqehemi apo trajtohemi në këtë sezon. Instituti i Shëndetit Publik u ka bërë thirrje qytetarëve që të mos e trajtojnë gripin ...

Gripi shkakton 8 viktima në Greqi, apeli i mjekëve: Vaksinohuni sa më shpejt!
Virusi i gripit në Greqi deri tani ka shkaktuar 8 viktima, dhjetë ditët e fundit. Autoritetet greke të shëndetësisë u shprehën se duke marrë në konsideratë numrin e madh të të prekurve, kjo ishte një gjë e pritshme. ...
ABCNews | 17-Jan-2020 12:38
Virusi i gripit në Greqi deri tani ka shkaktuar 8 viktima, dhjetë ditët e fundit. Autoritetet greke të shëndetësisë u shprehën se duke marrë në konsideratë numrin e madh të të prekurve, kjo ishte një gjë e pritshme. ...

ISHP: Mos e trajtoni sëmundjen e gripit me antibiotikë!
Stina e dimrit është një ndër periudhat që bakteret dhe viruset mund të përhapen me shpejtësi e sidomos ai i gripit. Nisur nga situata e rëndë e gripit në rajonin tonë, Instituti i Shëndetit Publik ka insistuar në ...
Lexo | 17-Jan-2020 17:01
Stina e dimrit është një ndër periudhat që bakteret dhe viruset mund të përhapen me shpejtësi e sidomos ai i gripit. Nisur nga situata e rëndë e gripit në rajonin tonë, Instituti i Shëndetit Publik ka insistuar në ...

Greqi, brenda dhjetë ditëve tetë persona humbin jetën nga gripi
Tetë persona kanë humbur jetën në Greqi për shkak të virusit të gripit. Situata bëhet edhe më alarmante për shkak të faktit se vdekjet kanë ndodhur brenda një harku kohor 10-ditor. Sipas mjekut grek, Panajotis Kolaras, ...
Telegraf | 17-Jan-2020 08:42
Tetë persona kanë humbur jetën në Greqi për shkak të virusit të gripit. Situata bëhet edhe më alarmante për shkak të faktit se vdekjet kanë ndodhur brenda një harku kohor 10-ditor. Sipas mjekut grek, Panajotis Kolaras, ...

Gripi, ISHP paralajmëron: Mos e trajtoni me antibiotikë
Stina e dimrit është një ndër periudhat që bakteret dhe viruset mund të përhapen me shpejtësi e sidomos ai i gripit. Nisur nga situata e rëndë e gripit në rajonin tonë, Instituti i Shëndetit Publik ka insistuar në ...
RTSH | 17-Jan-2020 16:47
Stina e dimrit është një ndër periudhat që bakteret dhe viruset mund të përhapen me shpejtësi e sidomos ai i gripit. Nisur nga situata e rëndë e gripit në rajonin tonë, Instituti i Shëndetit Publik ka insistuar në ...

8 vdekje brenda 10 ditëve, gripi tmerron qytetarët
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 11:51
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...

Gjendje alarmante në Greqi, gripi ua merr jetën tetë personave
Tetë persona kanë humbur jetën si pasojë e komplikimeve nga gripi në Greqi, ndërsa 28 pacientë të tjerë po trajtohen në gjendje të rëndë Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 09:33
Tetë persona kanë humbur jetën si pasojë e komplikimeve nga gripi në Greqi, ndërsa 28 pacientë të tjerë po trajtohen në gjendje të rëndë Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti ...

8 vdekje brenda 10 ditëve, gripi tmerron Greqinë
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...
Arbresh | 17-Jan-2020 08:36
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...

8 të vdekur në 10 ditë, Greqia në alarm nga gripi
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi.
Top Channel | 17-Jan-2020 01:20
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi.

8 vdekje brenda 10 ditëve, gripi tmerron Greqinë
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...
Indeks Online | 17-Jan-2020 08:24
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...

8 të vdekur në 10 ditë, Greqia në alarm nga gripi
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...
InFokusi | 17-Jan-2020 08:06
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...

8 vdekje brenda 10 ditëve, gripi tmerron Greqinë
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 08:03
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi 8 persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përveç viktimave ...

Arrin në 3 milionë numri i personave të prekur nga gripi këtë sezon në Itali
Numri i personave të prekur nga virusi i gripit këtë sezon pritet të arrijë në tre milionë në Itali, sipas buletinit të fundit nga Instituti i Lartë i Shëndetit (ISS). Sipas publikimeve, në javën midis 6 dhe 12 janarit, ...
BalkanWeb | 16-Jan-2020 07:28
Numri i personave të prekur nga virusi i gripit këtë sezon pritet të arrijë në tre milionë në Itali, sipas buletinit të fundit nga Instituti i Lartë i Shëndetit (ISS). Sipas publikimeve, në javën midis 6 dhe 12 janarit, ...

Greqi, tetë të vdekur nga gripi. 28 janë në spital në gjendje kritike
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritëshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi tetë persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përvcc ...
Medial | 16-Jan-2020 22:33
Rritja dramatike e numrit të sëmurëve me grip në 15 ditët e para të këtij viti është shokuese, por e pritëshme theksojnë specialistët e shëndetit pasi tetë persona kanë humbur jetën prej 6 Janarit në Greqi. Përvcc ...

Arrin në tre milionë numri i personave të prekur nga gripi
Numri i personave të prekur nga virusi i gripit këtë sezon pritet të arrijë në tre milionë, sipas buletinit të fundit nga Instituti i Lartë i Shëndetit italian.
Kosova Press | 15-Jan-2020 23:11
Numri i personave të prekur nga virusi i gripit këtë sezon pritet të arrijë në tre milionë, sipas buletinit të fundit nga Instituti i Lartë i Shëndetit italian.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved