ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/05/2020 10:02

Francë, prifti pranon akuzat për abuzim seksual, fajëson kishën

Francë, prifti pranon akuzat për abuzim seksual, fajëson kishën
Ish-prifti i Kishës Katolike të Lyonit, Bernard Preynat, i akuzuar për abuzim seksual në Francë, fajësoi kishën për injoroim të paralajmërimeve për tendencën e tij për abuzim, transmeton AA. Sipas shtypit francez, dje ...
Flaka | 17-Jan-2020 22:32
Ish-prifti i Kishës Katolike të Lyonit, Bernard Preynat, i akuzuar për abuzim seksual në Francë, fajësoi kishën për injoroim të paralajmërimeve për tendencën e tij për abuzim, transmeton AA. Sipas shtypit francez, dje ...

Francë, prifti pranon akuzat për abuzim seksual, fajëson kishën
Ish-prifti i Kishës Katolike të Lyonit, Bernard Preynat, i akuzuar për abuzim seksual në Francë, fajësoi kishën për injoroim të paralajmërimeve për tendencën e tij për abuzim, transmeton AA. Sipas shtypit francez, dje ...
Shenja | 17-Jan-2020 21:32
Ish-prifti i Kishës Katolike të Lyonit, Bernard Preynat, i akuzuar për abuzim seksual në Francë, fajësoi kishën për injoroim të paralajmërimeve për tendencën e tij për abuzim, transmeton AA. Sipas shtypit francez, dje ...

Skandaloze/ Ish-prifti në gjyq, për abuzim seksual ndaj dhjetëra të miturve
Një ish-prift Bernard Preynat është vënë para gjykatës civile në Francë. Ai është i akuzuar për abuzim seksual të dhjetra të miturve midis 1971 dhe 1991. Ndërkohë në korrik të 2019, gjykata mori vendimin të heqjes nga ...
Standard | 17-Jan-2020 05:37
Një ish-prift Bernard Preynat është vënë para gjykatës civile në Francë. Ai është i akuzuar për abuzim seksual të dhjetra të miturve midis 1971 dhe 1991. Ndërkohë në korrik të 2019, gjykata mori vendimin të heqjes nga ...

Rrëfimi shokues i priftit francez: Kam abuzuar me 4-5 fëmijë në javë
Në korrik të 2019-ës, gjykata eklesiastike vendosi të aplikojë dënimin më të lartë të parashikuar për një rast të tillë, heqjen e statusit të klerikut. Tashmë për ish priftin dhe kapelanin e dioqezës së Lion, Bernard ...
GazetaTema | 15-Jan-2020 22:28
Në korrik të 2019-ës, gjykata eklesiastike vendosi të aplikojë dënimin më të lartë të parashikuar për një rast të tillë, heqjen e statusit të klerikut. Tashmë për ish priftin dhe kapelanin e dioqezës së Lion, Bernard ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved