ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 26/02/2020 11:10

Fëmijët e fshatit Bllacë të Maqedonisë detyrohen të mësojnë në Kosovë

Fëmijët e fshatit Bllacë të Maqedonisë detyrohen të mësojnë në Kosovë
JETË MES DY KUFIJVE! Fëmijët e lagjes Bardhi të fshatit Bllacë, edhe pse janë shtetas të Maqedonisë së Veriut, për çdo ditë e kalojnë kufirin për t’u shkolluar në Kosovë. Atyre më shumë se 10 vite u është premtuar ...
Ina-Online | 17-Jan-2020 19:52
JETË MES DY KUFIJVE! Fëmijët e lagjes Bardhi të fshatit Bllacë, edhe pse janë shtetas të Maqedonisë së Veriut, për çdo ditë e kalojnë kufirin për t’u shkolluar në Kosovë. Atyre më shumë se 10 vite u është premtuar ...

Nxënësit e Bllacës më 2021 i japin fund shkollimit në Han të Elezit
Nxënësit e fshatit Bllacë prej disa vjetësh e kalojnë kufirin për t’i vijuar mësimet në Han të Elezit në Kosovë. Por, nga viti 2021, këta nxënës nuk do të ketë nevojë më të shkojnë në Han të Elezit për shkollim, ngase ...
Koha.net | 17-Jan-2020 16:57
Nxënësit e fshatit Bllacë prej disa vjetësh e kalojnë kufirin për t’i vijuar mësimet në Han të Elezit në Kosovë. Por, nga viti 2021, këta nxënës nuk do të ketë nevojë më të shkojnë në Han të Elezit për shkollim, ngase ...

Ademi në takim me ambasadorin e RP të Kinës, Zgang Zuo
Ministri i arsimit dhe shkencës, Arbër Ademi ka takuar ambasadorin e RP të Kinës, Zgang Zuo.Temë e takimit ishin bashkëpunimi dhe sfidat që e presin vendin tonë në sferën e arsimit.
Aktuale.MK | 17-Jan-2020 14:38
Ministri i arsimit dhe shkencës, Arbër Ademi ka takuar ambasadorin e RP të Kinës, Zgang Zuo.Temë e takimit ishin bashkëpunimi dhe sfidat që e presin vendin tonë në sferën e arsimit.

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved