ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 06/04/2020 04:20

Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut

Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë e Veriut
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 20:10
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...

Merkel: Koha për hapjen e negociatave, Shqipëria dhe Maqedonia e Veriut janë në të njëjtin grup
Gjermania dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar lidhur me këtë të enjten në takimin me homologun kroat, ...
ABCNews | 17-Jan-2020 19:49
Gjermania dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Europian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe kancelarja gjermane Angela Merkel ka biseduar lidhur me këtë të enjten në takimin me homologun kroat, ...

Lajçak: Muajt e ardhshëm të rëndësishëm për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në Ballkanin Perëndimor ...
Gazeta Dita | 17-Jan-2020 18:26
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në Ballkanin Perëndimor ...

Lajçak: Muajt e ardhshëm të rëndësishëm për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Sfidat e BE në muajt e ardhëshëm, Lajçak: Prioritet, hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për ...
Lexo | 17-Jan-2020 18:03
Sfidat e BE në muajt e ardhëshëm, Lajçak: Prioritet, hapja e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për ...

Takimi Merkel – Plenkovic zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë -Serbi
Merkel nuk ka harruar ta përmend edhe Republikën e Kosovës dhe Bosnje e Hercegovinën, teksa ka folur për procesin e zgjerimit. “Unë besoj që Shqipëria i ka përmbushur shumicën e kritereve që kemi kërkuar si vend, ...
Lajminet | 17-Jan-2020 17:58
Merkel nuk ka harruar ta përmend edhe Republikën e Kosovës dhe Bosnje e Hercegovinën, teksa ka folur për procesin e zgjerimit. “Unë besoj që Shqipëria i ka përmbushur shumicën e kritereve që kemi kërkuar si vend, ...

Takimi Merkel -Plenkovic zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë -Serbi
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...
Zeri | 17-Jan-2020 17:37
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...

Takimi Merkel-Plenkoviç zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë-Serbi
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 17:32
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...

Lajçak: E rëndësishme është të gjendet konsensus për hapjen e negociatave
Shefi i Diplomacisë sllovake Mirosllav Lajçak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, me ç’rast duke paralajmëruar në rreziqe ...
Arbresh | 17-Jan-2020 17:29
Shefi i Diplomacisë sllovake Mirosllav Lajçak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, me ç’rast duke paralajmëruar në rreziqe ...

Merkel: Do të bisedojmë në Këshillin e BE-së edhe për çeljen e negociatave
mapo.al Në një konferencë shtypi me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç, duke folur për samitin e Ballkanit Perëndimor në Zagreb, Angela Merkel tha ndër të tjera se “është shumë e rëndësishme që të ketë ...
Mapo | 17-Jan-2020 10:00
mapo.al Në një konferencë shtypi me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenkoviç, duke folur për samitin e Ballkanit Perëndimor në Zagreb, Angela Merkel tha ndër të tjera se “është shumë e rëndësishme që të ketë ...

Takimi Merkel -Plenkovic zbulon afatet për nisjen e bisedimeve Kosovë -Serbi
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 17:27
Ndryshe nga Franca e presidentit Macron, Gjermania e kancelares Merkel dëshiron hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkim Evropian të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Lidhur me një temë të tillë, kryeministrja ...

Merkel mbështet hapjen e bisedimeve për Shqipërin dhe Maqedonin | VIDEO
Kancelarja gjeramane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pas një takimi me homologun kroat, Andrej Plenkovic. Në një konferencë shtypi me ...
Televizioni Koha | 17-Jan-2020 17:03
Kancelarja gjeramane, Angela Merkel, shprehu mbështetjen e saj për çeljen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut pas një takimi me homologun kroat, Andrej Plenkovic. Në një konferencë shtypi me ...

Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Shprehja | 17-Jan-2020 16:50
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...

(VIDEO) Merkel dhe Plenkoviq japin shpresë për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Marrja e kryesisë së BE-së nga ana e Kroacisë, ka rikthyer shpresat për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, ndërsa Samiti i Zagrebit në maj, vlerësohet të jetë kyç për hapjen e negociatave me Maqedoninë e ...
Shenja | 17-Jan-2020 16:35
Marrja e kryesisë së BE-së nga ana e Kroacisë, ka rikthyer shpresat për perspektivën evropiane të Ballkanit Perëndimor, ndërsa Samiti i Zagrebit në maj, vlerësohet të jetë kyç për hapjen e negociatave me Maqedoninë e ...

Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
TetovaSot | 17-Jan-2020 15:17
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...

Data e negociatave, kërkohet sinjal pozitiv për Maqedoninë
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...
Alsat-M | 17-Jan-2020 15:11
Bashkimi Evropian duhet të dërgojë sinjal të qartë pozitiv për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë gjatë muajve të ardhshëm, ka deklaruar shefi i diplomacisë së Sllovakisë Mirosllav Llajçak. Në mungesë të këtij sinjali, ...

Lajçak: Muajt e ardhshëm të rëndësishëm për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në Ballkanin ...
ABCNews | 17-Jan-2020 11:15
Ministri i Jashtëm i Sllovakisë, Mirosllav Lajçak ka deklaruar se prioritet është hapja e negociatave për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë. Lajçak në konferencën për sfidat strategjike të BE-së në Ballkanin ...

Lajçak: Muajt e ardhshëm të rëndësishëm për marrëdhëniet e BE-së dhe Ballkanit Perëndimor
Shefi i Diplomacisë sllovake Mirosllav Lajçak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, me ç’rast duke paralajmëruar në rreziqe ...
Shprehja | 17-Jan-2020 14:10
Shefi i Diplomacisë sllovake Mirosllav Lajçak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë të rëndësishëm për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe vendeve të Ballkanit Perëndimor, me ç’rast duke paralajmëruar në rreziqe ...

Revista e njohur, “The Economist”: Ekziston sërish mundësia e ndarjes së Shqipërisë nga Maqedonia
Revista e njohur, The Economist shkruan se presidenti francez, Emmanuel Macron bllokoi nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tashmë, Komisioni Europian do të miratojë një strategji të re për ...
Standard | 17-Jan-2020 13:02
Revista e njohur, The Economist shkruan se presidenti francez, Emmanuel Macron bllokoi nisjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Tashmë, Komisioni Europian do të miratojë një strategji të re për ...

Lajcak: Është i domosdoshëm konsensusi për nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Shefi i diplomacisë sllovene, Mirsolav Lajcak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe vendet nga Ballkani Perëndimor, duke paralajmëruar kështu rreziqet me të cilat ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 10:21
Shefi i diplomacisë sllovene, Mirsolav Lajcak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe vendet nga Ballkani Perëndimor, duke paralajmëruar kështu rreziqet me të cilat ...

‘Është i domosdoshëm konsensusi për nisjen e bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë’
Shefi i diplomacisë sllovene, Mirsolav Lajcak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe vendet nga Ballkani Perëndimor, duke paralajmëruar kështu rreziqet me të cilat ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 12:00
Shefi i diplomacisë sllovene, Mirsolav Lajcak deklaroi se muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet mes Bashkimit Evropian dhe vendet nga Ballkani Perëndimor, duke paralajmëruar kështu rreziqet me të cilat ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved