ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 01/04/2020 05:43

BE-ja do ta shqyrtojë ndalimin e teknologjisë për identifikimin e fytyrës në vende publike

BE-ja do ta shqyrtojë ndalimin e teknologjisë për identifikimin e fytyrës në vende publike
Disa ekspertë të teknologjisë janë shprehur të shqetësuar rreth përdorimit të bazave të të dhënave për identifikimin e fytyrës nga ana e qeverive dhe kompanive private. Kompanitë Google, Microsoft, Amazon dhe Facebook ...
Koha.net | 17-Jan-2020 17:21
Disa ekspertë të teknologjisë janë shprehur të shqetësuar rreth përdorimit të bazave të të dhënave për identifikimin e fytyrës nga ana e qeverive dhe kompanive private. Kompanitë Google, Microsoft, Amazon dhe Facebook ...

Bashkimi Evropian do të ndalojë përdorimin e teknologjisë së njohjes së fytyrës në hapësira publike
Komisioni Evropian zbuloi se është duke elaboruar ndalimin e përdorimit të teknologjisë së njohjes së fytyrës në hapësirat publike për 5 vitet e ardhshme. Përmes teknologjisë, fytyrat mund të kontrollohen nga kamerat ...
Medial | 17-Jan-2020 15:00
Komisioni Evropian zbuloi se është duke elaboruar ndalimin e përdorimit të teknologjisë së njohjes së fytyrës në hapësirat publike për 5 vitet e ardhshme. Përmes teknologjisë, fytyrat mund të kontrollohen nga kamerat ...

BE: Stop njohjes së fytyrës në vendet publike për 5 vjet, shkel privatësinë
Bashkimi Europian po mendon të heqë kontrollin e njohjes së fytyrës në vendet publike për maksimumin 5 vjet, derisa të jenë gjetur rregulla të reja që mbajnë nën kontroll rreziqet dhe privatësinë. Plani Evropian me 18 ...
GazetaTema | 17-Jan-2020 11:43
Bashkimi Europian po mendon të heqë kontrollin e njohjes së fytyrës në vendet publike për maksimumin 5 vjet, derisa të jenë gjetur rregulla të reja që mbajnë nën kontroll rreziqet dhe privatësinë. Plani Evropian me 18 ...

Bashkimi Evropian do të ndalojë përdorimin e teknologjisë së njohjes së fytyrës në hapësira publike
Komisioni Evropian zbuloi se është duke elaboruar ndalimin e përdorimit të teknologjisë së njohjes së fytyrës në hapësirat publike për 5 vitet e ardhshme. Përmes teknologjisë, fytyrat mund të kontrollohen nga kamerat ...
PC World | 17-Jan-2020 14:54
Komisioni Evropian zbuloi se është duke elaboruar ndalimin e përdorimit të teknologjisë së njohjes së fytyrës në hapësirat publike për 5 vitet e ardhshme. Përmes teknologjisë, fytyrat mund të kontrollohen nga kamerat ...

Ligjvënësit amerikanë duan kufizime për disa softuerë për njohje të fytyrës
Ligjvënësit amerikanë e kanë shprehur shqetësimin e tyre për saktësinë dhe përdorimin në rritje të softuerit për njohjen e fytyrës. Teknologjia po zhvillohet nga kompanitë e ndryshme, përfshirë Amazon dhe Microsoft, ...
Koha.net | 16-Jan-2020 19:36
Ligjvënësit amerikanë e kanë shprehur shqetësimin e tyre për saktësinë dhe përdorimin në rritje të softuerit për njohjen e fytyrës. Teknologjia po zhvillohet nga kompanitë e ndryshme, përfshirë Amazon dhe Microsoft, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved