ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 02/06/2020 06:30

Konjufca takon ambasadorin e ri italian, Nicola Orlando – konfirmohet mbështetja për integrimin evropian të Kosovës

Konjufca takon ambasadorin e ri italian, Nicola Orlando – konfirmohet mbështetja për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca priti sot në takim ambasadorin e ri të italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Diplomati italian uroi Konjufcën për zgjedhjen në pozitën e kreut të Parlamentit, ...
Telegrafi | 17-Jan-2020 19:39
Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca priti sot në takim ambasadorin e ri të italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Diplomati italian uroi Konjufcën për zgjedhjen në pozitën e kreut të Parlamentit, ...

Ambasadori italian te Konjufca, konfirmon mbështetjen për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...
Arbresh | 17-Jan-2020 19:49
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...

Ambasadori italian konfirmon mbështetjen për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...
Shprehja | 17-Jan-2020 19:39
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...

Konjufca dhe ambasadori italian flasin për avancimin e bashkëpunimit midis dy shteteve
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 19:25
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. ...

Ambasadori italian te Konjufca, konfirmon mbështetjen për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...
Gazeta Observer | 17-Jan-2020 19:25
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...

Konjufca dhe ambasadori italian flasin për avancimin e bashkëpunimit midis dy shteteve
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. ...
Medial | 17-Jan-2020 19:25
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. ...

Ambasadori italian te Konjufca, konfirmon mbështetjen për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...
InFokusi | 17-Jan-2020 19:16
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...

Ambasadori italian te Konjufca, konfirmon mbështetjen për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...
Zeri | 17-Jan-2020 19:16
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...

Ambasadori italian te Konjufca, konfirmon mbështetjen për integrimin evropian të Kosovës
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...
Gazeta Express | 17-Jan-2020 19:13
Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë. Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të ...

Kryetari Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë
Diplomati italian e uroi Kryeparlamentarin Konjufca me rastin e zgjedhjes kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kryeparlamentari Konjufca falënderoi ambasadorin e Italisë për mbështetjen që vendi i tij i ka dhënë ...
Lajminet | 17-Jan-2020 19:08
Diplomati italian e uroi Kryeparlamentarin Konjufca me rastin e zgjedhjes kryetar i Kuvendit të Republikës së Kosovës Kryeparlamentari Konjufca falënderoi ambasadorin e Italisë për mbështetjen që vendi i tij i ka dhënë ...

Konjufca dhe ambasadori Orlande flasin për avancimin e bashkëpunimit midis Kosovës dhe Italisë
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. ...
EkonomiaOnline | 17-Jan-2020 19:05
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. ...

Italia konfirmon mbështetjen për integrimin progresiv evropian të Kosovës
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Në ...
Koha.net | 17-Jan-2020 19:05
Në vazhdën e takimeve me përfaqësues të misioneve të huaja diplomatike në vendin tonë, kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Glauk Konjufca, priti sot në takim ambasadorin e Italisë në Kosovë, Nicola Orlando. Në ...

Prokurorët mblidhen në Prishtinë
Sot mbahet “Konferenca vjetore e prokurorëve” për vitin 2019, e cila organizohet nën patronazhin e kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi. Ngjarja do të zhvillohet në Prishtinë duke filluar nga ora 10:00, njofton ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 08:27
Sot mbahet “Konferenca vjetore e prokurorëve” për vitin 2019, e cila organizohet nën patronazhin e kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi. Ngjarja do të zhvillohet në Prishtinë duke filluar nga ora 10:00, njofton ...

Thaçi pranon kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë të enjtes ka pranuar kredencialet e ambasadorit të ri të Republikës së Italisë, Nicola Orlando. Thaçi ka thënë se Italia është një partner strategjik dhe shprehu ...
Telegrafi | 16-Jan-2020 19:42
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, gjatë të enjtes ka pranuar kredencialet e ambasadorit të ri të Republikës së Italisë, Nicola Orlando. Thaçi ka thënë se Italia është një partner strategjik dhe shprehu ...

Sot shënohet 20 vjetori i themelimit të ATK-së
Administrata Tatimore e Kosovës sot shënon 20 vjetorin e themelimit. Gjatë kësaj ceremonia pritet të marrë pjesë edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. Ngjarja do të zhvillohet në hotelin “Emerald” ...
Klan Kosova | 17-Jan-2020 08:21
Administrata Tatimore e Kosovës sot shënon 20 vjetorin e themelimit. Gjatë kësaj ceremonia pritet të marrë pjesë edhe Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, njofton Klan Kosova. Ngjarja do të zhvillohet në hotelin “Emerald” ...

?Presidenti Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet e ambasadorit të ri të Republikës së Italisë, Nicola Orlando. Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka ...
Arbresh | 16-Jan-2020 20:47
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet e ambasadorit të ri të Republikës së Italisë, Nicola Orlando. Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka ...

Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë, Nicola Orlando. Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka uruar për detyrën e re. “Italia për ne ...
Indeks Online | 16-Jan-2020 19:57
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë, Nicola Orlando. Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka uruar për detyrën e re. “Italia për ne ...

Ruçi takim me Ambasadorin e ri të Republikës së Italisë të akredituar në Tiranë
Pasi e përgëzoi z. Bucci për detyrën, Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera politike me Italinë, si parter strategjik i Shqipërisë dhe vend mik që i është gjendur Shqipërisë në momentet e vështira, por ...
Top Channel | 16-Jan-2020 15:39
Pasi e përgëzoi z. Bucci për detyrën, Kryetari i Kuvendit vlerësoi marrëdhëniet e shkëlqyera politike me Italinë, si parter strategjik i Shqipërisë dhe vend mik që i është gjendur Shqipërisë në momentet e vështira, por ...

?Presidenti Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet e ambasadorit të ri të Republikës së Italisë, Nicola Orlando. Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka ...
Gazeta Observer | 16-Jan-2020 19:54
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka pranuar sot kredencialet e ambasadorit të ri të Republikës së Italisë, Nicola Orlando. Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka ...

?Presidenti Thaçi pranoi kredencialet e ambasadorit të ri të Italisë
Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka uruar për detyrën e re. “Italia për ne është një partner strategjik dhe dëshirojmë të zgjerojmë edhe më shumë bashkëpunimin edhe ashtu të ...
Lajminet | 16-Jan-2020 19:43
Presidenti Thaçi i ka uruar ambasadorit Orlando mirëseardhje në Kosovë dhe e ka uruar për detyrën e re. “Italia për ne është një partner strategjik dhe dëshirojmë të zgjerojmë edhe më shumë bashkëpunimin edhe ashtu të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved