ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 25/02/2020 11:01

Nëse bëheni nëna pas të 30-ve, fëmija juaj do të jetë më i zgjuar, mësoni pse

Nëse bëheni nëna pas të 30-ve, fëmija juaj do të jetë më i zgjuar, mësoni pse
Shumë kërkime dhe artikuj tregojnë se mosha më e mirë për të lindur është në të 20-tat. Kjo për shkak se gjërat mund të komplikohen, nëse bëheni nëna shumë vonë. Megjithatë, gjithnjë e më shumë njerëz po vendosin të ...
Gazeta Monitor | 16-Jan-2020 20:50
Shumë kërkime dhe artikuj tregojnë se mosha më e mirë për të lindur është në të 20-tat. Kjo për shkak se gjërat mund të komplikohen, nëse bëheni nëna shumë vonë. Megjithatë, gjithnjë e më shumë njerëz po vendosin të ...

Depresioni i nënës ndikon në inteligjencën e fëmijës
Fëmijët që rriten me nënat në depresion, kanë më shumë gjasë të kenë koeficient më të ulët të inteligjencës. Kështu konfirmon një raport i ri britanik ndërsa thekson se 10 deri në 25 për qind e grave të cilat përjetojnë ...
Klan Kosova | 18-Apr-2018 15:36
Fëmijët që rriten me nënat në depresion, kanë më shumë gjasë të kenë koeficient më të ulët të inteligjencës. Kështu konfirmon një raport i ri britanik ndërsa thekson se 10 deri në 25 për qind e grave të cilat përjetojnë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved