ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 06:29

“Zgjedhorja”/ Bylykbashi: Reforma do të zhvillohet jashtë parlamentit, skandalet e mëdha në zgjedhje pasi Rama mori pushtetin

“Zgjedhorja”/ Bylykbashi: Reforma do të zhvillohet jashtë parlamentit, skandalet e mëdha në zgjedhje pasi Rama mori pushtetin
Ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se marrëveshja e arritur mes palëve bëhet për të qenë sa më pranë standardeve të BE-së. Bylykbashi theksoi se reforma do të zhvillohet ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 17:44
Ish-deputeti i PD Oerd Bylykbashi i ftuar në rubrikën “Opinion” në “News 24” tha se marrëveshja e arritur mes palëve bëhet për të qenë sa më pranë standardeve të BE-së. Bylykbashi theksoi se reforma do të zhvillohet ...

Reforma Zgjedhore, Kryemadhi: Të miratohet pa humbur kohë, opozita mori përgjegjësinë e saj para shqiptarëve
Pas uljes në një tryezë të përbashkët të opozitës jashtëparlamentare dhe mazhorancës sa i takon Reformës Zgjedhore ka reaguar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.
Top Channel | 14-Jan-2020 17:43
Pas uljes në një tryezë të përbashkët të opozitës jashtëparlamentare dhe mazhorancës sa i takon Reformës Zgjedhore ka reaguar kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi.

Marrëveshja për ‘Zgjedhoren’, Kryemadhi: Dialogu politik e vetmja rrugë, të miratohet reforma pa humbur kohë
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas marrëveshjes së opozitës jashtëparlamentare me maxhorancës, ku palëtu ulën sot në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Kryemadhi bëri ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 17:28
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas marrëveshjes së opozitës jashtëparlamentare me maxhorancës, ku palëtu ulën sot në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në ‘Facebook’ Kryemadhi bëri ...

Kush ua uli armët PD dhe PS për zgjedhjet?
Si një “rrufe në qiell të hapur” ishte lëvizja më e fundit, ajo e uljes në një tryezë të përbashkët pas dy vitesh krizë politike, të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Deri para dy ditësh Lulzim Basha dhe ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 17:39
Si një “rrufe në qiell të hapur” ishte lëvizja më e fundit, ajo e uljes në një tryezë të përbashkët pas dy vitesh krizë politike, të Partisë Demokratike dhe Partisë Socialiste. Deri para dy ditësh Lulzim Basha dhe ...

Marrëveshja me maxhorancën për reformën zgjedhore, Bardhi: PS u paraqit në tryezë me një nga arkitektët e blerjes së votës. T’i hapet rrugë zgjedhjeve të lira
Pasi opozita jashtëparalametare dhe maxhoranca arritën një marrëveshje, ndërsa u ulën në një tryezës të përbashkët për reformën zgjedhore, vjen një deklaratë nga sekretari i Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. Përmes ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 17:00
Pasi opozita jashtëparalametare dhe maxhoranca arritën një marrëveshje, ndërsa u ulën në një tryezës të përbashkët për reformën zgjedhore, vjen një deklaratë nga sekretari i Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. Përmes ...

Gjiknuri në tryezën e Ref.Zgjedhore, Bardhi: Turpi i PS, qeveria t’u hapë rrugë zgjedhjeve
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas dakordësimit mazhorancë-opozitë në tryezën e Reformës Zgjedhore, duke shënuar kështu një moment të rëndësishëm në rrugën e hartimit të një Ligji të ri ...
Mapo | 14-Jan-2020 17:15
mapo.al Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi ka reaguar pas dakordësimit mazhorancë-opozitë në tryezën e Reformës Zgjedhore, duke shënuar kështu një moment të rëndësishëm në rrugën e hartimit të një Ligji të ri ...

Marrëveshja e palëve për reformën zgjedhore, OSBE: Të gatshëm të kontribuojmë në këtë proces
TIRANE Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mirëpret marrëveshjen e sotme politike për reformën zgjedhore. Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanweb” se OSBE deklaron se e sheh këtë marrëveshje, si një hap të parë të ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 16:49
TIRANE Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mirëpret marrëveshjen e sotme politike për reformën zgjedhore. Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanweb” se OSBE deklaron se e sheh këtë marrëveshje, si një hap të parë të ...

Intriga dhe ankth tek Barcelona, nuk pranon Xavi, vjen në krye Setien
mapo.al Sot është bërë zyrtarisht e ditur se Barcelona ka shkarkuar trainerin Valverde. Në një raport të gjatë, BBC Sport bën të ditur se atmosfera në ekipin më të famshëm në botë nuk është e qetë. Valverde u hoq në mes ...
Mapo | 14-Jan-2020 17:11
mapo.al Sot është bërë zyrtarisht e ditur se Barcelona ka shkarkuar trainerin Valverde. Në një raport të gjatë, BBC Sport bën të ditur se atmosfera në ekipin më të famshëm në botë nuk është e qetë. Valverde u hoq në mes ...

U shkarkua sot për Dritan Dajtin, çfarë thoshte Rama për Bardhyl Kaçorrin (VIDEO)
mapo.al Bardhyl Kaçorri, drejtori i policisë së Burgjeve i prezantuar me mjaft bujë nga kryeministri Edi Rama njën vit e gjysmë më parë, sot u shkarkua nga detyra. Shkak u bë “shëtitja” që policët e burgut të Peqinit i ...
Mapo | 14-Jan-2020 16:33
mapo.al Bardhyl Kaçorri, drejtori i policisë së Burgjeve i prezantuar me mjaft bujë nga kryeministri Edi Rama njën vit e gjysmë më parë, sot u shkarkua nga detyra. Shkak u bë “shëtitja” që policët e burgut të Peqinit i ...

Monika Kryemadhi: Integrimi Evropian i Shqipërisë nuk mund të sakrifikohet për asnjë arsye
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas marrëveshjes së opozitës jashtëparlamentare me maxhorancës, ku palëtu ulën sot në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kryemadhi ...
Telegraf | 14-Jan-2020 17:31
Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar pas marrëveshjes së opozitës jashtëparlamentare me maxhorancës, ku palëtu ulën sot në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetet sociale, Kryemadhi ...

Gjyqtarja e Krujës që po liron “kapo-bandat” e Shqipërisë
mapo.al I cilësuar si i rrezikshëm dhe drejtues i një prej bandave famëkeqe, “Bandës së Durrësit”, Endrit Dokle është liruar nga burgu. Vendimi është dhënë nga gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha. Pavarsisht se Gjykata ...
Mapo | 14-Jan-2020 16:13
mapo.al I cilësuar si i rrezikshëm dhe drejtues i një prej bandave famëkeqe, “Bandës së Durrësit”, Endrit Dokle është liruar nga burgu. Vendimi është dhënë nga gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha. Pavarsisht se Gjykata ...

Bardhi: Reforma zgjedhore s’do diktohet nga qeveria e votave të blera
Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me tryezën e parë të reformës zgjedhore e cila u mbajt këtë të martë. Bardhi deklaroi se propaganda është më e ethshme se asnjëherë për të mbuluar ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 17:11
Sekretari i Përgjithshëm i PD-së, Gazment Bardhi ka reaguar në lidhje me tryezën e parë të reformës zgjedhore e cila u mbajt këtë të martë. Bardhi deklaroi se propaganda është më e ethshme se asnjëherë për të mbuluar ...

Konsensus per “Zgjedhoren”, Norman: Dialogu, zgjidhja për problemet politike
mapo.al “Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu gjithëpërfshirës është gjithmonë mënyra më e mirë për të zgjidhur problemet politike ”, deklaroi sot ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ambasadori ...
Mapo | 14-Jan-2020 15:57
mapo.al “Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu gjithëpërfshirës është gjithmonë mënyra më e mirë për të zgjidhur problemet politike ”, deklaroi sot ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Duncan Norman. Ambasadori ...

“Shpresojmë që palët të ecin përpara, për zgjedhje të lira nga mashtrimi”, Ambasada Amerikane përshëndet marrëveshjen opozitë-maxhorancë për reformën zgjedhore
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ambasada thekson ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:38
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ambasada thekson ...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon Ambasada amerikane
Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. “Ne ...
Telegraf | 14-Jan-2020 16:55
Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. “Ne ...

Vrasjet tronditëse të janarit, Rudina Xhunga bën propozimin e fortë: Të rikthehet dënimi me vdekje
mapo.al “Unë dua të dënohen me vdekje, duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri. Nuk mund të jemi evropian, jemi komplet të çorientuar. Për shumë kleçka të ligjit këta njerëz do dënohen me 5-6 vite dhe do dalin nga ...
Mapo | 14-Jan-2020 15:41
mapo.al “Unë dua të dënohen me vdekje, duhet të kthehet dënimi me vdekje në Shqipëri. Nuk mund të jemi evropian, jemi komplet të çorientuar. Për shumë kleçka të ligjit këta njerëz do dënohen me 5-6 vite dhe do dalin nga ...

Basha tërhiqet për reformën zgjedhore: Kompromisi nuk e zgjidh krizën
Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi dhe Petrit ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 16:25
Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi dhe Petrit ...

Reforma Zgjedhore, Ambasada Amerikane: Përshëndesim palët që ranë dakord
mapo.al Ambasada Amerikane në Tiranë, ka reaguar pas marrëveshjes së partive politike, për tu ulur në një tryeze për reformën zgjedhore. Në një postim në “Facebook”, Ambasada Amerikane përshëndet vendimin e opozitës dhe ...
Mapo | 14-Jan-2020 15:32
mapo.al Ambasada Amerikane në Tiranë, ka reaguar pas marrëveshjes së partive politike, për tu ulur në një tryeze për reformën zgjedhore. Në një postim në “Facebook”, Ambasada Amerikane përshëndet vendimin e opozitës dhe ...

Reforma Zgjedhore bëri “bashkë” PD-PS, reagon SHBA: Proces që forcon demokracinë shqiptare
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:28
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i ...

Ambasada e SHBA përshëndet marrëveshjen PS-PD-LSI
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.
Top Channel | 14-Jan-2020 15:23
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved