ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 06:29

Walker kërkon formimin e Qeverisë, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

Walker kërkon formimin e Qeverisë, tregon se çka mendon për Albin Kurtin
Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike.
Top Channel | 14-Jan-2020 13:53
Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike.

Walker flet për takimet që kishte në LVV dhe LDK: I pyeta pse nuk po bëhen institucionet pas një muaj negociatash
Ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës së Kosovës, William Walker ka dhënë përshtypjet e tij për takimet me zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Walker në një intervistë për “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 17:43
Ish-ambasadori i OSBE-së gjatë luftës së Kosovës, William Walker ka dhënë përshtypjet e tij për takimet me zyrtarët e Lëvizjes Vetëvendosje dhe LDK-së. Walker në një intervistë për “Dossier D” në RTV Dukagjini ka thënë ...

AAK nesër bënë homazhe në Reçak
Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK) përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër do të bëjnë homazhe në Reçak me rastin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut. “Masakra e Reçakut tani ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 17:15
Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK) përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër do të bëjnë homazhe në Reçak me rastin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut. “Masakra e Reçakut tani ...

Walker: Kur Vuçiq mohoi Reçakun u duk sikur po fliste Millosheviqi
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi dhe krimet që kanë ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohen nga askush. Këto komente, ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 16:13
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi dhe krimet që kanë ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohen nga askush. Këto komente, ...

Takime pa rezultat, nuk i dihet fundi ‘telenovelës’ Kurti-Mustafa
Derisa presidenti Hashim Thaçi po pret ta emërojë mandatarin e ri për kryeministër, LVV-ja e LDK-ja pafundësisht po e ofertojnë njëra-tjetrën për bashkëqeverisje. Derisa dy palët ende nuk i kanë shqyrtuar ofertat e ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 10:24
Derisa presidenti Hashim Thaçi po pret ta emërojë mandatarin e ri për kryeministër, LVV-ja e LDK-ja pafundësisht po e ofertojnë njëra-tjetrën për bashkëqeverisje. Derisa dy palët ende nuk i kanë shqyrtuar ofertat e ...

Agim Veliu: Oferta e fundit e LVV-së nuk është diçka serioze
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë ofertë nuk ka ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 15:32
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë ofertë nuk ka ...

“Ai e di çfarë ka ndodhur në Reçak”, Walker: Vuçiç është politikan i llojit të Millosheviçit
Ish-shefi i misionit të OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, Wiliam Walker deklaroi se presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është politikan i llojit të Millosheviçit. Ndërkohë ai theksoi se kreu i shtetit serb duhet të ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 19:13
Ish-shefi i misionit të OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, Wiliam Walker deklaroi se presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është politikan i llojit të Millosheviçit. Ndërkohë ai theksoi se kreu i shtetit serb duhet të ...

Walker pas takimit me Kurtin: Shpresoj që qeveria të formohet shpejt, një shtet pa qeveri vështirë se mund të quhet shtet
Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin tha se shpreson që shumë shpejt të formohet qeveria në Kosovë. Walker n ë një deklaratë për gazetarë pas ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:39
Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin tha se shpreson që shumë shpejt të formohet qeveria në Kosovë. Walker n ë një deklaratë për gazetarë pas ...

AAK nesër bën homazhe në Reçak
Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të bëjnë homazhe me rastin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut. Përmes një njoftimi për media, zyrtarë të AAK-së, kanë bërë të ditur se ...
Klan Kosova | 14-Jan-2020 17:43
Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës ka bërë të ditur se nesër do të bëjnë homazhe me rastin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut. Përmes një njoftimi për media, zyrtarë të AAK-së, kanë bërë të ditur se ...

Sabri Kiçmari e quan kreativitet shtimin e numrit të ministrive në 14-të
Sabri Kiçmari nga Vetëvendosje, i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur edhe për ofertën e fundit që VV i ka bërë LDK-së për bashkëqeverisje e ku është përmendur shtimi i numrit të ministrive, raporton Gazeta ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 17:35
Sabri Kiçmari nga Vetëvendosje, i ftuar në emisionin Frontal në T7 ka folur edhe për ofertën e fundit që VV i ka bërë LDK-së për bashkëqeverisje e ku është përmendur shtimi i numrit të ministrive, raporton Gazeta ...

AAK nesër bënë homazhe në Reçak
Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK) përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër do të bëjnë homazhe në Reçak me rastin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut. “Masakra e Reçakut tani ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 17:31
Grupi Parlamentar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, (AAK) përmes një njoftimi për media ka bërë të ditur se nesër do të bëjnë homazhe në Reçak me rastin e 21 vjetorit të masakrës së Reçakut. “Masakra e Reçakut tani ...

LVV ofertë të re LDK-së, LDK: Do ta shqyrtojmë ofertën joserioze
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë ofertë nuk ka ...
PortaliOnline | 14-Jan-2020 17:27
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se në këtë ofertë nuk ka ...

Kiçmari i VV-së i përgjigjet Agim Veliut që tha se oferta e Kurtit është joserioze
I ftuar të martën në Frontal në Televizionin T7, Sabri Kiçmari nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit në vend, me fokus në raportet LDK-Vetëvendosje dhe tentimet për marëveshje mes tyre, ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 17:23
I ftuar të martën në Frontal në Televizionin T7, Sabri Kiçmari nga Lëvizja Vetëvendosje ka folur në lidhje me zhvillimet e fundit në vend, me fokus në raportet LDK-Vetëvendosje dhe tentimet për marëveshje mes tyre, ...

Agim Veliu përgjigjet rreth ofertës së VV-së, e quan jo serioze
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se në këtë ofertë nuk ka diçka të re dhe serioze që do të ...
Ina-Online | 14-Jan-2020 16:49
Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Agim Veliu ka folur për ofertën e fundit të Lëvizjes Vetëvendosje drejtuar partisë së tij LDK-së. Veliu ka thënë se në këtë ofertë nuk ka diçka të re dhe serioze që do të ...

Walker: Deklaratat e Vuçiqit për Reçakun, njësoj si ato të Millosheviqit
Ambasadori amerikan, William Walker, i cili gjatë vitit 1999 ka shërbyer si shef i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, shprehu kundërshtimin e tij për të gjithë ata që nuk e pranojnë ngjarjen Reçakut, më 15 janar, ...
Radio Evropa e Lire | 14-Jan-2020 16:41
Ambasadori amerikan, William Walker, i cili gjatë vitit 1999 ka shërbyer si shef i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, shprehu kundërshtimin e tij për të gjithë ata që nuk e pranojnë ngjarjen Reçakut, më 15 janar, ...

Kosovë, Kurti i bën edhe një ofertë të re LDK-së
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK ...
Shprehja | 14-Jan-2020 16:25
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK ...

Ish-ambasadori Walker: Bota e kupton se Reçaku ka ndodhur
Ish-ambasadori i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE), William Walker, i cili po qëndron në Kosovë për 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka deklaruar se gjenocidi ndaj popullit të fshatit Reçak nuk ...
Portalb | 14-Jan-2020 16:21
Ish-ambasadori i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE), William Walker, i cili po qëndron në Kosovë për 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka deklaruar se gjenocidi ndaj popullit të fshatit Reçak nuk ...

Vuçiq e pëlqen zvarritjen për moskrijimin e qeverisë në Kosovë, i pengon angazhimi i amerikanëve
Ka muaj që LDK e Vetëvendosje pavarësisht takimeve të shpeshta nuk po mund të krijojnë koalicionin e të bëjnë qeverinë. E për këtë, duke qenë se tani Kosova nuk ka ndonjë qeveri funksionale, janë angazhuar edhe zyrtarët ...
InFokusi | 14-Jan-2020 16:21
Ka muaj që LDK e Vetëvendosje pavarësisht takimeve të shpeshta nuk po mund të krijojnë koalicionin e të bëjnë qeverinë. E për këtë, duke qenë se tani Kosova nuk ka ndonjë qeveri funksionale, janë angazhuar edhe zyrtarët ...

Walker: Masakrën e Reçakut s’mund ta mohojë askush
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Walker u quajt ambasador i ...
Arbresh | 14-Jan-2020 16:17
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Walker u quajt ambasador i ...

Oferta e re e VV-së| Agim Veliu thotë që nuk është serioze, por do ta shqyrtojnë
Mbrëmjen e së hënës edhe një ofertë e re nga Vetëvendosje iu dërgua LDK-së. Por, se çka ka në këtë ofertë, ende nuk dihet, pasi kjo gjë nuk është bërë publike, shkruan gazeta inFokus. Se çka ka në ofertë nuk dihet, por ...
InFokusi | 14-Jan-2020 16:13
Mbrëmjen e së hënës edhe një ofertë e re nga Vetëvendosje iu dërgua LDK-së. Por, se çka ka në këtë ofertë, ende nuk dihet, pasi kjo gjë nuk është bërë publike, shkruan gazeta inFokus. Se çka ka në ofertë nuk dihet, por ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved