ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:29

Walker kërkon formimin e Qeverisë, tregon se çka mendon për Albin Kurtin

Walker kërkon formimin e Qeverisë, tregon se çka mendon për Albin Kurtin
Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike.
Top Channel | 14-Jan-2020 13:53
Vizitën e tij në prag të 21 vjetorit të masakrës së Reçakut po e shfrytëzon edhe për takime nëpër parti politike.

Walker: Kur Vuçiq mohoi Reçakun u duk sikur po fliste Millosheviqi
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi dhe krimet që kanë ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohen nga askush. Këto komente, ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 16:13
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi dhe krimet që kanë ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohen nga askush. Këto komente, ...

“Ai e di çfarë ka ndodhur në Reçak”, Walker: Vuçiç është politikan i llojit të Millosheviçit
Ish-shefi i misionit të OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, Wiliam Walker deklaroi se presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është politikan i llojit të Millosheviçit. Ndërkohë ai theksoi se kreu i shtetit serb duhet të ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 19:13
Ish-shefi i misionit të OSBE-së gjatë luftës në Kosovë, Wiliam Walker deklaroi se presidenti serb, Aleksandar Vuçiç është politikan i llojit të Millosheviçit. Ndërkohë ai theksoi se kreu i shtetit serb duhet të ...

Walker pas takimit me Kurtin: Shpresoj që qeveria të formohet shpejt, një shtet pa qeveri vështirë se mund të quhet shtet
Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin tha se shpreson që shumë shpejt të formohet qeveria në Kosovë. Walker n ë një deklaratë për gazetarë pas ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:39
Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin tha se shpreson që shumë shpejt të formohet qeveria në Kosovë. Walker n ë një deklaratë për gazetarë pas ...

Pas deklaratës së Mustafës, reagon Vetëvendosja: Jemi për koalicion me LDK-në, por s’ka garanci se do të ndodhë
Ndonëse kanë kaluar 3 muaj nga zgjedhjet e parakohshme, ende nuk kemi një marrëveshje nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas takimit që Kurti pati me Isa Mustafën, ka reaguar dhe anëtarja e ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 17:47
Ndonëse kanë kaluar 3 muaj nga zgjedhjet e parakohshme, ende nuk kemi një marrëveshje nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas takimit që Kurti pati me Isa Mustafën, ka reaguar dhe anëtarja e ...

Walker, politikanëve: Nuk duhet të harrohet Reçaku
M ë 15 janar është 21 vjetori i masakrës së Reçakut, njëra nga masakrat më të tmerrshme të kryera nga forcat policore dhe ushtarake serbe në Kosovë, ku u vran ë dhe u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 11:42
M ë 15 janar është 21 vjetori i masakrës së Reçakut, njëra nga masakrat më të tmerrshme të kryera nga forcat policore dhe ushtarake serbe në Kosovë, ku u vran ë dhe u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. ...

Walker: Deklaratat e Vuçiqit për Reçakun, njësoj si ato të Millosheviqit
Ambasadori amerikan, William Walker, i cili gjatë vitit 1999 ka shërbyer si shef i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, shprehu kundërshtimin e tij për të gjithë ata që nuk e pranojnë ngjarjen Reçakut, më 15 janar, ...
Radio Evropa e Lire | 14-Jan-2020 16:41
Ambasadori amerikan, William Walker, i cili gjatë vitit 1999 ka shërbyer si shef i Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, shprehu kundërshtimin e tij për të gjithë ata që nuk e pranojnë ngjarjen Reçakut, më 15 janar, ...

Kosovë, Kurti i bën edhe një ofertë të re LDK-së
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK ...
Shprehja | 14-Jan-2020 16:25
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK ...

Ish-ambasadori Walker: Bota e kupton se Reçaku ka ndodhur
Ish-ambasadori i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE), William Walker, i cili po qëndron në Kosovë për 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka deklaruar se gjenocidi ndaj popullit të fshatit Reçak nuk ...
Portalb | 14-Jan-2020 16:21
Ish-ambasadori i Organizatës për Bashkëpunim dhe Siguri në Evropë (OSBE), William Walker, i cili po qëndron në Kosovë për 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka deklaruar se gjenocidi ndaj popullit të fshatit Reçak nuk ...

Vuçiq e pëlqen zvarritjen për moskrijimin e qeverisë në Kosovë, i pengon angazhimi i amerikanëve
Ka muaj që LDK e Vetëvendosje pavarësisht takimeve të shpeshta nuk po mund të krijojnë koalicionin e të bëjnë qeverinë. E për këtë, duke qenë se tani Kosova nuk ka ndonjë qeveri funksionale, janë angazhuar edhe zyrtarët ...
InFokusi | 14-Jan-2020 16:21
Ka muaj që LDK e Vetëvendosje pavarësisht takimeve të shpeshta nuk po mund të krijojnë koalicionin e të bëjnë qeverinë. E për këtë, duke qenë se tani Kosova nuk ka ndonjë qeveri funksionale, janë angazhuar edhe zyrtarët ...

Walker: Masakrën e Reçakut s’mund ta mohojë askush
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Walker u quajt ambasador i ...
Arbresh | 14-Jan-2020 16:17
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Walker u quajt ambasador i ...

VV ofertë të re LDK-së, Walker: Sa më parë të formohet qeveria e re
Lidhja Demokratike e Kosovës mbrëmjen e së hënës ka pranuar një ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje për bashkëqeverisje.Siç njoftojnë mediat në Kosovë, në ofertë propozohet rritje e numrit të ministrive nga 12 në 14, ...
Aktuale.MK | 14-Jan-2020 16:01
Lidhja Demokratike e Kosovës mbrëmjen e së hënës ka pranuar një ofertë të re nga Lëvizja Vetëvendosje për bashkëqeverisje.Siç njoftojnë mediat në Kosovë, në ofertë propozohet rritje e numrit të ministrive nga 12 në 14, ...

Vuçiq i përgjigjet Walkerit, e mohon sërish masakren e Reçakut
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker po qëndron në Kosovë. Ai ka zhvilluar takime me zyrtarë politik në Kosovë, në përpjekje për krijimin e një atmosfere dhe situate për krijimin e qeverisë së re. E kjo siç duket i ...
Zeri | 14-Jan-2020 15:57
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker po qëndron në Kosovë. Ai ka zhvilluar takime me zyrtarë politik në Kosovë, në përpjekje për krijimin e një atmosfere dhe situate për krijimin e qeverisë së re. E kjo siç duket i ...

Walker: Kur Vuçiq mohoi Reçakun u duk sikur po fliste Millosheviqi
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi dhe krimet që kanë ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohen nga askush.
Kosova Press | 14-Jan-2020 15:53
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21 vjetorin e masakrës së Reçakut ka thënë se gjenocidi dhe krimet që kanë ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohen nga askush.

?Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje.
Top Channel | 13-Jan-2020 15:02
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje.

Kosovë, Kurti i bën edhe një ofertë të re LDK-së
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK ...
Alsat-M | 14-Jan-2020 15:50
Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti i ka dërguar ofertën e fundit, kryetarit të LDK-së, Isa Musatafa. Mediat në Kosovë njoftojnë se Kurti ka propozuar rritjen e numrit të ministrive nga 12 në 14. Kësisoj, LDK ...

E quajti ministër të Millosheviqit, Vuçiq i përgjigjet Walkerit: S’është më koha juaj
Ai ka zhvilluar takime me zyrtarë politik në Kosovë, në përpjekje për krijimin e një atmosfere dhe situate për krijimin e qeverisë së re, shkruan . E kjo siç duket i ka penguar presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ai ...
Lajminet | 14-Jan-2020 15:43
Ai ka zhvilluar takime me zyrtarë politik në Kosovë, në përpjekje për krijimin e një atmosfere dhe situate për krijimin e qeverisë së re, shkruan . E kjo siç duket i ka penguar presidentit serb, Aleksander Vuçiq. Ai ...

Walker, politikanëve: Nuk duhet të harrohet Reçaku
Më 15 janar është 21 vjetori i masakrës së Reçakut, njëra nga masakrat më të tmerrshme të kryera nga forcat policore dhe ushtarake serbe në Kosovë, ku u vranë dhe u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. Për ...
Shenja | 14-Jan-2020 15:38
Më 15 janar është 21 vjetori i masakrës së Reçakut, njëra nga masakrat më të tmerrshme të kryera nga forcat policore dhe ushtarake serbe në Kosovë, ku u vranë dhe u masakruan barbarisht 45 shqiptarë të paarmatosur. Për ...

Walker: Masakrën e Reçakut s’mund ta mohojë askush
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Walker u quajt ambasador i ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:32
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili po qëndron në Kosovë në 21-vjetorin e masakrës së Reçakut, ka thënë se gjenocidi që ka ndodhur në këtë fshat nuk mund të mohohet nga askush. Walker u quajt ambasador i ...

Njeriu i Reçakut në Kosovë: Beogradi, ende me gjuhën e Millosheviçit
Njeriu i Reçakut, ish-ambasadori William Wolker, po viziton sërish Kosovën, e kjo në prag të 21-vjetorit të asaj ngjarjeje të rëndë, e cila shërbeu si nisje e ndërhyrjes ndërkombëtare në Kosovë. E kam kujtim të qartë se ...
Tesheshi | 14-Jan-2020 15:20
Njeriu i Reçakut, ish-ambasadori William Wolker, po viziton sërish Kosovën, e kjo në prag të 21-vjetorit të asaj ngjarjeje të rëndë, e cila shërbeu si nisje e ndërhyrjes ndërkombëtare në Kosovë. E kam kujtim të qartë se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved