ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:08

Strategjia e zgjerimit, Von Der Leyen: Tirana beri detyrat

Strategjia e zgjerimit, Von Der Leyen: Tirana beri detyrat
Per Presidenten e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen tani eshte momenti i rëndësishëm per te vendosur mbi metodologjinë e zgjerimit me qellim hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 11:57
Per Presidenten e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen tani eshte momenti i rëndësishëm per te vendosur mbi metodologjinë e zgjerimit me qellim hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas ...

Von der Leyen: BE-ja duhet t'i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Koha.net | 14-Jan-2020 15:23
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Von der Leyen: BE duhet t'i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Radio Evropa e Lire | 14-Jan-2020 15:11
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Komisioneri për zgjerimin e BE vizition Shqipërinë dhe Maqedoninë
Komisioneri për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit, Olivér Várhei do të vizitojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në 15 dhe 16 janar. Objektivi kryesor i vizitave është shprehja e angazhimit dhe e vendosmërisë së ...
ABCNews | 14-Jan-2020 13:14
Komisioneri për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit, Olivér Várhei do të vizitojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në 15 dhe 16 janar. Objektivi kryesor i vizitave është shprehja e angazhimit dhe e vendosmërisë së ...

Plenkoviq: Kroacia dëshiron të sigurojë fillimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq në fjalimin e tij para Kuvendit Evropian tha se “organizimi i Samitit të BE-së në Zagreb dhe nisja e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë janë prioritetet kryesor ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:39
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq në fjalimin e tij para Kuvendit Evropian tha se “organizimi i Samitit të BE-së në Zagreb dhe nisja e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë janë prioritetet kryesor ...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup
Shkup, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, ...
Medial | 14-Jan-2020 15:11
Shkup, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, ...

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 15:07
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Ursula von der Leyen shprehet optimiste për bisedimet e BE-së me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Kryetarja e Komisionit Evropian, Urusla von der Leyen tha se shumë shpejt, ekipi i saj do të paraqesë metodologjinë e re për zgjerimin e BE-së. Ajo bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së të mbeten të përkushtuara në ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:20
Kryetarja e Komisionit Evropian, Urusla von der Leyen tha se shumë shpejt, ekipi i saj do të paraqesë metodologjinë e re për zgjerimin e BE-së. Ajo bëri thirrje vendeve anëtare të BE-së të mbeten të përkushtuara në ...

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Në këtë aspekt, muajt e ardhshëm janë “vendimtarë”, tha Von der Leyen në një seancë plenare të Parlamentit Evropian. “Është veçanërisht e rëndësishme që të ruhet momentumi në Ballkanin Perëndimor përpara se të mbahet ...
Lajminet | 14-Jan-2020 15:04
Në këtë aspekt, muajt e ardhshëm janë “vendimtarë”, tha Von der Leyen në një seancë plenare të Parlamentit Evropian. “Është veçanërisht e rëndësishme që të ruhet momentumi në Ballkanin Perëndimor përpara se të mbahet ...

Von der Leyen: Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për BE dhe Ballkanin Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor. Ajo njoftoi se Komisioni Evropian do të dalë me një metodologji të re ...
Medial | 14-Jan-2020 15:03
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor. Ajo njoftoi se Komisioni Evropian do të dalë me një metodologji të re ...

Von der Leyen: Gjashtë muajt e ardhshëm janë vendimtare për BE dhe Ballkanin Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor. Ajo njoftoi se Komisioni Evropian do të dalë me një metodologji të re ...
Kosova Press | 14-Jan-2020 15:03
Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen tha se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet BE-Ballkan Perëndimor. Ajo njoftoi se Komisioni Evropian do të dalë me një metodologji të re ...

Del Leyen: “Të hapen negociatat me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut”
Bruksel, 14 janar 2020 – Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane, raporton /Ora News.tv/ Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin ...
Illyriapress | 14-Jan-2020 14:52
Bruksel, 14 janar 2020 – Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane, raporton /Ora News.tv/ Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin ...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim
– Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë do të dalë me ...
Aktuale.MK | 14-Jan-2020 14:48
– Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë do të dalë me ...

Von Der Leyen: T’iu japim miqve tanë në Ballkanin Perëndimor një perspektivë europiane
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen ka bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës ...
RTSH | 14-Jan-2020 14:24
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen ka bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës ...

Plenkoviq: Ambicia e Kroacisë është që të sigurojë mbështetje për fillimin e negociatave me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Organizimi i Samitit BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb dhe hapja e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, janë ndër prioritet kryesore të kryesimit të Kroacisë me BE, deklaroi ...
Shenja | 14-Jan-2020 14:02
Organizimi i Samitit BE-Ballkan Perëndimor në Zagreb dhe hapja e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në BE, janë ndër prioritet kryesore të kryesimit të Kroacisë me BE, deklaroi ...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim
Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë do të dalë me ...
Shenja | 14-Jan-2020 13:54
Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë do të dalë me ...

Shpresë për negociatat në Zagreb/ Plenkoviç: Datë për Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
Shpresat për zh?bllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë sa vijnë e shtohen. Shqipëria ka pritshmëri të mëdha nga Samiti i Zgjerimit, i cili do të mbahet me 6-7 maj në Zagreb. Kryeministri kroat ...
VizionPlus | 13-Jan-2020 15:33
Shpresat për zh?bllokimin e hapjes së negociatave të anëtarësimit të Shqipërisë sa vijnë e shtohen. Shqipëria ka pritshmëri të mëdha nga Samiti i Zgjerimit, i cili do të mbahet me 6-7 maj në Zagreb. Kryeministri kroat ...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim
– Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë do të dalë me ...
TetovaSot | 14-Jan-2020 13:46
– Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa javë do të dalë me ...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim
Strasburg, 14 janar – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa ...
Koha.mk | 14-Jan-2020 13:14
Strasburg, 14 janar – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se KE-ja për disa ...

Fon der Lajen: KE-ja për disa javë do ta ketë metodologjinë e re për zgjerim
Strasburg, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se ...
Medial | 14-Jan-2020 13:02
Strasburg, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Kryetarja e Komisionit Evropian Ursulla fon der Lajen sot deklaroi se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë kyç për marrëdhëniet mes BE-së dhe Ballkanit Perëndimor dhe paralajmëroi se ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved