ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:29

Viti 2020 nis me kërkesën e njëjtë për Kosovën: Taksa 100 për qind duhet të hiqet sa më shpejt

Viti 2020 nis me kërkesën e njëjtë për Kosovën: Taksa 100 për qind duhet të hiqet sa më shpejt
Presioni mbi Kosovën për ta hequr taksën 100 për qind ka nisur me fillim të këtij viti. Në ditët e para të janarit kërkesën për pezullim të takës e ka bërë Amerika përmes përfaqësuesit special të presidentit Trump për ...
Monitor | 14-Jan-2020 12:24
Presioni mbi Kosovën për ta hequr taksën 100 për qind ka nisur me fillim të këtij viti. Në ditët e para të janarit kërkesën për pezullim të takës e ka bërë Amerika përmes përfaqësuesit special të presidentit Trump për ...

Daçiq thotë se do të ketë më shumë tërheqje njohjesh për Kosovën këtë vit
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...
IliriaNews | 14-Jan-2020 11:24
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...

Daçiq thotë se do të ketë më shumë tërheqje njohjesh për Kosovën këtë vit
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...
Arbresh | 14-Jan-2020 11:16
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...

Daçiq thotë se do të ketë më shumë tërheqje njohjesh për Kosovën këtë vit
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...
Medial | 14-Jan-2020 11:11
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...

Daçiq thotë se do të ketë më shumë tërheqje njohjesh për Kosovën këtë vit
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...
Klan Kosova | 14-Jan-2020 11:03
Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm serb Ivica Daçiq tha se do të ketë më shumë tërheqje të njohjes së Kosovës këtë vit. “Në fillim 117 vende njohën Kosovën, tani ai numër është në 97”, tha Daçiç në TV Hapi, ...

Daçiq do të padisë politikanen që e akuzonte se me paratë e shitjes së armëve po paguan tërheqjen e njohjeve për Kosovën
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka paralajmëruar padi ndaj nënkryetares se Partisë së Lirisë dhe Drejtësisë si dhe deputeten në Kuvendin e Serbisë, Marinka Tepiqin, për shkak të pohimeve të saj se biznesmenët ...
Koha.net | 14-Jan-2020 10:43
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka paralajmëruar padi ndaj nënkryetares se Partisë së Lirisë dhe Drejtësisë si dhe deputeten në Kuvendin e Serbisë, Marinka Tepiqin, për shkak të pohimeve të saj se biznesmenët ...

Ambasadori amerikan në Beograd pret që dialogu Kosovë-Serbi të jep rezultat para zgjedhjeve në SHBA
Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka thënë se SHBA-të do vazhdojnë të punojnë në mbështetje të dialogut Kosovë-Serbi. Godfrey ka thënë se presin që procesi i dialogut të ketë përparim para zgjedhjeve në ...
Shprehja | 14-Jan-2020 03:17
Ambasadori amerikan në Serbi, Anthony Godfrey ka thënë se SHBA-të do vazhdojnë të punojnë në mbështetje të dialogut Kosovë-Serbi. Godfrey ka thënë se presin që procesi i dialogut të ketë përparim para zgjedhjeve në ...

Ambasadori amerikan pret që dialogu Kosovë-Serbi të jep rezultat para zgjedhjeve në SHBA
Godfrey ka thënë se presin që procesi i dialogut të ketë përparim para zgjedhjeve në Amerikë. “Ne presim që përpara zgjedhjeve në SHBA të ketë përparim në procesin e dialogut Beograd-Prishtinë, pasi përparimi është ...
Lajminet | 13-Jan-2020 23:14
Godfrey ka thënë se presin që procesi i dialogut të ketë përparim para zgjedhjeve në Amerikë. “Ne presim që përpara zgjedhjeve në SHBA të ketë përparim në procesin e dialogut Beograd-Prishtinë, pasi përparimi është ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për kthim në dialog, vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
TetovaSot | 13-Jan-2020 22:28
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiç kërkon heqjen e taksës për t’u kthyer në dialog, por vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve të Kosovës
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 20:23
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiç ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për kthim në dialog, vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
InFokusi | 13-Jan-2020 21:08
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për kthim në dialog, vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
Zeri | 13-Jan-2020 21:08
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për kthim në dialog, vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
Gazeta Monitor | 13-Jan-2020 21:01
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për kthim në dialog, vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
Arbresh | 13-Jan-2020 20:49
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për kthim në dialog, vazhdon të flasë për tërheqjet e njohjeve
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...
Gazeta Express | 13-Jan-2020 20:41
Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut gjatë ...

Daçiq kërkon heqjen e taksës për t’u kthyer në dialog, por vazhdon të lavdërohet për tërheqjet e njohjeve të Kosovës
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut ...
Telegrafi | 13-Jan-2020 19:43
Ministri i Punëve të Jashtme i Serbisë, Ivica Daçiq, ka thënë sot se ruajtja e integritetit territorial do të vazhdojë të jetë prioritet shtetëror dhe se shpreson që Kosova e Serbia do të kthehen në tavolinën e dialogut ...

Hipokrizia e Serbisë, kërkon rifillimin e dialogut por vazhdon lobimin e tërheqjes së njohjeve ndaj Kosovës
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se prioriteti kombëtar i Serbisë këtë vit do të jetë lufta për ta ruajtur sovranitetin, integritetin territorial si dhe të parandalojë anëtarësimin e Kosovës në organizata ...
Gazeta Observer | 13-Jan-2020 19:47
Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq ka thënë se prioriteti kombëtar i Serbisë këtë vit do të jetë lufta për ta ruajtur sovranitetin, integritetin territorial si dhe të parandalojë anëtarësimin e Kosovës në organizata ...

Hipokrizia e Serbisë, kërkon rifillimin e dialogut por vazhdon lobimin e tërheqjes së njohjeve ndaj Kosovës
Daçiq ka theksuar për gazetën serbe ‘Blic’, se Serbia është e gatshme të vazhdojë dialogun me Kosovën dhe shpreson që kjo të ndodhë këtë vit. “Ne po punojmë shumë me të gjithë partnerët ndërkombëtarë për t’u kthyer sa ...
Lajminet | 13-Jan-2020 19:40
Daçiq ka theksuar për gazetën serbe ‘Blic’, se Serbia është e gatshme të vazhdojë dialogun me Kosovën dhe shpreson që kjo të ndodhë këtë vit. “Ne po punojmë shumë me të gjithë partnerët ndërkombëtarë për t’u kthyer sa ...

Daçiq: Kosova ta heq taksën këtë vit, të vazhdojmë dialogun deri në kompromis
Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq ka thënë se piroritet për Serbinë mbeten integrimet evropiane dhe Kosova. Ai ka thënë se ‘shpreson që shumë shpejt Kosova ta heq taksën dhe të vazhdojë dialogu’. “Përkundër që ne jemi ...
TetovaSot | 13-Jan-2020 15:13
Ministri i jashtëm serb Ivica Daçiq ka thënë se piroritet për Serbinë mbeten integrimet evropiane dhe Kosova. Ai ka thënë se ‘shpreson që shumë shpejt Kosova ta heq taksën dhe të vazhdojë dialogu’. “Përkundër që ne jemi ...

Daçiq: Kosova ta heq taksën këtë vit, të vazhdojmë dialogun deri në kompromis
Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se piroritet për Serbinë mbeten integrimet evropiane dhe Kosova. Ai ka thënë se ‘shpreson që shumë shpejt Kosova ta heq taksën dhe të vazhdojë dialogu. “Përkundër që ne ...
Gazeta Observer | 13-Jan-2020 15:09
Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiq, ka thënë se piroritet për Serbinë mbeten integrimet evropiane dhe Kosova. Ai ka thënë se ‘shpreson që shumë shpejt Kosova ta heq taksën dhe të vazhdojë dialogu. “Përkundër që ne ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved