ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 06:29

Pas deklaratës së Mustafës, reagon Vetëvendosja: Jemi për koalicion me LDK-në, por s’ka garanci se do të ndodhë

Pas deklaratës së Mustafës, reagon Vetëvendosja: Jemi për koalicion me LDK-në, por s’ka garanci se do të ndodhë
Ndonëse kanë kaluar 3 muaj nga zgjedhjet e parakohshme, ende nuk kemi një marrëveshje nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas takimit që Kurti pati me Isa Mustafën, ka reaguar dhe anëtarja e ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 17:47
Ndonëse kanë kaluar 3 muaj nga zgjedhjet e parakohshme, ende nuk kemi një marrëveshje nga Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës. Pas takimit që Kurti pati me Isa Mustafën, ka reaguar dhe anëtarja e ...

Walker pas takimit me Kurtin: Shpresoj që qeveria të formohet shpejt, një shtet pa qeveri vështirë se mund të quhet shtet
Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin tha se shpreson që shumë shpejt të formohet qeveria në Kosovë. Walker n ë një deklaratë për gazetarë pas ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:39
Ish-shefi i misionit të OSBE-së, William Walker pas takimit me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin tha se shpreson që shumë shpejt të formohet qeveria në Kosovë. Walker n ë një deklaratë për gazetarë pas ...

?Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje.
Top Channel | 13-Jan-2020 15:02
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, tha se pret nga Lëvizja Vetëvendosje që të japin një zgjidhje.

Mustafa mesazh Kurtit për koalicionin në Kosovë: Zgjidhjen e jepni ju, jo ne
KOSOVË Isa Mustafa i ka çuar një mesazh kreut të LVV, Albin Kurti pas takimit me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Mediat kosovare raportojnë se pas takimit Mustafa u shpreh për mediat se zgjidhjen për koalicionin ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 13:53
KOSOVË Isa Mustafa i ka çuar një mesazh kreut të LVV, Albin Kurti pas takimit me ambasadorin amerikan Philip Kosnett. Mediat kosovare raportojnë se pas takimit Mustafa u shpreh për mediat se zgjidhjen për koalicionin ...

Mustafa: Zgjidhjen e jep Vetëvendosje, jo LDK
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje dhe jo ...
VizionPlus | 13-Jan-2020 16:22
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, pas takimit që ka zhvilluar me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett, ka thënë se zgjidhjen duhet ta ofrojë Lëvizja Vetëvendosje dhe jo ...

Tjetërsimi i Albin Kurtit – Premtimet e fushatës që i shkeli ende pa u bërë kryeministër
Përplasjet, egot politike dhe mospajtimet e Vetëvendosjes si fituese e zgjedhjeve dhe LDK-së si parti e dytë, e kanë futur Kosovën në ngërç politik, pa qeveri dhe institucione funksionale, shkruan . Mirëpo kështu nuk ...
Lajminet | 14-Jan-2020 15:16
Përplasjet, egot politike dhe mospajtimet e Vetëvendosjes si fituese e zgjedhjeve dhe LDK-së si parti e dytë, e kanë futur Kosovën në ngërç politik, pa qeveri dhe institucione funksionale, shkruan . Mirëpo kështu nuk ...

“Ngutu, bëje qeverinë!”, kjo është kërkesa e Walker për Kurtin
Gjatë ditës së martë, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar me ish ambasadorin e OSB-së, William Walker, shkruan Gazeta inFokus. E në këtë takim Walker ka kërkuar nga Kurti që të formohen sa më shpejtë ...
InFokusi | 14-Jan-2020 12:58
Gjatë ditës së martë, lideri i Vetëvendosjes, Albin Kurti, është takuar me ish ambasadorin e OSB-së, William Walker, shkruan Gazeta inFokus. E në këtë takim Walker ka kërkuar nga Kurti që të formohen sa më shpejtë ...

Walker mesazh të qartë Kurtit: Ngutuni bëjeni qeverinë, shteti nuk funksionon pa institucione
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili erdhi për vizitë në Kosovë, ka pëfunduar takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Pas takimit Walker i tha mediave se ai e ka këshilluar Kurtin që bashkë ...
Gazeta Observer | 14-Jan-2020 12:43
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili erdhi për vizitë në Kosovë, ka pëfunduar takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Pas takimit Walker i tha mediave se ai e ka këshilluar Kurtin që bashkë ...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar 100 ditë......
Zeri | 14-Jan-2020 12:43
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar 100 ditë......

?Takimet në LDK, ikën Walker e vjen Kosnett
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka mbërritur në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie.
Top Channel | 13-Jan-2020 13:48
Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, ka mbërritur në zyrat e Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u takuar me krerët e kësaj partie.

Përfundon takimi – William Walker me dy porosi për Albin Kurtin
Ka përfunduar para pak minutash edhe takimi i ish-ambasadorit të OSBE-së, William Walker, dhe kreut të VV’së, Albin Kurti. Walker pas takimit me Kurtin ka dhënë mesazh për krijimin sa më të shpejtë të institucioneve të ...
Arbresh | 14-Jan-2020 12:39
Ka përfunduar para pak minutash edhe takimi i ish-ambasadorit të OSBE-së, William Walker, dhe kreut të VV’së, Albin Kurti. Walker pas takimit me Kurtin ka dhënë mesazh për krijimin sa më të shpejtë të institucioneve të ...

Përfundon takimi i Kosnett me krerët e LDK-së
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së.
Top Channel | 13-Jan-2020 13:48
Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Philip Kosnett ka përfunduar takimin me krerët e LDK-së.

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan Kosova. “Kanë ...
Gazeta Monitor | 14-Jan-2020 12:35
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan Kosova. “Kanë ...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan Kosova. “Kanë ...
Arbresh | 14-Jan-2020 12:31
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan Kosova. “Kanë ...

Walkeri mesazh të qartë Kurtit: Ngutuni bëjeni Qeverinë, shteti s’funksionon pa institucione
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili erdhi për vizitë në Kosovë, ka pëfunduar takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Pas takimit, Walkeri u tha mediave se ai e ka këshilluar Kurtin që ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 12:31
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker, i cili erdhi për vizitë në Kosovë, ka pëfunduar takimin me liderin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit. Pas takimit, Walkeri u tha mediave se ai e ka këshilluar Kurtin që ...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje Qeverinë
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar 100 ditë që nga ...
Shprehja | 14-Jan-2020 12:24
Ish-ambasadori i OSBE-së, William Walker ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë. “Kanë kaluar 100 ditë që nga ...

Pas takimit me zyrtarët e LDK’se, William Walker i shkon në konak edhe Albin Kurtit
Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Walker pas takimit që pati sot me zyrtarë të Vetëvendosje tha se një shtet pa ...
InFokusi | 14-Jan-2020 12:24
Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike. Walker pas takimit që pati sot me zyrtarë të Vetëvendosje tha se një shtet pa ...

Walker kërkon formimin sa më të shpejtë të Qeverisë
Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike.
Kosova Press | 14-Jan-2020 12:20
Ish shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker ka kërkuar sa më shpejt formimin e qeverisë mes Lëvizjes Vetëvendosje dhe Lidhjes Demokratike.

Walker-Kurtit: Qeveria duhet të formohet sa më shpejt
Ish ambasadori i OSBES-së, William Walker, pas takimit me kryetarin e VV-së tha se i tha Albin Kurtit se Qeveria duhet të formohet sa më shpejt, raporton Ekonomia Online. “Kjo punë duhet të kryhet pasi qytetarët këtë e ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 12:20
Ish ambasadori i OSBES-së, William Walker, pas takimit me kryetarin e VV-së tha se i tha Albin Kurtit se Qeveria duhet të formohet sa më shpejt, raporton Ekonomia Online. “Kjo punë duhet të kryhet pasi qytetarët këtë e ...

Walker-Kurtit: Ngutu bëje qeverinë
Ish-shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan Kosova. ...
Klan Kosova | 14-Jan-2020 12:20
Ish-shefi i OSBE-së në Kosovë, William Walker, ka takuar sot kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtin, në selinë e partisë. Ai i ka thënë Kurtit të ngutet dhe ta bëjë qeverinë sa më parë, njofton Klan Kosova. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved