ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:08

Barcelona thyen tabunë, pas 17 vitesh shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, zyrtarizon pasuesin e Valverdes

Barcelona thyen tabunë, pas 17 vitesh shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, zyrtarizon pasuesin e Valverdes
17 vite kishte Barcelona që nuk shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, e bën diçka të tillë me Ernesto Valverden duke zyrtarizuar divorcin në orët e vona të së hënës. Eliminimi në gjysmë finalet e Superkupës ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:47
17 vite kishte Barcelona që nuk shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, e bën diçka të tillë me Ernesto Valverden duke zyrtarizuar divorcin në orët e vona të së hënës. Eliminimi në gjysmë finalet e Superkupës ...

“Si ndiheni që do ta keni nën urdhrat e juaj lojtarin më të mirë në botë?” – Setien përgjigjet me modesti për Messin
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 15:37
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...

Quique Setien deklarohet për herë të parë si trajner i Barcelonës
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 14:52
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...

Prezantim unik: Dje ecja mes lopëve, sot po drejtoj Barcelonën
Quique Setien është prezantuar si trajneri i ri i Barcelonës dhe ndihet në qiellin e shtatë. Ky është shansi i jetës për 61-vjeçarin dhe ai beson shumë te entuziazmi. Vlerësimi për Valverden nuk mungon dhe së shpejti do ...
ABCNews | 14-Jan-2020 16:01
Quique Setien është prezantuar si trajneri i ri i Barcelonës dhe ndihet në qiellin e shtatë. Ky është shansi i jetës për 61-vjeçarin dhe ai beson shumë te entuziazmi. Vlerësimi për Valverden nuk mungon dhe së shpejti do ...

Jo vetëm që u largua, por Valverde mori me vete edhe një rekord negativ – i pari trajner që shkarkohet nga Barcelona pas 17 vitesh
Ernesto Valverde u shkarkua mbrëmë nga Barcelona shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar nga Quique Setien. Trajneri spanjoll prej kohësh ishte lidhur me një largim nga skuadra katalunase dhe mbrëmë u ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 11:24
Ernesto Valverde u shkarkua mbrëmë nga Barcelona shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar nga Quique Setien. Trajneri spanjoll prej kohësh ishte lidhur me një largim nga skuadra katalunase dhe mbrëmë u ...

Setien nënshkroi kontratë dyvjeçare me Barcelonën, por klauzola e tij është më ndryshe
Barcelona e shkarkoi mbrëmë Ernesto Valverden shkaku i ecurisë së dobët të skuadrës në këtë sezon. Skuadra katalunase nuk dëshironte të vazhdonte më me spanjollin dhe e zëvendësoi atë menjëherë. Quique Setien e ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 10:28
Barcelona e shkarkoi mbrëmë Ernesto Valverden shkaku i ecurisë së dobët të skuadrës në këtë sezon. Skuadra katalunase nuk dëshironte të vazhdonte më me spanjollin dhe e zëvendësoi atë menjëherë. Quique Setien e ...

Valverde u shkarkua – por t’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona
Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre. Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas. Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 10:05
Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre. Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas. Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ...

Zbulohet emrin i kandidatit kryesor për stolin e Barcelonës
Sipas gazetës sportive spanjolle AS, Enrique Setién Solar është kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Barcelonës. Ish-trajneri i Lugo, Las Palmas dhe Betis po negocion me drejtuesit e klubit katalanas për të ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 21:23
Sipas gazetës sportive spanjolle AS, Enrique Setién Solar është kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Barcelonës. Ish-trajneri i Lugo, Las Palmas dhe Betis po negocion me drejtuesit e klubit katalanas për të ...

“Si ndiheni që do ta keni nën urdhrat e juaj lojtarin më të mirë në botë?” – Setien përgjigjet me modesti për Messin
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...
E Dua Sportin | 14-Jan-2020 16:59
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...

Me mesazhin e fundit të Messit, lë të kuptohet se ai e mbajti Valverden kaq gjatë te Barca
Barcelona mbrëmë njoftoi se ka ndarë rrugët me trajnerin Ernesto Valverde dhe në vend të tij e ka punësuar Quique Setien. Lionel Messi gjatë ditës së sotme ka dërguar një falënderim për ish-trajnerin e tij duke thënë ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 16:49
Barcelona mbrëmë njoftoi se ka ndarë rrugët me trajnerin Ernesto Valverde dhe në vend të tij e ka punësuar Quique Setien. Lionel Messi gjatë ditës së sotme ka dërguar një falënderim për ish-trajnerin e tij duke thënë ...

Prezantohet Setien, premton shumë tituj te Barcelona
Quique Setién u prezantua të martën pasdite si trajner i ri i Barcelonës. Ish-trajneri i Betisit ka thënë se do të tentojë të fitojë çdo kupë të mundshme ku garon Barcelona. Ai e ka quajtur privilegj të ketë në skuadër ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 16:05
Quique Setién u prezantua të martën pasdite si trajner i ri i Barcelonës. Ish-trajneri i Betisit ka thënë se do të tentojë të fitojë çdo kupë të mundshme ku garon Barcelona. Ai e ka quajtur privilegj të ketë në skuadër ...

Juventusi i gatshëm ta lirojë njërin nga dyshja Rabiot – Dybala për Pogban
Nuk është më trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde dje u shkarkua nga posti i shefit të shtabit teknik të Barcelonës, për t’u zëvendësuar me Enrique Setien Solar, shkruan GazetaBlic . Padyshim se Messi ishte njëri nga ...
GazetaBlic | 14-Jan-2020 15:57
Nuk është më trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde dje u shkarkua nga posti i shefit të shtabit teknik të Barcelonës, për t’u zëvendësuar me Enrique Setien Solar, shkruan GazetaBlic . Padyshim se Messi ishte njëri nga ...

“Deri dje shihja lopët, sot drejtoj Barçën”, – trajneri i ri e nis me batutën e vitit
Trajneri i ri i Barcelonës, Quique Setién, është prezantuar nga drejtuesit e klubit. Ai ishte së bashku me presidentin Joseph Bartomeu dhe drejtorin sportiv Eric Abidal i cili i ka dhënë fjalën trajnerit të ri. Setien ...
Politiko | 14-Jan-2020 15:53
Trajneri i ri i Barcelonës, Quique Setién, është prezantuar nga drejtuesit e klubit. Ai ishte së bashku me presidentin Joseph Bartomeu dhe drejtorin sportiv Eric Abidal i cili i ka dhënë fjalën trajnerit të ri. Setien ...

15:48 Messi vjen me mesazh për Valverden e shkarkuar Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka...
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 15:50
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...

15:46 Setien, i habitur me fatin e tij: Dje po ecja rreth lopëve, sot po i stërviti më të mirët në botë Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta...
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 15:50
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...

Pas shkarkimit të Valverdes, vjen mesazhi nga Messi
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 15:49
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...

Messi vjen me mesazh për Valverden e shkarkuar
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:45
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...

Rrëfimi emocional i trajnerit të Barcelonës: Dje po ecja rreth lopëve në fshat, sot po i stërviti më të mirët e botës
Ish-trajneri i Real Betisit dhe Las Palmasit është i entuziazmuar postin e ri derisa ka bërë të ditur se as që e kishte imagjinuar rolin e trajnerit te Barcelona, shkruan Zëri.info. Barcelona shkarkoi mbrëmë Valverden ...
Zeri | 14-Jan-2020 15:45
Ish-trajneri i Real Betisit dhe Las Palmasit është i entuziazmuar postin e ri derisa ka bërë të ditur se as që e kishte imagjinuar rolin e trajnerit te Barcelona, shkruan Zëri.info. Barcelona shkarkoi mbrëmë Valverden ...

Setien, i habitur me fatin e tij: Dje po ecja rreth lopëve, sot po i stërviti më të mirët në botë
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:32
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...

Barcelona kritikohet ashpër për mënyrën se si e shkarkoi Valverden
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 15:03
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved