ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:08

Barcelona thyen tabunë, pas 17 vitesh shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, zyrtarizon pasuesin e Valverdes

Barcelona thyen tabunë, pas 17 vitesh shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, zyrtarizon pasuesin e Valverdes
17 vite kishte Barcelona që nuk shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, e bën diçka të tillë me Ernesto Valverden duke zyrtarizuar divorcin në orët e vona të së hënës. Eliminimi në gjysmë finalet e Superkupës ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:47
17 vite kishte Barcelona që nuk shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, e bën diçka të tillë me Ernesto Valverden duke zyrtarizuar divorcin në orët e vona të së hënës. Eliminimi në gjysmë finalet e Superkupës ...

“Si ndiheni që do ta keni nën urdhrat e juaj lojtarin më të mirë në botë?” – Setien përgjigjet me modesti për Messin
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 15:37
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...

Quique Setien deklarohet për herë të parë si trajner i Barcelonës
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 14:52
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...

Jo vetëm që u largua, por Valverde mori me vete edhe një rekord negativ – i pari trajner që shkarkohet nga Barcelona pas 17 vitesh
Ernesto Valverde u shkarkua mbrëmë nga Barcelona shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar nga Quique Setien. Trajneri spanjoll prej kohësh ishte lidhur me një largim nga skuadra katalunase dhe mbrëmë u ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 11:24
Ernesto Valverde u shkarkua mbrëmë nga Barcelona shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar nga Quique Setien. Trajneri spanjoll prej kohësh ishte lidhur me një largim nga skuadra katalunase dhe mbrëmë u ...

Setien nënshkroi kontratë dyvjeçare me Barcelonën, por klauzola e tij është më ndryshe
Barcelona e shkarkoi mbrëmë Ernesto Valverden shkaku i ecurisë së dobët të skuadrës në këtë sezon. Skuadra katalunase nuk dëshironte të vazhdonte më me spanjollin dhe e zëvendësoi atë menjëherë. Quique Setien e ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 10:28
Barcelona e shkarkoi mbrëmë Ernesto Valverden shkaku i ecurisë së dobët të skuadrës në këtë sezon. Skuadra katalunase nuk dëshironte të vazhdonte më me spanjollin dhe e zëvendësoi atë menjëherë. Quique Setien e ...

Zbulohet emrin i kandidatit kryesor për stolin e Barcelonës
Sipas gazetës sportive spanjolle AS, Enrique Setién Solar është kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Barcelonës. Ish-trajneri i Lugo, Las Palmas dhe Betis po negocion me drejtuesit e klubit katalanas për të ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 21:23
Sipas gazetës sportive spanjolle AS, Enrique Setién Solar është kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Barcelonës. Ish-trajneri i Lugo, Las Palmas dhe Betis po negocion me drejtuesit e klubit katalanas për të ...

Valverde u shkarkua – por t’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona
Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre. Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas. Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 10:05
Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre. Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas. Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ...

Setien, i habitur me fatin e tij: Dje po ecja rreth lopëve, sot po i stërviti më të mirët në botë
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:32
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...

Barcelona kritikohet ashpër për mënyrën se si e shkarkoi Valverden
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 15:03
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...

Dhjetë gjërat që duhet t’i dini për trajnerin e ri të Barcelonës, të sapoemëruarin Quique Setien
Quique Setién do të jetë trajneri i ri i FC Barcelonës. Trajneri spanjoll nga Santader, ka nënshkruan deri më 30 qershor 2022 dhe do ta marr punën e lënë në gjysmë nga Ernesto Valverde. Barcelona i ka publikuar 10 ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 00:07
Quique Setién do të jetë trajneri i ri i FC Barcelonës. Trajneri spanjoll nga Santader, ka nënshkruan deri më 30 qershor 2022 dhe do ta marr punën e lënë në gjysmë nga Ernesto Valverde. Barcelona i ka publikuar 10 ...

Quique Setien deklarohet për herë të parë si trajner i Barcelonës
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...
E Dua Sportin | 14-Jan-2020 14:59
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...

Barcelona kritikohet ashpër për mënyrën se si e shkarkoi Valverden
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 14:59
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...

Barcelona kritikohet ashpër për mënyrën se si e shkarkoi Valverden
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 14:55
Vendimi i Barcelonës për ta shkarkuar Ernesto Valverden ka ngjallur më shumë kritika sesa që ishte pritur. Kjo pasi që shumë mediume të mëdha dhe tifozë nuk pajtohen me mënyrën se si e trajtoi klubi trajnerin tashmë të ...

“Dua bluzën tënde, do e ruaj kornizë”, Setien ka debulesë për lojtarin e Barcelonës
Quique Setien nuk është një trajner shumë i njohur, por në Barcelonë janë të bindur për zgjidhjen e bërë dhe besojnë se shumë shpejt të gjithë do të befasohen nga aftësitë e trajnerit të ri. Mundo Deportivo ka kujtuar ...
ABCNews | 14-Jan-2020 08:48
Quique Setien nuk është një trajner shumë i njohur, por në Barcelonë janë të bindur për zgjidhjen e bërë dhe besojnë se shumë shpejt të gjithë do të befasohen nga aftësitë e trajnerit të ri. Mundo Deportivo ka kujtuar ...

Valverde, trajneri i pestë, që u shkarkua nga Divock Origi!
Divock Origi ka qenë edicionin e kaluar rezervisti më i mirë në botën e futbollit. Sulmuesi i Liverpoolit kishte realizuar golat vendimtar për skuadrën e Klopp. Dy golat ndaj Barcelonës dhe goli në finalen ndaj ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 14:32
Divock Origi ka qenë edicionin e kaluar rezervisti më i mirë në botën e futbollit. Sulmuesi i Liverpoolit kishte realizuar golat vendimtar për skuadrën e Klopp. Dy golat ndaj Barcelonës dhe goli në finalen ndaj ...

Fjalët e para të Quique Setien si trajner i ri i Barcelonës
Strategu i ri i gjigantit katalan, Quique Setien është paraqitur për herë të parë para mediave i shoqëruar nga presidenti i klubit, Josep Maria Bartomeu dhe sekretari teknik, Eric Abidal, transmeton . “E falënderoj ...
Lajminet | 14-Jan-2020 14:29
Strategu i ri i gjigantit katalan, Quique Setien është paraqitur për herë të parë para mediave i shoqëruar nga presidenti i klubit, Josep Maria Bartomeu dhe sekretari teknik, Eric Abidal, transmeton . “E falënderoj ...

Flet Valverde pas shkarkimit: Rroftë Barcelona, rroftë Katalonja
Ernesto Valverde u ka thënë lamtumirë tifozëve të Barcelonës përmes një letre të hapur, pas më pak se 24 orëve pas shkarkimit të tij nga posti i trajnerit të Barcelonës, ku i fitoi dy tituj radhazi të La Ligës. E ...
Gazeta Observer | 14-Jan-2020 14:05
Ernesto Valverde u ka thënë lamtumirë tifozëve të Barcelonës përmes një letre të hapur, pas më pak se 24 orëve pas shkarkimit të tij nga posti i trajnerit të Barcelonës, ku i fitoi dy tituj radhazi të La Ligës. E ...

Zyrtare: Ernesto Valverde largohet, Quique Setién trajner i ri i Barcelonës
Barcelona dhe Ernesto Valverde kanë arritur një marrëveshje për të ndërprerë kontratën, ndërsa është zyrtarizuar menjëherë Quique Setien. Gjatë gjithë ditës është përfolur për një largim të Valverdes nga Barcelona dhe ...
Telegrafi | 13-Jan-2020 23:40
Barcelona dhe Ernesto Valverde kanë arritur një marrëveshje për të ndërprerë kontratën, ndërsa është zyrtarizuar menjëherë Quique Setien. Gjatë gjithë ditës është përfolur për një largim të Valverdes nga Barcelona dhe ...

Flet Valverde pas shkarkimit: Rroftë Barcelona, rroftë Katalonja
Ernesto Valverde u ka thënë lamtumirë tifozëve të Barcelonës përmes një letre të hapur, pas më pak se 24 orëve pas shkarkimit të tij nga posti i trajnerit të Barcelonës, ku i fitoi dy tituj radhazi të La Ligës. E ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 14:02
Ernesto Valverde u ka thënë lamtumirë tifozëve të Barcelonës përmes një letre të hapur, pas më pak se 24 orëve pas shkarkimit të tij nga posti i trajnerit të Barcelonës, ku i fitoi dy tituj radhazi të La Ligës. E ...

Barcelona largon Valverden, zyrtarizon trajnerin e ri
Barcelona ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Ernesto Valverde dhe menjëherë ka gjetur dhe zëvendësuesin e tij. Duket se drejtuesi e klubit katalanas nuk e kanë kapërditë dot humbjen ndaj Atletico Madrid ...
Gazeta Dita | 14-Jan-2020 13:57
Barcelona ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Ernesto Valverde dhe menjëherë ka gjetur dhe zëvendësuesin e tij. Duket se drejtuesi e klubit katalanas nuk e kanë kapërditë dot humbjen ndaj Atletico Madrid ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved