ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:49

“Shpresojmë që palët të ecin përpara, për zgjedhje të lira nga mashtrimi”, Ambasada Amerikane përshëndet marrëveshjen opozitë-maxhorancë për reformën zgjedhore

“Shpresojmë që palët të ecin përpara, për zgjedhje të lira nga mashtrimi”, Ambasada Amerikane përshëndet marrëveshjen opozitë-maxhorancë për reformën zgjedhore
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ambasada thekson ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:38
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ambasada thekson ...

Basha tërhiqet për reformën zgjedhore: Kompromisi nuk e zgjidh krizën
Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi dhe Petrit ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 16:25
Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi dhe Petrit ...

Reforma Zgjedhore bëri “bashkë” PD-PS, reagon SHBA: Proces që forcon demokracinë shqiptare
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:28
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i ...

Ambasada e SHBA përshëndet marrëveshjen PS-PD-LSI
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.
Top Channel | 14-Jan-2020 15:23
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.

SHBA: Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme
Ambasada Amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Facebook ambasada shkruan se ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 15:57
Ambasada Amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Facebook ambasada shkruan se ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar ...

Nuk firmosi dokumentin, Rudina Hajdari sqaron qëndrimin për ‘zgjedhoren’: Parimisht jam dakord, por…
Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:08
Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për ...

“Dialogu mënyra më e mirë për të zgjidhur konfliktet”, ambasadori britanik reagon për marrëveshjen me palëve
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:04
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu ...

Rama: Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e firmosur këtë të martë mes palëve për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se ky rikthim ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 15:27
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e firmosur këtë të martë mes palëve për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se ky rikthim ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do ...

Tryeza për reformën zgjedhore, reagon ambasadori i Britanisë së Madhe: Dialogu zgjidhje për krizat politike
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore në ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:07
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore në ...

Tryeza për ‘Zgjedhoren’, reagon ambasadori Soreca: Arritje e rëndësishme për rikthimin e stabilitetit politik dhe integrimin
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë evropiane ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:59
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë evropiane ...

“Përshendes dorëheqjen e parevokueshme të Ramës”, ironia e Patozit me tryezën për ‘zgjedhoren’: Prej sot gjithçka është e mundur
TIRANE Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton nga ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:55
TIRANE Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton nga ...

Marrëveshje Basha Rama? Ironizon Jozefina Topalli: Dje pushoi çështjen gjykata, sot u kthyen në krahët e njëri-tjetrit
Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me vendimin e tij për t’u tërhqeur pas nga kërkesat e tij duke pranuar të ulet në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore. ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 14:59
Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me vendimin e tij për t’u tërhqeur pas nga kërkesat e tij duke pranuar të ulet në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore. ...

Prapaskenat e marrëveshjes PS-PD, SHBA dhe Britania ndërmjetësuan për dialogun
Fillimisht një marrëveshje për t’u ulur në tryezë dhe më pas për të arritur një tjetër marrëveshje për reformën zgjedhore. Që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë njëra-tjetrës është dashur një ...
Top Channel | 14-Jan-2020 14:55
Fillimisht një marrëveshje për t’u ulur në tryezë dhe më pas për të arritur një tjetër marrëveshje për reformën zgjedhore. Që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë njëra-tjetrës është dashur një ...

Opozita pranon dialogun, Ambasada Amerikane në Tiranë: Reforma zgjedhore forcon demokracinë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Në reagimin zyrtar të saj, Ambasada thekson se reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të ...
ABCNews | 14-Jan-2020 15:57
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Në reagimin zyrtar të saj, Ambasada thekson se reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të ...

‘Ja kështuu…’, Jozefina Topalli reagon për ‘zgjedhoren’: Pasi pushoi ‘çështjen gjykata’, rikthehen në krahët e njëri-tjetrit
Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat e vjetra të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar pas tryezës së parë të palëve politike për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Topalli ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:55
Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat e vjetra të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar pas tryezës së parë të palëve politike për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Topalli ...

Patozi: Përshëndes dorëheqjen e Edi Ramës
Astrit Patozi i Bindjes demokratike ka ironizuar takimin e përfaqësuesve të opozitës që u ulën sot në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 14-Jan-2020 14:44
Astrit Patozi i Bindjes demokratike ka ironizuar takimin e përfaqësuesve të opozitës që u ulën sot në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore.

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon Ambasada amerikane
Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. ...
Lapsi | 14-Jan-2020 15:37
Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. ...

SHBA përshëndet tryezën për “Zgjedhoren”: Bashkëpunimi siguron zgjedhje të lira
Pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore, ka reaguar edhe ambasada amerikane në Tiranë. Në reagimin e saj në rrjetin social “Facebook”, Ambasada citon se reforma do të ...
Gazeta Dita | 14-Jan-2020 16:41
Pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore, ka reaguar edhe ambasada amerikane në Tiranë. Në reagimin e saj në rrjetin social “Facebook”, Ambasada citon se reforma do të ...

“Tryeza me të gjitha palët për zgjedhoren”, Damian Gjiknuri: Pa ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, diskutohet edhe sistemi
Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri tha se ulja në tryezë e PD-së dhe LSI-së erdhi si shkak i një marrëveshjeje që edhe opozita jashtëparlamentare të bëhet pjesë e procesit të ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 14:52
Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri tha se ulja në tryezë e PD-së dhe LSI-së erdhi si shkak i një marrëveshjeje që edhe opozita jashtëparlamentare të bëhet pjesë e procesit të ...

Papritmas PS pranoi propozimin e PD-së për reformë zgjedhore jashtë Kuvendit
Në Shqipëri u shënua një hap me rëndësi në afrimin e qeverisë dhe opozitës duke shenjuar punën për reformën zgjedhore Denion Ndrenika Qeveria socialiste dhe opozita demokratike pranuan te diskutojne reformen zgjdhore me ...
Illyriapress | 14-Jan-2020 16:37
Në Shqipëri u shënua një hap me rëndësi në afrimin e qeverisë dhe opozitës duke shenjuar punën për reformën zgjedhore Denion Ndrenika Qeveria socialiste dhe opozita demokratike pranuan te diskutojne reformen zgjdhore me ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved