ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:59

Erdogan: Do t’i japim një mësim të mirë Haftar-it nëse rifillon sulmet

Erdogan: Do t’i japim një mësim të mirë Haftar-it nëse rifillon sulmet
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 12:13
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...

Gjenerali Haftar përplas derën në Moskë dhe lë pa firmosur marrëveshjen për armëpushim në Libi: Monitorim ndërkombëtar, s’dua këmbë turku këtu
Gjenerali libian Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit me Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare e inicuar nga presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 09:53
Gjenerali libian Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit me Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare e inicuar nga presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip ...

Armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar ‘braktis’ takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen
Armëpushimi në Libi, Haftar braktis takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen Dështoi takimi në Moskë për firmosen e marrëveshjes për paqe në Libi mes Ushtrisë Nacionale Libiane dhe Qeverisë së Marrëveshjes Kombëtare. ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:34
Armëpushimi në Libi, Haftar braktis takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen Dështoi takimi në Moskë për firmosen e marrëveshjes për paqe në Libi mes Ushtrisë Nacionale Libiane dhe Qeverisë së Marrëveshjes Kombëtare. ...

Rusia: Përparim në përpjekjet për arritjen e paqes në Libi
Rusia tha se është bërë përparim pas bisedimeve indirekte të paqes që synojnë t'i japin fund konfliktit në Libi - megjithëse dështoi për të siguruar një marrëveshje armëpushimi mes palëve ndërluftuese. "Sot ne mund të ...
Zeri Amerikes | 14-Jan-2020 17:35
Rusia tha se është bërë përparim pas bisedimeve indirekte të paqes që synojnë t'i japin fund konfliktit në Libi - megjithëse dështoi për të siguruar një marrëveshje armëpushimi mes palëve ndërluftuese. "Sot ne mund të ...

Konflikti në Libi, Haftar lë bisedimet për armëpushim në Moskë, pa marrëveshje
Gjenerali i Libisë, Khalifa Haftar, forcat e të cilit po luftojnë qeverinë e mbështetur nga OKB në kryeqytetin Tripoli, ka lënë bisedimet në Moskë pa nënshkruar asnjë marrëveshje, sipas raporteve të mediave. Sipas BBC, ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 16:45
Gjenerali i Libisë, Khalifa Haftar, forcat e të cilit po luftojnë qeverinë e mbështetur nga OKB në kryeqytetin Tripoli, ka lënë bisedimet në Moskë pa nënshkruar asnjë marrëveshje, sipas raporteve të mediave. Sipas BBC, ...

Gjenerali Haftar largohet nga Moska pa firmosur armëpushim: Kam nevojë për kohë
Gjenerali Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa firmosur marrëveshjen për armëpushimin me qeverinë e marrëveshjes kombëtare të drejtuar nga Fajez al – Saraj. Ai u shpreh se dokumenti i propozuar injoron shumë nga ...
ABCNews | 14-Jan-2020 13:49
Gjenerali Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa firmosur marrëveshjen për armëpushimin me qeverinë e marrëveshjes kombëtare të drejtuar nga Fajez al – Saraj. Ai u shpreh se dokumenti i propozuar injoron shumë nga ...

Në Berlin të dielën mbahet konferenca e paqes për Libinë
Gjermania ka ftuar palët ndërluftuese në Libi si dhe fuqitë globale dhe rajonale në një konferencë të paqes në Berlin, e cila do të mbahet të dielën në Berlin për të lehtësuar një zgjidhje politike për konfliktin në ...
Portalb | 14-Jan-2020 16:09
Gjermania ka ftuar palët ndërluftuese në Libi si dhe fuqitë globale dhe rajonale në një konferencë të paqes në Berlin, e cila do të mbahet të dielën në Berlin për të lehtësuar një zgjidhje politike për konfliktin në ...

Erdogan paralajmëron Haftarit që të ndalë sulmet ndaj Tripolit
Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan u zotua të martën se do t’i japë një “mësim që meriton” komandantit të ushtrisë kombëtare të Libisë, Khalifa Hafter, nëse vazhdojnë sulmet ndaj qeverisë së Tripolit. Duke iu ...
Klan Kosova | 14-Jan-2020 16:01
Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan u zotua të martën se do t’i japë një “mësim që meriton” komandantit të ushtrisë kombëtare të Libisë, Khalifa Hafter, nëse vazhdojnë sulmet ndaj qeverisë së Tripolit. Duke iu ...

Lavrov: Vrasja e Sulejmanit i tejkalon të gjitha kufijtë
Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov deklaroi sot se vrasja e komandantit suprem iranian Kasim Sulejmani i tejkalon të gjitha kufijtë juridikë dhe njerëzor. Ai vlerësoi se vrasja e tij është vetëm kulminacion ...
Portalb | 14-Jan-2020 15:50
Ministri rus i Punëve të Jashtme, Sergej Lavrov deklaroi sot se vrasja e komandantit suprem iranian Kasim Sulejmani i tejkalon të gjitha kufijtë juridikë dhe njerëzor. Ai vlerësoi se vrasja e tij është vetëm kulminacion ...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 15:19
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...
Medial | 14-Jan-2020 15:19
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:15
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...

Erdogan: Turqia do t’i mbajë leksion Haftarit nëse vazhdon me sulmet
Ankara, 14 janar – Turqia nuk do të përmbahet t’i mbajë “leksion” komandantit të Armatës kombëtare libiane, Kalifa Haftar përderisa vazhdon me sulmet ndaj Qeverisë së pranuar ndërkombëtarisht në Tripoli të Fajez ...
Koha.mk | 14-Jan-2020 14:13
Ankara, 14 janar – Turqia nuk do të përmbahet t’i mbajë “leksion” komandantit të Armatës kombëtare libiane, Kalifa Haftar përderisa vazhdon me sulmet ndaj Qeverisë së pranuar ndërkombëtarisht në Tripoli të Fajez ...

Mesazhi i Erdogan ndaj “burrit të hekurt”
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:23
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...

Kriza libiane, Marshalli Haftar braktis bisedimet në Moskë: Asnjë marrëveshje për armëpushim
Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Komandanti i Libisë Lindore, Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar një marrëveshje armëpushimi, njoftoi agjensia e lajmeve ruse Tass. Komandanti i Ushtrisë ...
Tesheshi | 14-Jan-2020 13:18
Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Komandanti i Libisë Lindore, Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar një marrëveshje armëpushimi, njoftoi agjensia e lajmeve ruse Tass. Komandanti i Ushtrisë ...

Komisioni për mbrojtje dhe siguri i pranoi ndryshimet e ligjit për tubime publike
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Shenja | 14-Jan-2020 12:25
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton Anadolu Agency (AA). ...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi
Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë i ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 22:07
Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë i ...

Asnjë “përparim” në konferencën për Libinë
Pas disa orësh negociata të ndërmjetësuara nga Rusia dhe Turqia, Haftar të hënën në mbrëmje kërkoi që deri të martën në mëngjes të shikonte dhe analizonte me detaje marrëveshjen e nënshkruar tashmë nga Fayez al-Sarraj, ...
RTSH | 14-Jan-2020 12:20
Pas disa orësh negociata të ndërmjetësuara nga Rusia dhe Turqia, Haftar të hënën në mbrëmje kërkoi që deri të martën në mëngjes të shikonte dhe analizonte me detaje marrëveshjen e nënshkruar tashmë nga Fayez al-Sarraj, ...

Dështon armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...
Arbresh | 14-Jan-2020 10:39
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...

Dështon armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 10:32
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved