ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 06:50

Reforma Zgjedhore, Rama: PD iu rikthye arsyes, pas 1 viti të humbur në rrugën e konfliktit

Reforma Zgjedhore, Rama: PD iu rikthye arsyes, pas 1 viti të humbur në rrugën e konfliktit
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas tryezës mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Kreu i qeverisë shkruan në Twitter se pas 1 viti konflikti politik, PD gjeti rrugën e arsyes dhe u rikthye në tryezën e ...
Mapo | 14-Jan-2020 15:15
mapo.al Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas tryezës mazhorancë-opozitë për Reformën Zgjedhore. Kreu i qeverisë shkruan në Twitter se pas 1 viti konflikti politik, PD gjeti rrugën e arsyes dhe u rikthye në tryezën e ...

Marrëveshja për Ref.Zgjedhore, Soreca: Hap i rëndësishëm për rikthimin e normalitetit politik
mapo.al Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në Twitter, kreu i diplomacisë ...
Mapo | 14-Jan-2020 15:07
mapo.al Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në Twitter, kreu i diplomacisë ...

Requiem për dosjen 184
Mapo.al Requiem është një term që vjen nga latinishtja që tregon ceremoni kishtare mbi dikë të larguar nga jeta. Më pas, requiem dendur u perdor për dukuri ose fenomene, cështje apo kauza, kur ato sosnin. Një requiem u ...
Mapo | 14-Jan-2020 14:24
Mapo.al Requiem është një term që vjen nga latinishtja që tregon ceremoni kishtare mbi dikë të larguar nga jeta. Më pas, requiem dendur u perdor për dukuri ose fenomene, cështje apo kauza, kur ato sosnin. Një requiem u ...

Ironia e Patozit: Rama paska dhënë dorëheqjen
mapo.al Kryetari i Partisë Bindja Demokratike Astrit Patozi, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, se ka dhënë dorëheqjen, pas uljes në një tryezë me opozitën jashtëparlamentare, për reformën zgjedhore. “ PËRSHËNDES ...
Mapo | 14-Jan-2020 14:18
mapo.al Kryetari i Partisë Bindja Demokratike Astrit Patozi, ka ironizuar kryeministrin Edi Rama, se ka dhënë dorëheqjen, pas uljes në një tryezë me opozitën jashtëparlamentare, për reformën zgjedhore. “ PËRSHËNDES ...

Presioni ndërkombëtar, pranohet propozimi i opozitës: Reformë zgjedhore konsensuale jashtë parlamentit
mapo.al Komisioni i Reformës Zgjedhore nuk do të jetë vendi ku do të arrihet konsensusi mes qeverisë dhe opozitës për reformën zgjedhore. Këtë e përcakton “Kuadri i Bashkëpunimit për Reformën Zgjedhore”, i dakordësuar ...
Mapo | 14-Jan-2020 14:14
mapo.al Komisioni i Reformës Zgjedhore nuk do të jetë vendi ku do të arrihet konsensusi mes qeverisë dhe opozitës për reformën zgjedhore. Këtë e përcakton “Kuadri i Bashkëpunimit për Reformën Zgjedhore”, i dakordësuar ...

Vetëvendosje i bën LDK-së ofertë të re për koalicion
mapo.al Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar një ofertë të re nga Vetëvendosje. Këtë e konfirmon edhe zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa i cili ka thënë se propozimi i djeshëm është shumë i ngjajshëm me atë të takimit ...
Mapo | 14-Jan-2020 13:41
mapo.al Lidhja Demokratike e Kosovës ka pranuar një ofertë të re nga Vetëvendosje. Këtë e konfirmon edhe zëdhënësi i LDK-së Besian Mustafa i cili ka thënë se propozimi i djeshëm është shumë i ngjajshëm me atë të takimit ...

Reforma zgjedhore/ Ja 3 kërkesat e pandryshueshme të opozitës
mapo.al Në orën 13:00 përfaqësues të opozitës së bashkuar dhe mazhorancës nisën një takim për reformën zgjedhore. Sipas Partisë Demokratike, tre janë kërkesat e përfaqësuesve të opozitës, Oerd Bylykbashki dhe Petrit ...
Mapo | 14-Jan-2020 13:41
mapo.al Në orën 13:00 përfaqësues të opozitës së bashkuar dhe mazhorancës nisën një takim për reformën zgjedhore. Sipas Partisë Demokratike, tre janë kërkesat e përfaqësuesve të opozitës, Oerd Bylykbashki dhe Petrit ...

VIDEO: “Autogoli” i Lulzim Bashës, ja çfarë ka deklaruar tek Fevziu për 650 mijë dollarët e lobimit në SHBA
Dje Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për hetimet e lobimeve në SHBA, duke hedhur poshtë Departamentin Amerikan të Drejtësisë, FBI-në, dokumentat zyrtarë të SHBA-së për këtë çështje, duke mos e hetuar. Tani një ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 13:15
Dje Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për hetimet e lobimeve në SHBA, duke hedhur poshtë Departamentin Amerikan të Drejtësisë, FBI-në, dokumentat zyrtarë të SHBA-së për këtë çështje, duke mos e hetuar. Tani një ...

Grabiti 50 banesa në Gjermani, “skifteri” nga Kukësi përfiton gjykim të shkurtuar
mapo.al Gjykata kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka pranuar gjykim të shkurtuar për Gentjan Durakun, pjesë e grupit kriminal që grabiste banesa në Gjermani. ‘Skifteri’ nga Kukësi u arrestua në korrik të ...
Mapo | 14-Jan-2020 13:11
mapo.al Gjykata kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar ka pranuar gjykim të shkurtuar për Gentjan Durakun, pjesë e grupit kriminal që grabiste banesa në Gjermani. ‘Skifteri’ nga Kukësi u arrestua në korrik të ...

PD hedh hapin e radhës për Reformën Zgjedhore, Basha: Mandatojmë Bylykbashin dhe Vasilin
mapo.al Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në selinë blu aleatët për reformën zgjedhore. Në mbyllje të takimit, Basha akuzoi mazhorancën për zvarritje të kësaj reforme. “ Prej tetorit opozita e ...
Mapo | 14-Jan-2020 13:07
mapo.al Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, mblodhi sot në selinë blu aleatët për reformën zgjedhore. Në mbyllje të takimit, Basha akuzoi mazhorancën për zvarritje të kësaj reforme. “ Prej tetorit opozita e ...

Bënin kërdinë me vjedhje në Gjermani dhe Francë, pushonin vetëm të dielën, Gjykata pranon gjykimin e shkurtuar për ‘skifterin’ Gentian Duraku
TIRANË Si pjesë e grupit të strukturuar kriminal që kryen 51 grabitje në Gjermani, Gentian Durakut i pranohet gjykimi i shkurtuar nga Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit. I akuzuari Gentian Duraku, i njohur si ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 12:32
TIRANË Si pjesë e grupit të strukturuar kriminal që kryen 51 grabitje në Gjermani, Gentian Durakut i pranohet gjykimi i shkurtuar nga Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit. I akuzuari Gentian Duraku, i njohur si ...

Setien tranjeri i ri i Barcelonës, ja marrëdhënia e tij me Messin
mapo.al Quique Setien është zyrtarisht trajneri i ri i Barcelonës. Klubi katalanas ka zyrtarizuar teknikun spanjoll i cili zëvendësoi në këtë detyrë të larguarin Ernesto Valverde. Setien në të shkuarën ka qenë disa herë ...
Mapo | 14-Jan-2020 10:17
mapo.al Quique Setien është zyrtarisht trajneri i ri i Barcelonës. Klubi katalanas ka zyrtarizuar teknikun spanjoll i cili zëvendësoi në këtë detyrë të larguarin Ernesto Valverde. Setien në të shkuarën ka qenë disa herë ...

Ndryshojnë targat, si do të jenë nga ky muaj
mapo.al Targat e makinave që regjistrohen në Shqipëri do të ndryshojnë nga 2020 duke patur elementë të fortë sigurie. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se targat do të kenë barkod unik ...
Mapo | 14-Jan-2020 09:46
mapo.al Targat e makinave që regjistrohen në Shqipëri do të ndryshojnë nga 2020 duke patur elementë të fortë sigurie. Drejtoria e Përgjithshme e Shërbimeve të Transportit Rrugor njofton se targat do të kenë barkod unik ...

Del video e vrasjes së ‘La Katrinës’, shefes së kartelit të drogës
mapo.al KUJDES: PAMJE TE RENDA Publikohen pamjet e vrasjes së një prej femrave më të njohura në botën e trafikut të drogës në Meksikë. Maria Guadalupe Lopez Esquival, njihej si La Katrina, shefe e një karteli droge dhe ...
Mapo | 14-Jan-2020 09:38
mapo.al KUJDES: PAMJE TE RENDA Publikohen pamjet e vrasjes së një prej femrave më të njohura në botën e trafikut të drogës në Meksikë. Maria Guadalupe Lopez Esquival, njihej si La Katrina, shefe e një karteli droge dhe ...

‘Tërmeti’ shkurton fondet e ministrive, i hiqen 4.5 milionë euro Arsimit
mapo.al Kuvendi shkurtoi fondet e Ministrive dhe Sistemit të Drejtësisë dhe disa institucioneve të tjera në shumën e 23 milionë eurove, si pasojë e rishikimit të buxhetit 2020, për llogari të mbulimit të pasojave, që ...
Mapo | 14-Jan-2020 09:19
mapo.al Kuvendi shkurtoi fondet e Ministrive dhe Sistemit të Drejtësisë dhe disa institucioneve të tjera në shumën e 23 milionë eurove, si pasojë e rishikimit të buxhetit 2020, për llogari të mbulimit të pasojave, që ...

EMRI/ “Skifteri” që trazoi gjermanët, gjykata merr vendimin për grabitësin serial
Gentian Duraku është njëri nga 40 të pandehurve për grabitje, i ashtuquajtur ndryshe si skifteri. Ai është nën gjykim në Shqipëri, ndërsa shumë të tjerë janë nën gjykim në Gjermani për një seri grabitjesh që kapin ...
Telegraf | 14-Jan-2020 12:39
Gentian Duraku është njëri nga 40 të pandehurve për grabitje, i ashtuquajtur ndryshe si skifteri. Ai është nën gjykim në Shqipëri, ndërsa shumë të tjerë janë nën gjykim në Gjermani për një seri grabitjesh që kapin ...

Niveli i ujit pëson ulje drastike dy muaj pas përmbytjeve në Venecia
mapo.al Dy muaj pas përmbytjeve në Venecia, baticat e kanë tërhequr ujin duke i lënë kanalet thuajse të thara. Niveli i ujit ka pësuar rënie drastike ndërkohë që kanalet tashmë duken si llogore me baltë. Mbetjet e lëna ...
Mapo | 13-Jan-2020 21:31
mapo.al Dy muaj pas përmbytjeve në Venecia, baticat e kanë tërhequr ujin duke i lënë kanalet thuajse të thara. Niveli i ujit ka pësuar rënie drastike ndërkohë që kanalet tashmë duken si llogore me baltë. Mbetjet e lëna ...

Çfarë tregojnë urdhërat e PS ndaj drejtësisë…
mapo.al Pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Tiranës për pushimin e cështjes ndaj Lulzim Bashës lidhur me një lobim në USA, gjëja e parë që ndodhi, ishin disa urdhëra të numrit dy të mazhorancës, Taulant Balla, ndaj ...
Mapo | 13-Jan-2020 20:57
mapo.al Pas vendimit të sotëm të Gjykatës së Tiranës për pushimin e cështjes ndaj Lulzim Bashës lidhur me një lobim në USA, gjëja e parë që ndodhi, ishin disa urdhëra të numrit dy të mazhorancës, Taulant Balla, ndaj ...

“E gjetën kalimtarët tek “Liqeni Artificial”/ Ndërron jetë në spital 53-vjeçari, ja çfarë dyshohet
mapo.al Një 53-vjeçar ka ndërruar jetë në spital, ndërsa dyshohet se shkak është bërë një arrest kardiak. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se rreth orës 18:00 tek “Liqeni Artificial”, disa kalimtarë kanë ...
Mapo | 13-Jan-2020 19:43
mapo.al Një 53-vjeçar ka ndërruar jetë në spital, ndërsa dyshohet se shkak është bërë një arrest kardiak. Burime zyrtare nga policia bënë me dije se rreth orës 18:00 tek “Liqeni Artificial”, disa kalimtarë kanë ...

“Prokuroria t’a apelojë”/ Paloka-Ballës: Duhet të dalësh para drejtësisë për krimet e kryera
mapo.al Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryetarit të Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili kërkoi apelimin e vendimit të gjykatës së Tiranës, pas mbylljes së çështjes ndaj ...
Mapo | 13-Jan-2020 19:27
mapo.al Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar ndaj deklaratave të Kryetarit të Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili kërkoi apelimin e vendimit të gjykatës së Tiranës, pas mbylljes së çështjes ndaj ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved