ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:08

Braçe nuk pranon vendimin e gjykatës për Bashën: “Provat ia bëjnë muuuuu”

Braçe nuk pranon vendimin e gjykatës për Bashën: “Provat ia bëjnë muuuuu”
Zëvendëskryeministri Erjon Braçe kundërshton vendimin e Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen ndaj kryeopozitarit Lulzim basha për lobimin në SHBA. Braçe akuzon Bashën se “kërkon të fsheh imunitetin unik për të ...
Top Channel | 14-Jan-2020 11:32
Zëvendëskryeministri Erjon Braçe kundërshton vendimin e Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen ndaj kryeopozitarit Lulzim basha për lobimin në SHBA. Braçe akuzon Bashën se “kërkon të fsheh imunitetin unik për të ...

VIDEO: “Autogoli” i Lulzim Bashës, ja çfarë ka deklaruar tek Fevziu për 650 mijë dollarët e lobimit në SHBA
Dje Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për hetimet e lobimeve në SHBA, duke hedhur poshtë Departamentin Amerikan të Drejtësisë, FBI-në, dokumentat zyrtarë të SHBA-së për këtë çështje, duke mos e hetuar. Tani një ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 13:15
Dje Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për hetimet e lobimeve në SHBA, duke hedhur poshtë Departamentin Amerikan të Drejtësisë, FBI-në, dokumentat zyrtarë të SHBA-së për këtë çështje, duke mos e hetuar. Tani një ...

Basha “shpëton” nga lobimi rus, Strazimiri kundër Ballës: Ky imbecili rural kërkon të demonstrojë pushtet!
Gjykata e Tiranës mbylli çështjen ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, lidhur me financimet ruse në lobimin në SHBA. Pas vendimit të Gjykatës ka reaguar kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili kërkoi ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 10:13
Gjykata e Tiranës mbylli çështjen ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, lidhur me financimet ruse në lobimin në SHBA. Pas vendimit të Gjykatës ka reaguar kreu i Grupit Parlamentar socialist, Taulant Balla, i cili kërkoi ...

Balla publikon dokumentet e Departamentit Amerikan të Drejtësisë: Shikojini me kujdes per te kuptuar dosjen “Basha”
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon akuzat ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen penale për falsifikim ndaj tij. ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 08:12
Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, vijon akuzat ndaj kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar çështjen penale për falsifikim ndaj tij. ...

Skandali i lobimeve me para ruse në SHBA: Publikohen dokumentet që “fundosin” Bashën
Një ditë pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila pushoi çështjen ndaj Lulzim Bashës, në lidhje me skandalin e lobimeve në SHBA në prag të zgjedhjeve të 25 qershorit 2017, ka ardhur një tjetër reagim nga kreu i ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 09:53
Një ditë pas vendimit të Gjykatës së Tiranës, e cila pushoi çështjen ndaj Lulzim Bashës, në lidhje me skandalin e lobimeve në SHBA në prag të zgjedhjeve të 25 qershorit 2017, ka ardhur një tjetër reagim nga kreu i ...

Rrëzohet akuza për Bashën/ Lobimi rus, prokurorët përplasen para gjykatës për falsifikimin e dokumenteve
Në përfundim të një procesi maratonë që zgjati pothuajse tre orë, Gjykata e Tiranës pushoi çështjen penale kundër kryedemokratit Lulzim Basha, ish sekretarit të Përgjithshëm të PD-së Arben Ristani dhe financierit Ilir ...
Top Channel | 13-Jan-2020 21:27
Në përfundim të një procesi maratonë që zgjati pothuajse tre orë, Gjykata e Tiranës pushoi çështjen penale kundër kryedemokratit Lulzim Basha, ish sekretarit të Përgjithshëm të PD-së Arben Ristani dhe financierit Ilir ...

Eduard Halimi: “Gjuetia e shtrigave” u rrëzua, akuza e prokurorisë e sajuar dhe e bazuar mbi spekulime ndaj PD-së
Eduard Halimi: “Gjuetia e shtrigave’ u rrëzua, për akuzat e prokurorisë Gjykata e Tiranës ka vendosur të rrëzojë akuzat e prokurorisë ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha, ish-sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani dhe ...
Telegraf | 14-Jan-2020 10:35
Eduard Halimi: “Gjuetia e shtrigave’ u rrëzua, për akuzat e prokurorisë Gjykata e Tiranës ka vendosur të rrëzojë akuzat e prokurorisë ndaj kreut të opozitës Lulzim Basha, ish-sekretarit të Përgjithshëm Arben Ristani dhe ...

Pushimi i çështjes për Bashën, Braçe: E shpëtoi sistemi i vjetër që ndërtoi. Të kujt janë 650 mijë dollarët e lobimit në SHBA?!
Zv/ kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar akuzën për falsifikim kundër Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi lidhur me dosjen e lobimit ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 21:08
Zv/ kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar akuzën për falsifikim kundër Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi lidhur me dosjen e lobimit ...

Zëri i Amerikës: Gjykata pushon çështjen për mungesë provash ndaj kryetarit të opozitës, Lulzim Basha
Gjykata e Tiranës pushoi të hënën për mungesë provash çështjen e ngritur për falsifikim dokumentash ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të opozitës, Lulzim Basha, dhe dy ish-zyrtarëve të tjerë pranë tij. Akuza e ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 20:23
Gjykata e Tiranës pushoi të hënën për mungesë provash çështjen e ngritur për falsifikim dokumentash ndaj kryetarit të Partisë Demokratike të opozitës, Lulzim Basha, dhe dy ish-zyrtarëve të tjerë pranë tij. Akuza e ...

Paloka: “Rilindja” nuk mund të marrë peng të gjithë drejtësinë, Balla të japë llogari për tenderat që merr…
Edi Paloka ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me pushimin e çështjes ndaj Bashës dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së të cilët akuzoheshin për përfshirje në lobimin rus.
Top Channel | 13-Jan-2020 20:15
Edi Paloka ka reaguar me anë të një statusi në Facebook në lidhje me pushimin e çështjes ndaj Bashës dhe dy zyrtarëve të tjerë të PD-së të cilët akuzoheshin për përfshirje në lobimin rus.

Arben Ristani tregon çfarë e bëri gjykatën të pushojë çështjen e “lobimit rus”
I ftuar ditën e sotme në ABC News ishte ish-sekretari i përgjithshëm i PD Arben Ristani përballë gazetares Juli Xhokaxhi. Ristani foli në lidhje me akuzat për çështjen e lobimit rus dhe se përse gjykata vendosi të ...
ABCNews | 14-Jan-2020 12:05
I ftuar ditën e sotme në ABC News ishte ish-sekretari i përgjithshëm i PD Arben Ristani përballë gazetares Juli Xhokaxhi. Ristani foli në lidhje me akuzat për çështjen e lobimit rus dhe se përse gjykata vendosi të ...

Ristani: Dje u shkarkua gjatë seancës një nga prokurorët e dosjes së lobimit rus
Edvin Karanxha, një nga tre prokurorët që ka hetuar çështjen e lobimit rus të PD, është shkarkuar. I ftuar në studion e Abc News, ish Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani një nga të akuzuarit u shpreh se ...
ABCNews | 14-Jan-2020 11:20
Edvin Karanxha, një nga tre prokurorët që ka hetuar çështjen e lobimit rus të PD, është shkarkuar. I ftuar në studion e Abc News, ish Sekretari i Përgjithshëm i PD, Arben Ristani një nga të akuzuarit u shpreh se ...

Pushimi i çështjes ndaj Bashës e zyrtarëve të PD, Paloka: Shpifja e radhës e maxhorancës shkoi në kosh të plehrave
Nënkryetari i PD Edi Paloka me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se pushimi i çështjes ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha e zyrtarëve të tjerë të kësaj partie, të akuzuar për falsifikim, dëshmoi ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 19:47
Nënkryetari i PD Edi Paloka me anë të një statusi në “Facebook” shkruan se pushimi i çështjes ndaj kryetarit të Partisë Demokratike Lulzim Basha e zyrtarëve të tjerë të kësaj partie, të akuzuar për falsifikim, dëshmoi ...

Gjyqi ndaj Bashës, Paloka i përgjigjet Ballës: Për fat të mirë Rama nuk ka marrë peng gjithë drejtësinë, pavarësisht shantazheve
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka reagoi pas deklaratave të kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, duke theksuar se shpifja e radhës e kryeministrit Edi Rama përfundoi në kosh. Sipas ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 20:08
Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka reagoi pas deklaratave të kryetarit të grupit parlamentar socialist, Taulant Balla, duke theksuar se shpifja e radhës e kryeministrit Edi Rama përfundoi në kosh. Sipas ...

“Provat ja bëjnë muuuu…”, Erion Braçe reagon për pushimin e çështjes ndaj Lulzim Bashës
Ditën e djeshme gjykata e Tiranës pushoi çështjen e “lobimit rus” ndaj kreut të PD Lulzim Basha. Diskutime të shumta ka shkaktuar ky zhvillim sidomos në radhët e mazhorancës. Menjëherë pas vendimit të djeshëm, reagoi ...
ABCNews | 14-Jan-2020 09:42
Ditën e djeshme gjykata e Tiranës pushoi çështjen e “lobimit rus” ndaj kreut të PD Lulzim Basha. Diskutime të shumta ka shkaktuar ky zhvillim sidomos në radhët e mazhorancës. Menjëherë pas vendimit të djeshëm, reagoi ...

Prokuroria do të ankimojë vendimin e gjykatës për dosjen e lobimit rus të PD-së
Vendimi i Gjykatës Penale të Tiranës nuk e mbyll përfundimisht çështjen e kontratave të lobimit të Partisë Demokratike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Prokuroria e Tiranës pritet që t’i drejtohet Gjykatës së Apelit. ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 16:59
Vendimi i Gjykatës Penale të Tiranës nuk e mbyll përfundimisht çështjen e kontratave të lobimit të Partisë Demokratike në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Prokuroria e Tiranës pritet që t’i drejtohet Gjykatës së Apelit. ...

Video/ “Autogoli” i Bashës, ja çfarë thoshte te Fevziu për 650 mijë dollarët e lobimit
Dje Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për hetimet e lobimeve në SHBA, duke hedhur poshtë Departamentin Amerikan të Drejtësisë, FBI-në, dokumentat zyrtarë të SHBA-së për këtë çështje, duke mos e hetuar. Tani një ...
Lexo | 14-Jan-2020 14:10
Dje Gjykata e Tiranës ka pushuar çështjen për hetimet e lobimeve në SHBA, duke hedhur poshtë Departamentin Amerikan të Drejtësisë, FBI-në, dokumentat zyrtarë të SHBA-së për këtë çështje, duke mos e hetuar. Tani një ...

Braçe për pushimin e çështjes së Bashës: E shpëtoi sistemi i vjetër që ndërtoi
Zv/ kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar akuzën për falsifikim kundër Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi lidhur me dosjen e lobimit ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:23
Zv/ kryeministri Erjon Braçe ka reaguar pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të pushuar akuzën për falsifikim kundër Lulzim Bashës dhe dy zyrtarëve të PD-së, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi lidhur me dosjen e lobimit ...

Lobimi me para ruse i Bashës, shikoni dokumentet e publikuara në faqen zyrtare të Departamentit Amerikan të Drejtësisë
Gjykata e Tiranës, në mënyrë të habitshme e pushoi çështjen ndaj Lulzim Bashës, në lidhje me skandalin e lobimeve në SHBA në prag të zgjedhjeve të 25 qershorit 2017. Për këtë kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:23
Gjykata e Tiranës, në mënyrë të habitshme e pushoi çështjen ndaj Lulzim Bashës, në lidhje me skandalin e lobimeve në SHBA në prag të zgjedhjeve të 25 qershorit 2017. Për këtë kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant ...

Lulzim Basha ka shpëtuar si i “pandehur”, por jo si politikan
Nga Mero Baze Shikoj një lloj gëzimi në Partinë Demokratike për atë që ndodhi sot në Gjykatën e Tiranës ndaj Lulzim Bashës. Një trupë gjykues në Tiranë, pushoi një çështje penale në ngarkim të Lulzim Bashës dhe dy ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 19:05
Nga Mero Baze Shikoj një lloj gëzimi në Partinë Demokratike për atë që ndodhi sot në Gjykatën e Tiranës ndaj Lulzim Bashës. Një trupë gjykues në Tiranë, pushoi një çështje penale në ngarkim të Lulzim Bashës dhe dy ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved