ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 07:20

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor, të mundësohet nisja e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor, të mundësohet nisja e negociatave me Shqipërinë e Maqedoninë e Veriut
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 17:36
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Presidentja e KE: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:38
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Belgjikë, Zyrtarët e lartë të Bashkimit Evropian bëjnë betimin
Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen dhe zyrtarët e tjerë të lartë të Bashkimit Europian bënë sot betimin në detyrë, duke u zotuar të respektojnë traktatet themeluese të bllokut. “Ne kemi marrë ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 06:53
Presidentja e Komisionit Europian Ursula von der Leyen dhe zyrtarët e tjerë të lartë të Bashkimit Europian bënë sot betimin në detyrë, duke u zotuar të respektojnë traktatet themeluese të bllokut. “Ne kemi marrë ...

Presidentja e KE-së thotë se do të prezantojnë metodologji të re të zgjerimit
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyne, tha sot se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor. Von der Leyen theksoi se Komisioni ...
Koha.net | 14-Jan-2020 17:43
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyne, tha sot se gjashtë muajt e ardhshëm do të jenë vendimtarë për marrëdhëniet midis Bashkimit Evropian dhe Ballkanit Perëndimor. Von der Leyen theksoi se Komisioni ...

Leyen për hapjen e negociatave me Maqedoninë e Veriut
Ursula Von del Leyen, presidentja e Komisionit Evropian (KE) në Parlamentin Evropian (PE) u shpreh për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në Bashkimin Evropian (BE). “T’iu japim ...
Portalb | 14-Jan-2020 17:39
Ursula Von del Leyen, presidentja e Komisionit Evropian (KE) në Parlamentin Evropian (PE) u shpreh për hapjen e negociatave për anëtarësimin e Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë në Bashkimin Evropian (BE). “T’iu japim ...

Integrimi/ Von der Leyen apel BE-se: Permbushni premtimet ndaj Ballkanit Perendimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Lajmi i Fundit | 14-Jan-2020 17:35
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Presidentja e KE-së: Duhet t’i përmbushim premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidenca kroate dhe Komisioni Europian synojnë të bindin të gjitha shtetet anëtare për rêndësinë e hapjes së negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para samitit të ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 16:55
Presidenca kroate dhe Komisioni Europian synojnë të bindin të gjitha shtetet anëtare për rêndësinë e hapjes së negociatave të anëtarësimit në Bashkimin Europian me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut para samitit të ...

Strategjia e zgjerimit, Von Der Leyen: Tirana beri detyrat
Per Presidenten e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen tani eshte momenti i rëndësishëm per te vendosur mbi metodologjinë e zgjerimit me qellim hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 11:57
Per Presidenten e Komisionit Europian Ursula Von Der Leyen tani eshte momenti i rëndësishëm per te vendosur mbi metodologjinë e zgjerimit me qellim hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Sipas ...

Kryetarja e KE’së: Strategjia e re zgjerimit brenda javësh, duhet t’i përmbushim zotimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 16:41
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Kryetarja e KE’së: Strategjia e re zgjerimit brenda javësh, duhet t’i përmbushim zotimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Zeri | 14-Jan-2020 16:41
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës kroate, ...
Arbresh | 14-Jan-2020 16:37
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës kroate, ...

Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës kroate, ...
Shprehja | 14-Jan-2020 16:33
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës kroate, ...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup
Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, Varhelji do të takohet me ...
TetovaSot | 14-Jan-2020 15:53
Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, Varhelji do të takohet me ...

Leyen: Të hapen negociatat me Shkupin dhe Tiranën
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës kroate, ...
Alsat-M | 14-Jan-2020 15:32
Presidentja e Komisionit Europian Ursula Von Del Leyen bëri thirrje që Ballkanit Perëndimor t’i jepet një perspektivë europiane. Gjatë fjalimit të saj në Parlamentin Europian ku u paraqit programi i presidencës kroate, ...

Von der Leyen: BE-ja duhet t'i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Koha.net | 14-Jan-2020 15:23
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Plenkoviq: Kroacia dëshiron të sigurojë fillimin e nisjes së bisedimeve me Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq në fjalimin e tij para Kuvendit Evropian tha se “organizimi i Samitit të BE-së në Zagreb dhe nisja e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë janë prioritetet kryesor ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 12:39
Kryeministri kroat, Andrej Plenkoviq në fjalimin e tij para Kuvendit Evropian tha se “organizimi i Samitit të BE-së në Zagreb dhe nisja e bisedimeve për anëtarësim të Maqedonisë dhe Shqipërisë janë prioritetet kryesor ...

Komisioneri për zgjerimin e BE vizition Shqipërinë dhe Maqedoninë
Komisioneri për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit, Olivér Várhei do të vizitojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në 15 dhe 16 janar. Objektivi kryesor i vizitave është shprehja e angazhimit dhe e vendosmërisë së ...
ABCNews | 14-Jan-2020 13:14
Komisioneri për politikën e fqinjësisë dhe të zgjerimit, Olivér Várhei do të vizitojë Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë në 15 dhe 16 janar. Objektivi kryesor i vizitave është shprehja e angazhimit dhe e vendosmërisë së ...

Von der Leyen: BE duhet t'i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
Radio Evropa e Lire | 14-Jan-2020 15:11
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t'i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

Nesër Eurokomisari për zgjerim Varhelji në Shkup
Shkup, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, ...
Medial | 14-Jan-2020 15:11
Shkup, 14 janar 2020 (MEDIAL) – Eurokomisari për Politikë Fqinje dhe Zgjerim, Oliver Varhelji nesër do të vijë për vizitën e parë zyrtare në Maqedoninë të Veriut. Siç kumtoi delegacioni i Komisionit Evropian në Shkup, ...

Von der Leyen: BE duhet t’i përmbushë premtimet ndaj Ballkanit Perëndimor
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 15:07
Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, tha se Bashkimi Evropian duhet t’i përmbushë premtimet që u ka dhënë vendeve të Ballkanit Perëndimor dhe të vazhdojë procesin e zgjerimit. Në këtë aspekt, muajt e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved