ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:29

“Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”/ Shqipëria, një destinacion i qëndrueshëm

“Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”/ Shqipëria, një destinacion i qëndrueshëm
“Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, me këtë slogan u mbajt këtë të hënë samiti ndërkombëtar i turizmit, me pjesëmarrjen e ministrave por edhe operatorëve turistikë të rajonit.
Top Channel | 14-Jan-2020 16:33
“Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, me këtë slogan u mbajt këtë të hënë samiti ndërkombëtar i turizmit, me pjesëmarrjen e ministrave por edhe operatorëve turistikë të rajonit.

“Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, Shqipëria, një destinacion i qëndrueshëm
Në Tiranë po zhvillohet sot një konferencë ndërajonale për turizmin. Shqipëria, Greqia, Italia, Sllovenia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Serbia, Kroacia dhe Mali i Zi, janë bërë bashkë në këtë samit, i cili sipas ...
Top Channel | 14-Jan-2020 14:13
Në Tiranë po zhvillohet sot një konferencë ndërajonale për turizmin. Shqipëria, Greqia, Italia, Sllovenia, Maqedonia e Veriut, Bullgaria, Serbia, Kroacia dhe Mali i Zi, janë bërë bashkë në këtë samit, i cili sipas ...

Rudina Xhunga: Turizmi shqiptar, ngjarja jonë më e bukur këto 20 vjet
Samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, e moderoi gazetarja Rudina Xhunga, e cila i prezantua nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi, si një nga gazetaret më të shquara të vendit tonë, që ka ndikuar ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 12:35
Samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, e moderoi gazetarja Rudina Xhunga, e cila i prezantua nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi, si një nga gazetaret më të shquara të vendit tonë, që ka ndikuar ...

Në Tiranë po mbahet takimi rajonal për turizmin
Me temën “Turizëm, solidaritet, qëndrueshmëri”, samiti synon të afrojë bashkëpunimin rajonal dhe jo konkurrencë. Denion Ndrenika Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria synon t’u tregojë fqinjëve se është leksion i ...
Illyriapress | 14-Jan-2020 16:37
Me temën “Turizëm, solidaritet, qëndrueshmëri”, samiti synon të afrojë bashkëpunimin rajonal dhe jo konkurrencë. Denion Ndrenika Kryeministri Edi Rama thotë se Shqipëria synon t’u tregojë fqinjëve se është leksion i ...

Bekteshi në Samitin në Tiranë: Të ndihmojmë në rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti
Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi mori pjesë në Samitin Rajonal të Turizmit, i cili u mbajt në Tiranë nën organizim të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit dhe Organizata Botërore e Turizmit e Kombeve të Bashkuara, ...
TetovaSot | 14-Jan-2020 15:07
Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi mori pjesë në Samitin Rajonal të Turizmit, i cili u mbajt në Tiranë nën organizim të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit dhe Organizata Botërore e Turizmit e Kombeve të Bashkuara, ...

Bekteshi në Tiranë: Mbështetje dhe solidaritet nga të gjitha vendet për rindërtimin e zonave të prekura nga tërmeti në Shqipëri
Shkup, 14 janar – Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi mori pjesë në Samitin Rajonal të Turizmit, i cili u mbajt në Tiranë nën organizim të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit dhe Organizata Botërore e Turizmit e ...
Koha.mk | 14-Jan-2020 14:28
Shkup, 14 janar – Ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi mori pjesë në Samitin Rajonal të Turizmit, i cili u mbajt në Tiranë nën organizim të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit dhe Organizata Botërore e Turizmit e ...

Turizmi pas tërmetit Samiti, “Turizëm për solidaritet e qendrueshmëri. Klosi: Oferta turistike, e konsoliduar
Pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 51 viktima dhe shkatërroi mijëra shtëpi Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka organizuar samitin “Turizëm për solidaritet dhe qëndrueshmëri”, për të dhënë mesazhin se ky sektor në ...
ScanTv | 14-Jan-2020 13:45
Pas tërmetit të 26 nëntorit, që shkaktoi 51 viktima dhe shkatërroi mijëra shtëpi Ministria e Turizmit dhe Mjedisit ka organizuar samitin “Turizëm për solidaritet dhe qëndrueshmëri”, për të dhënë mesazhin se ky sektor në ...

Tërmeti, ministri slloven: Mbështetje Shqipërisë, sepse një mik i mirë njihet në kohë të vështira
“Sllovenia përpiqet gjithmonë të jetë në krah të shteteve të tjera dhe të reagojë për situata si katastrofa natyrore”, tha sot Ministri i Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjisë të Sllovenisë, Zdravko Pocivalše ndërsa mori ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:31
“Sllovenia përpiqet gjithmonë të jetë në krah të shteteve të tjera dhe të reagojë për situata si katastrofa natyrore”, tha sot Ministri i Zhvillimit Ekonomik dhe Teknologjisë të Sllovenisë, Zdravko Pocivalše ndërsa mori ...

Samiti për Turizmin, Rama: T’i tregojmë fqinjëve se Shqipëria është një leksion i rrallë i turizmit
Kryeministri Rama teksa merr pjesë në samitin “Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” ka deklaruar se Shqipëria është gati që tu tregojë vendeve fqinje se vendi ynë Shqipëria është një leksion solidariteti i rrallë i ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:23
Kryeministri Rama teksa merr pjesë në samitin “Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” ka deklaruar se Shqipëria është gati që tu tregojë vendeve fqinje se vendi ynë Shqipëria është një leksion solidariteti i rrallë i ...

Turizmi, ngjarja më e bukur në këto 20 vjet
Samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, e moderoi gazetarja Rudina Xhunga, e cila i prezantua nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi, si një nga gazetaret më të shquara të vendit tonë, që ka ndikuar ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:23
Samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, e moderoi gazetarja Rudina Xhunga, e cila i prezantua nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi, si një nga gazetaret më të shquara të vendit tonë, që ka ndikuar ...

Bekteshi: Maqedonia e Veriut do të vazhdojë ti qëndroj në dispozicion Shqipërisë
Në Shqipëri po mbahet Samiti Rajonal i Turizmit, një aktivitet nga Ministrit të Turizmit dhe Mjedisit të Shqipërisë. I pranishëm në këtë eveniment rajonal është edhe ministri i ekonomisë së RMV, Kreshnik Bekteshi, ...
Flaka | 14-Jan-2020 12:59
Në Shqipëri po mbahet Samiti Rajonal i Turizmit, një aktivitet nga Ministrit të Turizmit dhe Mjedisit të Shqipërisë. I pranishëm në këtë eveniment rajonal është edhe ministri i ekonomisë së RMV, Kreshnik Bekteshi, ...

“Ne jetuam legjendën, përjetuam traditën”, Klosi: Strukturat hoteliere kontribut unik pas tërmetit, industria e turizmit shtyllë e rëndësishme e ekonomisë
TIRANE Për herë të parë, Tirana bën bashkë sot ministrat e turizmit të të gjithë rajonit, nga Italia e Greqia, te Kroacia, Sllovenia, e Serbia. Të gjithë bashkë në një Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Punimet e samitit, ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 10:18
TIRANE Për herë të parë, Tirana bën bashkë sot ministrat e turizmit të të gjithë rajonit, nga Italia e Greqia, te Kroacia, Sllovenia, e Serbia. Të gjithë bashkë në një Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Punimet e samitit, ...

Klosi: Operatorët e Turizmit në Rajon të shtojnë bashkëpunimin!
Ministri i Turizmit Blend Klosi nga Samiti i Turizmit, ftoi operatorët turistikë të rajonit të bashkëpunojnë për të rritur cilësinë dhe për të unifikuar shërbimet që ofrojnë për pushuesit e rajonit tonë. “Shqipëria ka ...
RTSH | 14-Jan-2020 12:39
Ministri i Turizmit Blend Klosi nga Samiti i Turizmit, ftoi operatorët turistikë të rajonit të bashkëpunojnë për të rritur cilësinë dhe për të unifikuar shërbimet që ofrojnë për pushuesit e rajonit tonë. “Shqipëria ka ...

Rudina Xhunga: Turizmi shqiptar, ngjarja jonë më e bukur këto 20 vjet
Samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, e moderoi gazetarja Rudina Xhunga, e cila i prezantua nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi, si një nga gazetaret më të shquara të vendit tonë, që ka ndikuar ...
Dritare | 14-Jan-2020 12:31
Samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, e moderoi gazetarja Rudina Xhunga, e cila i prezantua nga ministri i Turizmit, Blendi Klosi, si një nga gazetaret më të shquara të vendit tonë, që ka ndikuar ...

Samiti “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, Klosi: Durrësi, gati të presë miliona pushues!
Ka nisur samiti më i rëndësishëm i turizmit në vend “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” me pjesëmarrjen e të gjithë ministrave të turizmit dhe kulturës së rajonit. Gjatë fjalës së tij, ministri i Turizmit, Blendi ...
Dritare | 14-Jan-2020 11:50
Ka nisur samiti më i rëndësishëm i turizmit në vend “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” me pjesëmarrjen e të gjithë ministrave të turizmit dhe kulturës së rajonit. Gjatë fjalës së tij, ministri i Turizmit, Blendi ...

Samiti i ministrave të turizmit/ Rama: T’i tregojmë fqinjëve se Shqipëria është leksion i rrallë solidariteti
TIRANË Mbahet sot në Tiranë Samiti “Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” i ministrave të turizmit të Ballkanit për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Me një postim në FB, kryeministri Rama ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 10:14
TIRANË Mbahet sot në Tiranë Samiti “Turizëm, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri” i ministrave të turizmit të Ballkanit për të ndihmuar familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit. Me një postim në FB, kryeministri Rama ...

Samiti i Turizmit, Rama: Jemi gati t’u tregojmë fqinjëve se Shqipëria është një leksion solidariteti
Kryeministri Edi Rama, në postimin e shpërndarë bë Facebook, për samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, shkruan se Shqipëria është gati t’u tregojë shteteve fqinje një leksion solidariteti. “‘Turizëm, ...
Dritare | 14-Jan-2020 11:50
Kryeministri Edi Rama, në postimin e shpërndarë bë Facebook, për samitin “Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, shkruan se Shqipëria është gati t’u tregojë shteteve fqinje një leksion solidariteti. “‘Turizëm, ...

Konferenca e solidaritetit: Turizmi është i aftë të rimëkëmbet më shpejt se sektorët e tjerë nga fatkeqësisë
Po zhvillohet sot në Tiranë konferenca e titulluar “Turizmi për solidaritet dhe qëndrueshmëri” e organizuar nga Ministria e Turizmit dhe “World Turism Organization” (UNËTO). Kjo konferencë merr shkas nga pasojat ...
Monitor | 14-Jan-2020 10:52
Po zhvillohet sot në Tiranë konferenca e titulluar “Turizmi për solidaritet dhe qëndrueshmëri” e organizuar nga Ministria e Turizmit dhe “World Turism Organization” (UNËTO). Kjo konferencë merr shkas nga pasojat ...

Samiti ndërkombëtar për Turizmin, Klosi: Shqipëria ka një ofertë turistike të konsoliduar në çdo kohë
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha sot se të martën në Tiranë organizohet samiti Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Klosi shprehet se Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri është moto e samitit në ...
Lexo | 14-Jan-2020 11:33
Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi tha sot se të martën në Tiranë organizohet samiti Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Klosi shprehet se Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri është moto e samitit në ...

“Turizmi, Solidaritet dhe Qëndrueshmëri”, Ministrat e turizmit të Ballkanit sot në Tiranë, solidaritet pas tërmetit të 26 nëntorit
TIRANE Për herë të parë, Tirana bën bashkë sot ministrat e turizmit të të gjithë rajonit, nga Italia e Greqia, te Kroacia, Sllovenia, e Serbia. Të gjithë bashkë në një Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Por nuk do të jenë ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:43
TIRANE Për herë të parë, Tirana bën bashkë sot ministrat e turizmit të të gjithë rajonit, nga Italia e Greqia, te Kroacia, Sllovenia, e Serbia. Të gjithë bashkë në një Samit Ndërkombëtar për Turizmin. Por nuk do të jenë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved