ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:39

Parashikimi i motit për sot, 14 Janar 2020

Parashikimi i motit për sot, 14 Janar 2020
Edhe gjate dites se sotme, mbi vendin tone do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin e vendit. Sa i takon temperaturave ato do te ...
ikub.al | 14-Jan-2020 08:48
Edhe gjate dites se sotme, mbi vendin tone do te vijoje te dominoje fusha me presion atmosferik te larte, çka do te kushtezoje mot te qendrueshem mbi te gjithe territorin e vendit. Sa i takon temperaturave ato do te ...

Rritje temperaturash dhe vranësira, parashikimi i motit për sot
mapo.al Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor. Por mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori ...
Mapo | 14-Jan-2020 09:34
mapo.al Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor. Por mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori ...

Ja si do të jenë temperaturat sot
Ditën e sotme nuk do të reshje në vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se temperaturat minimale në vendet malore do të shkojnë deri në 0 gradë dhe maksimalet deri në 7 gradë. ...
Telegraf | 14-Jan-2020 08:40
Ditën e sotme nuk do të reshje në vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se temperaturat minimale në vendet malore do të shkojnë deri në 0 gradë dhe maksimalet deri në 7 gradë. ...

Moti në Kosovë
Instituti Hidrometeorologjik i Kosov ës bën të ditur se z onat anticiklonike mbi rajon do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe me diell, derisa rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu sjellin mot më të butë dhe temperatura ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 08:11
Instituti Hidrometeorologjik i Kosov ës bën të ditur se z onat anticiklonike mbi rajon do të kushtëzojnë mot të kthjellët dhe me diell, derisa rryma të ngrohta ajrore nga Mesdheu sjellin mot më të butë dhe temperatura ...

Moti e martë, 14 Janar 2020
Sipas MeteoAlb: Edhe nesër mbetemi në ndikimin e vlerave të larta barike. Për pasojë moti PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor gjatë ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 06:33
Sipas MeteoAlb: Edhe nesër mbetemi në ndikimin e vlerave të larta barike. Për pasojë moti PARAQITET me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor gjatë ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 08:11
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Sot mot me diell, por ftohtë
Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara. Në fushat termike do të ketë rënie deri në vlera negative . Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet ...
Telegrafi | 01-Dec-2019 07:47
Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara. Në fushat termike do të ketë rënie deri në vlera negative . Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet ...

Mos merrni çadrat me vete, sot s’do ketë reshje shiu, ja si do të jenë temperaturat…
Ditën e sotme nuk do të reshje në vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se temperaturat minimale në vendet malore do të shkojnë deri në 0 gradë dhe maksimalet deri në 7 gradë. ...
Standard | 14-Jan-2020 12:52
Ditën e sotme nuk do të reshje në vend. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit parashikon se temperaturat minimale në vendet malore do të shkojnë deri në 0 gradë dhe maksimalet deri në 7 gradë. ...

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Republika | 14-Jan-2020 12:01
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Ulet niveli i ujit në Liqenin e Prespës
Shkup, 14 janar 2019 (MEDIAL) – Niveli i ujit në Liqenin e Prespës prej dje është ulur për një centimetër, ndërsa niveli në Liqenin e Ohrit dhe të Dojranit është i njëjtë me ditën e djeshme, tregojnë matjet e fundit ...
Medial | 14-Jan-2020 11:11
Shkup, 14 janar 2019 (MEDIAL) – Niveli i ujit në Liqenin e Prespës prej dje është ulur për një centimetër, ndërsa niveli në Liqenin e Ohrit dhe të Dojranit është i njëjtë me ditën e djeshme, tregojnë matjet e fundit ...

Mjegull dhe vranësira gjatë ditës së sotme, ja sa do të jenë temperaturat
Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit në ...
Gazeta Observer | 14-Jan-2020 10:35
Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit në ...

Rritje e lehtë temperaturash dhe vranësira, njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme
Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor. Por mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori ...
Lexo | 14-Jan-2020 10:22
Deri në mesditë moti paraqitet me kthjellime dhe vranësira të lehta, ku më të shpeshta vranësirat mbeten në zonat përgjatë kufirit Lindor. Por mesdita dhe orët vijuese sjellin largim të vranësirave nga territori ...

Diell dhe rritje temperaturash, ky është parashikimi i motit për sot
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat ...
Gazeta Express | 09-Oct-2019 09:08
Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga një mot i kthjellët me alternime vranësirash por që mundësitë për reshje shiu janë të pakta. Sipas Meteoalb, temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku do variojnë: në zonat ...

Mjegull dhe vranësira gjatë ditës së sotme, temperaturat mbi zero
Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 09:38
Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ...

Parashikimi i motit për sot: Rikthehehen ditët me diell
Sipas Meteoalb: Pas fundjavës me vranësira dhe reshje shiu në disa zona të vendit, duket se ditët me diell do të rikthehen sërish. Ashtu si sot edhe nesër dita do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri ...
ABCNews | 14-Jan-2020 08:04
Sipas Meteoalb: Pas fundjavës me vranësira dhe reshje shiu në disa zona të vendit, duket se ditët me diell do të rikthehen sërish. Ashtu si sot edhe nesër dita do të shoqërohet me kthjellime dhe vranësira të lehta deri ...

Moti sot
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...
IliriaNews | 14-Jan-2020 09:34
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Maqedonia e Veriut/Reshje të borës në zonat malore, shi nëpër qytete
Më në fund bie bora e parë në vende të caktuara, edhe pse në përgjithësi reshjet janë në vendet më të larta dhe malet.
Top Channel | 13-Jan-2020 09:57
Më në fund bie bora e parë në vende të caktuara, edhe pse në përgjithësi reshjet janë në vendet më të larta dhe malet.

Moti sot në Maqedoninë e Veriut
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...
Koha.mk | 14-Jan-2020 09:23
Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës nëpër lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët tjera do të mbizotërojë mot me diell. Temperaturat e mëngjesit do të lëvizin prej ...

Mot me vranësira dhe me mjegull
Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ...
Shprehja | 14-Jan-2020 09:23
Moti do të jetë me vranësira. Në pjesën më të madhe të ditës në lugina do të ketë mjegull, ndërsa në pjesët e tjera do të mbizotërojë mot me diell me vranësira të vogla deri në mesatare. Temperatura e mëngjesit do të ...

Parashikimi i motit
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët ...
Shenja | 24-Jun-2016 10:48
Moti në Maqedoni do të jetë me diell dhe shumë i nxehtë, me vranësira të vogla deri në mesatare. Pasdite do të ketë paraqitje të izoluar të reshjeve të shkurtra të shiut dhe bubullima të rralla. Do të fryjë erë e dobët ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved