ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:49

Barcelona thyen tabunë, pas 17 vitesh shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, zyrtarizon pasuesin e Valverdes

Barcelona thyen tabunë, pas 17 vitesh shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, zyrtarizon pasuesin e Valverdes
17 vite kishte Barcelona që nuk shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, e bën diçka të tillë me Ernesto Valverden duke zyrtarizuar divorcin në orët e vona të së hënës. Eliminimi në gjysmë finalet e Superkupës ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:47
17 vite kishte Barcelona që nuk shkarkon një trajner në gjysmën e sezonit, e bën diçka të tillë me Ernesto Valverden duke zyrtarizuar divorcin në orët e vona të së hënës. Eliminimi në gjysmë finalet e Superkupës ...

Messi me fjalë emocionuese përshëndet Valverden pas largimit: Jeni njeri i madh, do të keni sukses kudo që të shkoni
Ernesto Valverde është larguar nga posti i trajnerit të Barcelonës dhe në vend të tij është emëruar Quique Setien. Eliminimi në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës, i ka kushtuar me punë spanjollit. Pas largimit të ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 17:27
Ernesto Valverde është larguar nga posti i trajnerit të Barcelonës dhe në vend të tij është emëruar Quique Setien. Eliminimi në gjysmëfinale të Superkupës së Spanjës, i ka kushtuar me punë spanjollit. Pas largimit të ...

“Si ndiheni që do ta keni nën urdhrat e juaj lojtarin më të mirë në botë?” – Setien përgjigjet me modesti për Messin
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 15:37
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...

Quique Setien deklarohet për herë të parë si trajner i Barcelonës
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 14:52
Quique Setien është deklaruar për herë të parë si trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta dhe u zëvendësuar nga bashkëkombësi i tij. Setiene ka thënë se është i lumtur që do të ...

Prezantim unik: Dje ecja mes lopëve, sot po drejtoj Barcelonën
Quique Setien është prezantuar si trajneri i ri i Barcelonës dhe ndihet në qiellin e shtatë. Ky është shansi i jetës për 61-vjeçarin dhe ai beson shumë te entuziazmi. Vlerësimi për Valverden nuk mungon dhe së shpejti do ...
ABCNews | 14-Jan-2020 16:01
Quique Setien është prezantuar si trajneri i ri i Barcelonës dhe ndihet në qiellin e shtatë. Ky është shansi i jetës për 61-vjeçarin dhe ai beson shumë te entuziazmi. Vlerësimi për Valverden nuk mungon dhe së shpejti do ...

Jo vetëm që u largua, por Valverde mori me vete edhe një rekord negativ – i pari trajner që shkarkohet nga Barcelona pas 17 vitesh
Ernesto Valverde u shkarkua mbrëmë nga Barcelona shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar nga Quique Setien. Trajneri spanjoll prej kohësh ishte lidhur me një largim nga skuadra katalunase dhe mbrëmë u ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 11:24
Ernesto Valverde u shkarkua mbrëmë nga Barcelona shkaku i rezultateve të dobëta, duke u zëvendësuar nga Quique Setien. Trajneri spanjoll prej kohësh ishte lidhur me një largim nga skuadra katalunase dhe mbrëmë u ...

Setien nënshkroi kontratë dyvjeçare me Barcelonën, por klauzola e tij është më ndryshe
Barcelona e shkarkoi mbrëmë Ernesto Valverden shkaku i ecurisë së dobët të skuadrës në këtë sezon. Skuadra katalunase nuk dëshironte të vazhdonte më me spanjollin dhe e zëvendësoi atë menjëherë. Quique Setien e ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 10:28
Barcelona e shkarkoi mbrëmë Ernesto Valverden shkaku i ecurisë së dobët të skuadrës në këtë sezon. Skuadra katalunase nuk dëshironte të vazhdonte më me spanjollin dhe e zëvendësoi atë menjëherë. Quique Setien e ...

Valverde u shkarkua – por t’i shikojmë 20 transferimet që i bëri te Barcelona
Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre. Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas. Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ...
Telegrafi | 14-Jan-2020 10:05
Barcelona mbrëmë njoftoi se Ernesto Valverde nuk është më trajner i tyre. Pas dy sezone e gjysmë në Camp Nou, trajneri spanjoll u shkarkuar mbrëmë nga gjiganti katalunas. Blaugranasit e zëvendësuan atë menjëherë me ...

Zbulohet emrin i kandidatit kryesor për stolin e Barcelonës
Sipas gazetës sportive spanjolle AS, Enrique Setién Solar është kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Barcelonës. Ish-trajneri i Lugo, Las Palmas dhe Betis po negocion me drejtuesit e klubit katalanas për të ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 21:23
Sipas gazetës sportive spanjolle AS, Enrique Setién Solar është kandidati kryesor për t’u ulur në stolin e Barcelonës. Ish-trajneri i Lugo, Las Palmas dhe Betis po negocion me drejtuesit e klubit katalanas për të ...

Bartomeu i cakton objektivat trajnerit Setien – rrit menjëherë presionin për të
Josep Maria Bartomeu i ka treguar Quique Setien objektivat e skuadrës. Quique Setien është emëruar dje në krye të stolit të Barcelonës, pasi skuadra ndau rrugët me trajnerin Ernesto Valverde. Skuadra po shkonte në një ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 17:11
Josep Maria Bartomeu i ka treguar Quique Setien objektivat e skuadrës. Quique Setien është emëruar dje në krye të stolit të Barcelonës, pasi skuadra ndau rrugët me trajnerin Ernesto Valverde. Skuadra po shkonte në një ...

Bartomeu i cakton objektivat trajnerit Setien – rrit menjëherë presionin për të
Quique Setien është emëruar dje në krye të stolit të Barcelonës, pasi skuadra ndau rrugët me trajnerin Ernesto Valverde. Skuadra po shkonte në një formë të dobët, dhe Setien do të duhet të bëjë punë të mirë për ta ...
Lajminet | 14-Jan-2020 17:04
Quique Setien është emëruar dje në krye të stolit të Barcelonës, pasi skuadra ndau rrugët me trajnerin Ernesto Valverde. Skuadra po shkonte në një formë të dobët, dhe Setien do të duhet të bëjë punë të mirë për ta ...

“Si ndiheni që do ta keni nën urdhrat e juaj lojtarin më të mirë në botë?” – Setien përgjigjet me modesti për Messin
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...
E Dua Sportin | 14-Jan-2020 16:59
Quique Setien ka mbajtur konferencën e parë për media në prezantimin e tij si trajner i Barcelonës. Spanjolli zëvendësoi bashkëkombësin e tij, Ernesto Valverden, që u shkarkuar shkaku i rezultateve të dobëta. Gazetari e ...

Me mesazhin e fundit të Messit, lë të kuptohet se ai e mbajti Valverden kaq gjatë te Barca
Barcelona mbrëmë njoftoi se ka ndarë rrugët me trajnerin Ernesto Valverde dhe në vend të tij e ka punësuar Quique Setien. Lionel Messi gjatë ditës së sotme ka dërguar një falënderim për ish-trajnerin e tij duke thënë ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 16:49
Barcelona mbrëmë njoftoi se ka ndarë rrugët me trajnerin Ernesto Valverde dhe në vend të tij e ka punësuar Quique Setien. Lionel Messi gjatë ditës së sotme ka dërguar një falënderim për ish-trajnerin e tij duke thënë ...

Heshtje në sallë, Setien flet për Lionel Messin!
Quique Setien përveçse iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve zbuloi edhe që është i dashuruar pas Lionel Messit, për të cilin u shpreh se është një rast special dhe unik si lojtar. Trajneri i ri i Barçës rrëfeu se gjithnjë ...
Lexo | 14-Jan-2020 16:06
Quique Setien përveçse iu përgjigj pyetjeve të gazetarëve zbuloi edhe që është i dashuruar pas Lionel Messit, për të cilin u shpreh se është një rast special dhe unik si lojtar. Trajneri i ri i Barçës rrëfeu se gjithnjë ...

Prezantohet Setien, premton shumë tituj te Barcelona
Quique Setién u prezantua të martën pasdite si trajner i ri i Barcelonës. Ish-trajneri i Betisit ka thënë se do të tentojë të fitojë çdo kupë të mundshme ku garon Barcelona. Ai e ka quajtur privilegj të ketë në skuadër ...
Indeks Online | 14-Jan-2020 16:05
Quique Setién u prezantua të martën pasdite si trajner i ri i Barcelonës. Ish-trajneri i Betisit ka thënë se do të tentojë të fitojë çdo kupë të mundshme ku garon Barcelona. Ai e ka quajtur privilegj të ketë në skuadër ...

Juventusi i gatshëm ta lirojë njërin nga dyshja Rabiot – Dybala për Pogban
Nuk është më trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde dje u shkarkua nga posti i shefit të shtabit teknik të Barcelonës, për t’u zëvendësuar me Enrique Setien Solar, shkruan GazetaBlic . Padyshim se Messi ishte njëri nga ...
GazetaBlic | 14-Jan-2020 15:57
Nuk është më trajner i Barcelonës. Ernesto Valverde dje u shkarkua nga posti i shefit të shtabit teknik të Barcelonës, për t’u zëvendësuar me Enrique Setien Solar, shkruan GazetaBlic . Padyshim se Messi ishte njëri nga ...

“Deri dje shihja lopët, sot drejtoj Barçën”, – trajneri i ri e nis me batutën e vitit
Trajneri i ri i Barcelonës, Quique Setién, është prezantuar nga drejtuesit e klubit. Ai ishte së bashku me presidentin Joseph Bartomeu dhe drejtorin sportiv Eric Abidal i cili i ka dhënë fjalën trajnerit të ri. Setien ...
Politiko | 14-Jan-2020 15:53
Trajneri i ri i Barcelonës, Quique Setién, është prezantuar nga drejtuesit e klubit. Ai ishte së bashku me presidentin Joseph Bartomeu dhe drejtorin sportiv Eric Abidal i cili i ka dhënë fjalën trajnerit të ri. Setien ...

15:48 Messi vjen me mesazh për Valverden e shkarkuar Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka...
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 15:50
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...

15:46 Setien, i habitur me fatin e tij: Dje po ecja rreth lopëve, sot po i stërviti më të mirët në botë Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta...
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...
Kosova Sot | 14-Jan-2020 15:50
Quique Setien e ka pranuar se ai nuk mund ta kishte imagjinuar se do ta merrte drejtimin e Barcelonës as në ëndrrat e tij më të çmendura, duke u shprehur i mahnitur gjatë prezantimit të tij zyrtar në Barcelonë. ...

Pas shkarkimit të Valverdes, vjen mesazhi nga Messi
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 15:49
Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, e ka shfrytëzuar llogarinë e tij zyrtare në rrjetin social Instagram për t’i thënë lamtumirë trajnerit të shkarkuar Ernesto Valverde, i cili është zëvendësuar me Quique Setienin. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved