ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:18

Martin Henze i drejtohet Ramës: Nëse je i arsyeshëm hiq dorë nga mandati

Martin Henze i drejtohet Ramës: Nëse je i arsyeshëm hiq dorë nga mandati
Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU, parti qeverisëse në Gjermani ka replikuar në një postim të Kryeministrin Rama. “A është e arsyeshme që nga kushtet jofunksionale të tua, Rama, i vlerësuar, i paligjshëm, ...
Telegraf | 14-Jan-2020 16:45
Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU, parti qeverisëse në Gjermani ka replikuar në një postim të Kryeministrin Rama. “A është e arsyeshme që nga kushtet jofunksionale të tua, Rama, i vlerësuar, i paligjshëm, ...

Breshëri plumbash, RENEA “ekzekuton” kriminelin, Rama e Soreca ndjekin nga afër “super-aksionin” (FOTO-VIDEO)
Forcat Speciale RENEA kanë improvizuar sot një skenë si nëpër filma, teksa kanë demonstruar një aksion për të neutralizuar një person të rrezikshëm dhe të armatosur. Aksioni i RENEA-s u zhvillua pas përurimit të ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 11:41
Forcat Speciale RENEA kanë improvizuar sot një skenë si nëpër filma, teksa kanë demonstruar një aksion për të neutralizuar një person të rrezikshëm dhe të armatosur. Aksioni i RENEA-s u zhvillua pas përurimit të ...

Henze i kthehet Soreca-s: Si mund të funksionojë Policia në një shtet kushtetues jofunksional?
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ditën e sotme ka qenë i pranishëm në ceremoninë e inagurimit të zyrave të reja të RENEA-s. Lidhur me këtë ngjarje, Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU, ...
Telegraf | 13-Jan-2020 15:21
Ambasadori i Bashkimit Europian në Tiranë, Luigi Soreca, ditën e sotme ka qenë i pranishëm në ceremoninë e inagurimit të zyrave të reja të RENEA-s. Lidhur me këtë ngjarje, Martin Henze, këshilltari ekonomik pranë CDU, ...

Krimi i organizuar/ Lleshaj: Dy drejtimet në të cilat po punon fort Qeveria
Lufta kundër krimit në tërësi dhe atij të organizuar në veçanti, është fushë-beteja kryesore për të gjitha strukturat e Policisë së Shtetit, tha sot Sandër Lleshaj, ministër i Brendshëm, në ceremoninë e inaugurimit të ...
Top Channel | 13-Jan-2020 11:40
Lufta kundër krimit në tërësi dhe atij të organizuar në veçanti, është fushë-beteja kryesore për të gjitha strukturat e Policisë së Shtetit, tha sot Sandër Lleshaj, ministër i Brendshëm, në ceremoninë e inaugurimit të ...

Reparti i ri i RENEA/ Rama: Kemi shlyer një borxh të madh ndaj policisë
Kryeministri Edi Rama i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku po përurohet dhe reparti i ri për Forcat Speciale RENEA, e nisi fjalën me një citim të Ismail Qemalit, më 1912.
Top Channel | 13-Jan-2020 11:40
Kryeministri Edi Rama i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku po përurohet dhe reparti i ri për Forcat Speciale RENEA, e nisi fjalën me një citim të Ismail Qemalit, më 1912.

“Neutralizimi i një personi të rrezikshëm”/ Ja si reagon RENEA në një situatë kriminale (foto)
Në përfundim të fjalës së kryeministrit Edi Rama, Forcat Speciale RENEA kanë demonstruar sot një aksion për neutralizimin e një personi të rrezikshëm, në ambientet e reja të repartit të ndërtuar për ta.
Top Channel | 13-Jan-2020 11:20
Në përfundim të fjalës së kryeministrit Edi Rama, Forcat Speciale RENEA kanë demonstruar sot një aksion për neutralizimin e një personi të rrezikshëm, në ambientet e reja të repartit të ndërtuar për ta.

Reparti i ri i RENEA, Veliu: Investim për rritjen e sigurisë në vend
Sot po inaugurohen ambientet e reja të Repartit special RENEA.
Top Channel | 13-Jan-2020 11:09
Sot po inaugurohen ambientet e reja të Repartit special RENEA.

Brukseli: Një Shqipëri më e sigurtë do të thotë Europë më e sigurtë
34 milionë Euro nga Bashkimi Europian i ndahen Shqipërisë për rendin dhe sigurinë Denion Ndrenika Brukseli thotë se Shqipëria ka përparësi kyçe luftën kundër krimit të organizuar, përmirësimin e hetimeve, ndjekjes ...
Illyriapress | 13-Jan-2020 16:22
34 milionë Euro nga Bashkimi Europian i ndahen Shqipërisë për rendin dhe sigurinë Denion Ndrenika Brukseli thotë se Shqipëria ka përparësi kyçe luftën kundër krimit të organizuar, përmirësimin e hetimeve, ndjekjes ...

Soreca: Në dy vitet e ardhshme BE do të japë 19 milionë euro për policinë
Edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA.
Top Channel | 13-Jan-2020 11:09
Edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA.

LLeshaj: Policia, institucioni më i besueshëm në Shqipëri, ja prioritetet për 2020
Ministrit Lleshaj teksa mori pjesë në 107 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit, tha në fjalën e tij se sot është dita për ta drejtuar vëmendjen dhe mirënjohjen tonë tek të gjithë ata burra e gra që për më shumë se ...
VizionPlus | 13-Jan-2020 11:14
Ministrit Lleshaj teksa mori pjesë në 107 vjetorin e krijimit të Policisë së Shtetit, tha në fjalën e tij se sot është dita për ta drejtuar vëmendjen dhe mirënjohjen tonë tek të gjithë ata burra e gra që për më shumë se ...

Para syve të Ramës: Forcat speciale shqiptare “përballen” me një person me armë
Forcat speciale RENEA kanë demonstruar sot një aksion për neutralizimin e një personi të rrezikshëm, në ambientet e reja të repartit të ndërtuar për ta. Në ceremoni ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama i cili ...
Gazeta Observer | 13-Jan-2020 13:52
Forcat speciale RENEA kanë demonstruar sot një aksion për neutralizimin e një personi të rrezikshëm, në ambientet e reja të repartit të ndërtuar për ta. Në ceremoni ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama i cili ...

RENEA forca elitare lider/ Soreca: BE mbështetje me 19 mln euro për Policinë e Shtetit
“Investimi në siguri në Shqipëri do të thotë investim në sigurinë e BE. Një Shqipëri më e sigurt do të thotë një Europë më e sigurt”, deklaroi sot Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Ambasadori Luigi Soreca. I ...
Lexo | 13-Jan-2020 12:20
“Investimi në siguri në Shqipëri do të thotë investim në sigurinë e BE. Një Shqipëri më e sigurt do të thotë një Europë më e sigurt”, deklaroi sot Kreu i Delegacionit të Bashkimit Europian, Ambasadori Luigi Soreca. I ...

Repart i ri për Forcat Speciale ‘Renea’ – Rama: Së shpejti struktura dhe laboratorë modern edhe për Policinë e Shtetit dhe FNSH
Pikërisht sot në 107 vjetorin e Policisë së Shtetit është finalizuar projekti i repartit të ri bashkëkohor për forcat policore të Elitës ‘Renea’, sipas njoftimit të Kryeministrit të vendit Edi Rama të publikuar në faqen ...
ScanTv | 13-Jan-2020 11:56
Pikërisht sot në 107 vjetorin e Policisë së Shtetit është finalizuar projekti i repartit të ri bashkëkohor për forcat policore të Elitës ‘Renea’, sipas njoftimit të Kryeministrit të vendit Edi Rama të publikuar në faqen ...

Krijohet reparti i ri i RENEA, Rama: Puna e policisë në duar të ndershme!
Kryeministri Rama, gjatë fjalës së tij në përurimin e repartit të ri të forcave speciale RENEA dhe në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, përmedi një porosi të Ismail Kadaresë, ku tha se nuk ka skadencë. ...
Dritare | 13-Jan-2020 11:56
Kryeministri Rama, gjatë fjalës së tij në përurimin e repartit të ri të forcave speciale RENEA dhe në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, përmedi një porosi të Ismail Kadaresë, ku tha se nuk ka skadencë. ...

RENEA “ekzekuton” kriminelin, Rama e Soreca ndjekin nga afer “super-aksionin”
Forcat Speciale RENEA kanë improvizuar sot një skenë si nëpër filma, teksa kanë demonstruar një aksion për të neutralizuar një person të rrezikshëm dhe të armatosur. Aksioni i RENEA-s u zhvillua pas përurimit të ...
Lajmi i Fundit | 13-Jan-2020 11:56
Forcat Speciale RENEA kanë improvizuar sot një skenë si nëpër filma, teksa kanë demonstruar një aksion për të neutralizuar një person të rrezikshëm dhe të armatosur. Aksioni i RENEA-s u zhvillua pas përurimit të ...

“Armiku më i madh i policisë është…”, Rama zbulon tre objektivat: Puna fillon sot! (Tregon historinë e RENEA-s më 1991-shin)
Kryeministri Edi Rama zbuloi tre objektivat kryesore, që do të ketë në vijim për Policinë e Shtetit, që janë: kthimi i Akademisë së Sigurisë në një strukturë moderne në rajon, kthimi i Repartit të FNSH në model dhe ...
BalkanWeb | 13-Jan-2020 11:03
Kryeministri Edi Rama zbuloi tre objektivat kryesore, që do të ketë në vijim për Policinë e Shtetit, që janë: kthimi i Akademisë së Sigurisë në një strukturë moderne në rajon, kthimi i Repartit të FNSH në model dhe ...

Soreca: Në dy vitet e ardhshme BE do të japë 19 milionë euro për policinë
Edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA, shkruan Top-Channel. Soreca, ...
Shenja | 13-Jan-2020 11:33
Edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA, shkruan Top-Channel. Soreca, ...

Soreca: Në dy vitet e ardhshme BE do të japë 19 milionë euro për policinë
Edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA, shkruan Top-Channel , ...
Portalb | 13-Jan-2020 11:28
Edhe ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ishte i pranishëm në ceremoninë e 107-vjetorit të Policisë së Shtetit, ku u përurua dhe reparti i ri i Forcave Speciale RENEA, shkruan Top-Channel , ...

Para syve të Edi Ramës, RENEA “përballet” me një person me armë zjarri
Forcat Speciale RENEA kanë demonstruar sot një aksion për neutralizimin e një personi të rrezikshëm, në ambientet e reja të repartit të ndërtuar për ta. Në ceremoni ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama i cili ...
Indeks Online | 13-Jan-2020 11:24
Forcat Speciale RENEA kanë demonstruar sot një aksion për neutralizimin e një personi të rrezikshëm, në ambientet e reja të repartit të ndërtuar për ta. Në ceremoni ka qenë i pranishëm edhe kryeministri Edi Rama i cili ...

Rama viziton repartin e ri të RENEA-s, tregon veglën e preferuar kur ishte sportist: Vetëm ajo nuk qenka
Kryeministri Edi Rama ka vizituar nga afër ambientet e reja të repartit RENEA, sot në sajë të 107- vjetorit të Policisë së Shtetit. Pasi mbajti fjalën, Rama ka parë nga afër ambientet e reja, ndërsa u ndal edhe te ...
Politiko | 13-Jan-2020 11:24
Kryeministri Edi Rama ka vizituar nga afër ambientet e reja të repartit RENEA, sot në sajë të 107- vjetorit të Policisë së Shtetit. Pasi mbajti fjalën, Rama ka parë nga afër ambientet e reja, ndërsa u ndal edhe te ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved