ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:08

Ambasada e SHBA përshëndet marrëveshjen PS-PD-LSI

Ambasada e SHBA përshëndet marrëveshjen PS-PD-LSI
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.
Top Channel | 14-Jan-2020 15:23
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.

Nuk firmosi dokumentin, Rudina Hajdari sqaron qëndrimin për ‘zgjedhoren’: Parimisht jam dakord, por…
Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:08
Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për ...

“Dialogu mënyra më e mirë për të zgjidhur konfliktet”, ambasadori britanik reagon për marrëveshjen me palëve
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:04
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu ...

Tryeza për reformën zgjedhore, reagon ambasadori i Britanisë së Madhe: Dialogu zgjidhje për krizat politike
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore në ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:07
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore në ...

Tryeza për ‘Zgjedhoren’, reagon ambasadori Soreca: Arritje e rëndësishme për rikthimin e stabilitetit politik dhe integrimin
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë evropiane ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:59
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë evropiane ...

“Përshendes dorëheqjen e parevokueshme të Ramës”, ironia e Patozit me tryezën për ‘zgjedhoren’: Prej sot gjithçka është e mundur
TIRANE Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton nga ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:55
TIRANE Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton nga ...

Prapaskenat e marrëveshjes PS-PD, SHBA dhe Britania ndërmjetësuan për dialogun
Fillimisht një marrëveshje për t’u ulur në tryezë dhe më pas për të arritur një tjetër marrëveshje për reformën zgjedhore. Që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë njëra-tjetrës është dashur një ...
Top Channel | 14-Jan-2020 14:55
Fillimisht një marrëveshje për t’u ulur në tryezë dhe më pas për të arritur një tjetër marrëveshje për reformën zgjedhore. Që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë njëra-tjetrës është dashur një ...

Patozi: Përshëndes dorëheqjen e Edi Ramës
Astrit Patozi i Bindjes demokratike ka ironizuar takimin e përfaqësuesve të opozitës që u ulën sot në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore.
Top Channel | 14-Jan-2020 14:44
Astrit Patozi i Bindjes demokratike ka ironizuar takimin e përfaqësuesve të opozitës që u ulën sot në tryezën e negociatave për Reformën Zgjedhore.

“Tryeza me të gjitha palët për zgjedhoren”, Damian Gjiknuri: Pa ndërmjetësimin e ndërkombëtarëve, diskutohet edhe sistemi
Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri tha se ulja në tryezë e PD-së dhe LSI-së erdhi si shkak i një marrëveshjeje që edhe opozita jashtëparlamentare të bëhet pjesë e procesit të ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 14:52
Bashkëkryetari i komisionit të posaçëm për reformën zgjedhore, Damian Gjiknuri tha se ulja në tryezë e PD-së dhe LSI-së erdhi si shkak i një marrëveshjeje që edhe opozita jashtëparlamentare të bëhet pjesë e procesit të ...

“Zgjedhorja”/ Formohet “Këshilli Politik”, Gjiknuri: Të gatshëm për rekomandimet e opozitës
Është zbardhur kuadri i bashkëpunimit midis opozitës dhe mazhorancës për reformën zgjedhore. Palët kanë rënë dakord të formojnë “Këshillin Politik”, ku të pranishëm do të jenë edhe përfaqësuesit e opozitës parlamentare.
Top Channel | 14-Jan-2020 14:36
Është zbardhur kuadri i bashkëpunimit midis opozitës dhe mazhorancës për reformën zgjedhore. Palët kanë rënë dakord të formojnë “Këshillin Politik”, ku të pranishëm do të jenë edhe përfaqësuesit e opozitës parlamentare.

Reforma zgjedhore/ Soreca: Mirëpresim marrëveshjen ndërpartiake
Ambasadori i BE-së në Tiuranë, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë pas përfundimit të tryezës së reformës zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Soreka ka përshëndetur marrëveshjen e sotme ndërpartiake ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 14:59
Ambasadori i BE-së në Tiuranë, Luigi Soreca, ka reaguar menjëherë pas përfundimit të tryezës së reformës zgjedhore. Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Soreka ka përshëndetur marrëveshjen e sotme ndërpartiake ...

“Do vijojmë betejën në parlament për ndryshimin e sistemit”, Hajdari: Treguam se ne zgjodhëm rrugën e duhur
TIRANE Në përfundim të tryezës mes palëve për reformën zgjedhore, bashkëkryetarja e komisionit të reformës zgjedhore, Rudina Hajdari, u shpreh se opozita në parlament do të vijojë betejën për ndryshimin e sistemit ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:32
TIRANE Në përfundim të tryezës mes palëve për reformën zgjedhore, bashkëkryetarja e komisionit të reformës zgjedhore, Rudina Hajdari, u shpreh se opozita në parlament do të vijojë betejën për ndryshimin e sistemit ...

Rikthimi i opozitës në tryezën e reformës, reagon Rama: Duhet përgëzuar!
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore. Sipas Ramës për më shumë se një vit rruga e konfliktit ka çur deri në ekstremin e mosarsyes. Por ...
Lapsi | 14-Jan-2020 15:23
Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas vendimit të opozitës për t’u rikthyer në tryezën e dialogut të Reformës Zgjedhore. Sipas Ramës për më shumë se një vit rruga e konfliktit ka çur deri në ekstremin e mosarsyes. Por ...

“Ekspertizë për administrimin e zgjedhjeve”, Gjiknuri: Reforma do miratohet me konsensus, do dëgjojmë propozimet e opozitës
TIRANE Në përfundim të tryezës për reformën zgjedhore, përfaqësuesi i PS në këto bisedime Damian Gjiknuri u shpreh se në vijim do të punohet me konsensus për arritjen e një marrëveshjeje, ku do të kërkohet edhe ndihma e ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:28
TIRANE Në përfundim të tryezës për reformën zgjedhore, përfaqësuesi i PS në këto bisedime Damian Gjiknuri u shpreh se në vijim do të punohet me konsensus për arritjen e një marrëveshjeje, ku do të kërkohet edhe ndihma e ...

Marrëveshja e palëve për Reformën Zgjedhore, reagon Rama: Duhet përgëzuar ky rikthim
Kryeministri Edi Rama, nuk ka vonuar të tregojë entuziazmin e tij, në lidhje me takimin surprizë, ditën e sotme, të 4 përfaqësuesve ndër- partiakë për Reformën Zgjedhore. Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në ...
ABCNews | 14-Jan-2020 15:11
Kryeministri Edi Rama, nuk ka vonuar të tregojë entuziazmin e tij, në lidhje me takimin surprizë, ditën e sotme, të 4 përfaqësuesve ndër- partiakë për Reformën Zgjedhore. Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në ...

Tryeza për reformën zgjedhore, ambasadori Norman: Dialogu, zgjidhja për krizat politike
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore.
Top Channel | 14-Jan-2020 14:24
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore.

Kërkoi vazhdimisht përjashtimin, tërhiqet PD, ulet në tryezë me Gjiknurin dhe Hajdarin
Pasi kërkoi për muaj me radhë përjashtimin e Damian Gjiknurit nga diskutimet për reformën zgjedhore, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezë me deputetin socialist.
Top Channel | 14-Jan-2020 14:24
Pasi kërkoi për muaj me radhë përjashtimin e Damian Gjiknurit nga diskutimet për reformën zgjedhore, Partia Demokratike ka bërë një lëvizje të madhe mbrapa duke pranuar të ulet në tryezë me deputetin socialist.

Gjiknuri: Reforma do miratohet me konsensus, ekspertizë për administrimin e zgjedhjeve
Përfaqësuesi i PS në këto bisedime Damian Gjiknuri pas arritjet së marrëveshjes me opozitën politike dhe parlamentare për Reformën zgjedhore është shprehur se në vijim do të punohet me konsensus për arritjen e një ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 14:36
Përfaqësuesi i PS në këto bisedime Damian Gjiknuri pas arritjet së marrëveshjes me opozitën politike dhe parlamentare për Reformën zgjedhore është shprehur se në vijim do të punohet me konsensus për arritjen e një ...

Tryeza për Reformën Zgjedhore, reagon BE: Një arritje e rëndësishme për rivendosjen e stabilitetit politik
Në lidhje me uljen në tryezën për Reformën Zgjedhore të 4 përfaqësuesve të opozitës parlamentare dhe jo parlamentare dhe të mazhorancës ka reaguar edhe BE përmes ambasadorit të saj Luigi Soreca. Soreca është shprehur se ...
ABCNews | 14-Jan-2020 15:03
Në lidhje me uljen në tryezën për Reformën Zgjedhore të 4 përfaqësuesve të opozitës parlamentare dhe jo parlamentare dhe të mazhorancës ka reaguar edhe BE përmes ambasadorit të saj Luigi Soreca. Soreca është shprehur se ...

Topalli shkruan për “marrëveshjen” e fshehtë Rama-Basha
Maxhoranca dhe opozita kanë arritur një marrëveshje surprizë sot për Reformën Zgjedhore duke hequr dorë nga qendrimet e tyre të mëparshme, gjë e cila nuk ka kaluar pa reagime. Pas Astrit Patozit, ka reaguar edhe ...
ABCNews | 14-Jan-2020 14:59
Maxhoranca dhe opozita kanë arritur një marrëveshje surprizë sot për Reformën Zgjedhore duke hequr dorë nga qendrimet e tyre të mëparshme, gjë e cila nuk ka kaluar pa reagime. Pas Astrit Patozit, ka reaguar edhe ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved