ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 06:09

Marrëveshja me maxhorancën për reformën zgjedhore, Bardhi: PS u paraqit në tryezë me një nga arkitektët e blerjes së votës. T’i hapet rrugë zgjedhjeve të lira

Marrëveshja me maxhorancën për reformën zgjedhore, Bardhi: PS u paraqit në tryezë me një nga arkitektët e blerjes së votës. T’i hapet rrugë zgjedhjeve të lira
Pasi opozita jashtëparalametare dhe maxhoranca arritën një marrëveshje, ndërsa u ulën në një tryezës të përbashkët për reformën zgjedhore, vjen një deklaratë nga sekretari i Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. Përmes ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 17:00
Pasi opozita jashtëparalametare dhe maxhoranca arritën një marrëveshje, ndërsa u ulën në një tryezës të përbashkët për reformën zgjedhore, vjen një deklaratë nga sekretari i Përgjithshëm të PD, Gazment Bardhi. Përmes ...

Marrëveshja e palëve për reformën zgjedhore, OSBE: Të gatshëm të kontribuojmë në këtë proces
TIRANE Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mirëpret marrëveshjen e sotme politike për reformën zgjedhore. Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanweb” se OSBE deklaron se e sheh këtë marrëveshje, si një hap të parë të ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 16:49
TIRANE Prezenca e OSBE-së në Shqipëri mirëpret marrëveshjen e sotme politike për reformën zgjedhore. Gazetari Ergys Gjencaj raporton për “Balkanweb” se OSBE deklaron se e sheh këtë marrëveshje, si një hap të parë të ...

Marrëveshja për Reformën Zgjedhore, reagon Ambasada amerikane
Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. “Ne ...
Telegraf | 14-Jan-2020 16:55
Ambasada amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Sipas ambasadës ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. “Ne ...

“Shpresojmë që palët të ecin përpara, për zgjedhje të lira nga mashtrimi”, Ambasada Amerikane përshëndet marrëveshjen opozitë-maxhorancë për reformën zgjedhore
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ambasada thekson ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:38
Ambasada Amerikanë në Tiranë ka përshëndetur arritjen e marrëveshjes mes opozitës jashtëparlamentare dhe maxhorancës për t’u ulur në një tryezë për reformën zgjedhore. Përmes një mesazhi në ‘Facebook’, ambasada thekson ...

Basha tërhiqet për reformën zgjedhore: Kompromisi nuk e zgjidh krizën
Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi dhe Petrit ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 16:25
Rreth orës 10.00 të paradites së kësaj të marte, lideri i opozites Lulzim Basha ka mberritur ne seline e PD dhe takimin e pare e ka zhvilluar me aleaten monika Kryemadhi dhe negociatoret Oerd Bylykbashi dhe Petrit ...

Reforma Zgjedhore bëri “bashkë” PD-PS, reagon SHBA: Proces që forcon demokracinë shqiptare
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:28
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar p as takimit të sotëm mes mazhorancës dhe opozitës përsa i përket Reformës Zgjedhore. “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i ...

Ambasada e SHBA përshëndet marrëveshjen PS-PD-LSI
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.
Top Channel | 14-Jan-2020 15:23
Për marrëveshjen e arritur mes pozitës dhe opozitës jashtëparlamentare ka reaguar ambasada amerikane.

SHBA: Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme
Ambasada Amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Facebook ambasada shkruan se ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 15:57
Ambasada Amerikane ka përshëndetur marrëveshjen e palëve që ranë dakord të punojnë së bashku për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Facebook ambasada shkruan se ky është një hap i rëndësishëm për të trajtuar ...

Nuk firmosi dokumentin, Rudina Hajdari sqaron qëndrimin për ‘zgjedhoren’: Parimisht jam dakord, por…
Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:08
Ndonëse mori pjesë në tryezën e palëve për reformën zgjedhore, Rudina Hajdari nuk ka pranuar të firmosë dokumentin e nënshkruar mes palëve. Në një reagim në facebook, Hajdari shkruan se parimisht është dakord për ...

“Parlamenti është noter formal”, Bardhi: Qeveria t’u hapë rrugë zgjedhjeve të lira e të ndershme
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gament Bardhi, në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore. Bardhi shkruan se vendimet për Reformën Zgjedhore do të marren me konsensus ...
ABCNews | 14-Jan-2020 16:59
Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gament Bardhi, në rrjetin social “Facebook” ka reaguar për marrëveshjen e Reformës Zgjedhore. Bardhi shkruan se vendimet për Reformën Zgjedhore do të marren me konsensus ...

“Dialogu mënyra më e mirë për të zgjidhur konfliktet”, ambasadori britanik reagon për marrëveshjen me palëve
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 15:04
Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman ka reaguar për marrëveshjen e firmosur sot nga palët, lidhur me reformën zgjedhore. Përmes një postimi në twitter, Norman shkruan se Mbretëria e Bashkuar beson se dialogu ...

Rama: Duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e firmosur këtë të martë mes palëve për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se ky rikthim ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 15:27
Kryeministri Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen e firmosur këtë të martë mes palëve për reformën zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter Rama shkruan se ky rikthim ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do ...

Tryeza për reformën zgjedhore, reagon ambasadori i Britanisë së Madhe: Dialogu zgjidhje për krizat politike
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore në ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 15:07
Ambasadori i Britanisë së Madhe Duncan Norman ka reaguar pas uljes në tryezë të partive politike sot për reformën zgjedhore. “E mirëpresim marrëveshjen ndër-partiake të sotme për të ndjekur reformën zgjedhore në ...

Tryeza për ‘Zgjedhoren’, reagon ambasadori Soreca: Arritje e rëndësishme për rikthimin e stabilitetit politik dhe integrimin
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë evropiane ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:59
Ambasadori i Bashkimit Evropian në Tiranë, Luigi Soreca, ka përshëndetur uljen e palëve politike në tryezë, për të gjetur zgjidhje për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në “Twitter”, kreu i diplomacisë evropiane ...

“Përshendes dorëheqjen e parevokueshme të Ramës”, ironia e Patozit me tryezën për ‘zgjedhoren’: Prej sot gjithçka është e mundur
TIRANE Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton nga ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:55
TIRANE Kreu i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi ka reaguar përmes një postimi në facebook, lidhur me tryezën që uli në dialog palët për reformën zgjedhore. Ironik në reagimin e tij, ndërsa poston foton nga ...

Marrëveshje Basha Rama? Ironizon Jozefina Topalli: Dje pushoi çështjen gjykata, sot u kthyen në krahët e njëri-tjetrit
Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me vendimin e tij për t’u tërhqeur pas nga kërkesat e tij duke pranuar të ulet në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore. ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 14:59
Ish kryeparlamentarja Jozefina Topalli ka ironizuar kryedemokratin Lulzim Basha lidhur me vendimin e tij për t’u tërhqeur pas nga kërkesat e tij duke pranuar të ulet në tryezën e bisedimeve për reformën zgjedhore. ...

Opozita pranon dialogun, Ambasada Amerikane në Tiranë: Reforma zgjedhore forcon demokracinë
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Në reagimin zyrtar të saj, Ambasada thekson se reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të ...
ABCNews | 14-Jan-2020 15:57
Ambasada amerikane në Tiranë ka reaguar pas vendimit të opozitës për tu rikthyer në tryezën e dialogut. Në reagimin zyrtar të saj, Ambasada thekson se reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të ...

Prapaskenat e marrëveshjes PS-PD, SHBA dhe Britania ndërmjetësuan për dialogun
Fillimisht një marrëveshje për t’u ulur në tryezë dhe më pas për të arritur një tjetër marrëveshje për reformën zgjedhore. Që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë njëra-tjetrës është dashur një ...
Top Channel | 14-Jan-2020 14:55
Fillimisht një marrëveshje për t’u ulur në tryezë dhe më pas për të arritur një tjetër marrëveshje për reformën zgjedhore. Që mazhoranca dhe opozita të arrinin të uleshin përballë njëra-tjetrës është dashur një ...

‘Ja kështuu…’, Jozefina Topalli reagon për ‘zgjedhoren’: Pasi pushoi ‘çështjen gjykata’, rikthehen në krahët e njëri-tjetrit
Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat e vjetra të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar pas tryezës së parë të palëve politike për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Topalli ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 14:55
Ish-kryetarja e Kuvendit dhe një ndër figurat e vjetra të Partisë Demokratike, Jozefina Topalli, ka reaguar pas tryezës së parë të palëve politike për Reformën Zgjedhore. Përmes një mesazhi në rrjetet sociale, Topalli ...

Basha: Marrëveshja nuk e zgjidh krizën, duhen zgjedhje të parakohshme
Tiranë, 14 janar 2020 – Kryetari i Partisë Demokratyike konfirmoi se marrëveshja politike për Reformën Zgjedhorenu arrit me ndihmën e faktorit ndërkombëtar. Ai falënderoi për ndihmë veçanërisht përfaqësuesit e Bashkimit ...
Illyriapress | 14-Jan-2020 16:59
Tiranë, 14 janar 2020 – Kryetari i Partisë Demokratyike konfirmoi se marrëveshja politike për Reformën Zgjedhorenu arrit me ndihmën e faktorit ndërkombëtar. Ai falënderoi për ndihmë veçanërisht përfaqësuesit e Bashkimit ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved