ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:49

Librat e Gani Sylajt dëshmi për vuajtjet dhe sakrificat për liri

Librat e Gani Sylajt dëshmi për vuajtjet dhe sakrificat për liri
Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës sot o promovuan dy libra të autorit Gani Sylaj. Këto libra u promovuan në nder të ditëlindjes së tij të 68-të, ku ndër të tjera u nderua dhe u vlerësua lartë jeta dhe veprimtaria e ...
Kosova Press | 14-Jan-2020 16:29
Në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës sot o promovuan dy libra të autorit Gani Sylaj. Këto libra u promovuan në nder të ditëlindjes së tij të 68-të, ku ndër të tjera u nderua dhe u vlerësua lartë jeta dhe veprimtaria e ...

Promovohen librat e Gani Sylajt “Shenjat e përkatësisë” dhe “Burg pas burgu”
Me rastin e njëvjetorit të ndarjes nga jeta të autorit Gani Sylaj, sot, në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës në Prishtinë, u promovuan librat e tij “Shenjat e përkatësisë” dhe “Burg pas burgu”. Në këtë promovim të ...
Koha.net | 14-Jan-2020 15:42
Me rastin e njëvjetorit të ndarjes nga jeta të autorit Gani Sylaj, sot, në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës në Prishtinë, u promovuan librat e tij “Shenjat e përkatësisë” dhe “Burg pas burgu”. Në këtë promovim të ...

Promovohen librat e Gani Sylajt “Shenjat e përkatësisë” dhe “Burg pas burgu”
Me rastin e njëvjetorit të ndarjes nga jeta të autorit Gani Sylaj, sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës në Prishtinë, u promovuan librat e tij “Shenjat e përkatësisë” dhe “Burg pas burgu”.
Kosova Press | 14-Jan-2020 13:45
Me rastin e njëvjetorit të ndarjes nga jeta të autorit Gani Sylaj, sot në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës në Prishtinë, u promovuan librat e tij “Shenjat e përkatësisë” dhe “Burg pas burgu”.

Promovohen dy libra të Gani Sylajt pas vdekjes, rrëfejnë përjetimet e të burgosurve politikë
Janë promovuar dy librat e Gani Sylajt të mbetura dorëshkrim, libri me tregime “Shenja e përkatësisë” dhe ai i kujtimeve, “Burg pas burgu”, vazhdim i librit “Ilegal viteve shtatëdhjetë”, që autori e botoi për së gjalli, ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 13:24
Janë promovuar dy librat e Gani Sylajt të mbetura dorëshkrim, libri me tregime “Shenja e përkatësisë” dhe ai i kujtimeve, “Burg pas burgu”, vazhdim i librit “Ilegal viteve shtatëdhjetë”, që autori e botoi për së gjalli, ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved