ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:18

Frikë nga trazirat sociale në Kosovë; Sindikalistët kërkojnë takime me kryeministrin dhe kryeparlamentarin

Frikë nga trazirat sociale në Kosovë; Sindikalistët kërkojnë takime me kryeministrin dhe kryeparlamentarin
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, ajo e Shëndetësisë dhe e Policisë kërkojnë takim urgjent me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca, kryeministrin në detyrë Ramush Haradinaj dhe Avokatin e Popullit Hilmi Jashari. Këto ...
Monitor | 14-Jan-2020 13:29
Sindikata e Bashkuar e Arsimit, ajo e Shëndetësisë dhe e Policisë kërkojnë takim urgjent me kryetarin e Kuvendit Glauk Konjufca, kryeministrin në detyrë Ramush Haradinaj dhe Avokatin e Popullit Hilmi Jashari. Këto ...

Paralajmërohet kolaps buxhetor në Kosovë, Ministria e Financave: Pas 31 marsit nuk mund të bëhet asnjë pagesë
Kosova mund të përballet me kolaps buxhetor në rast se nuk formohet Qeveria dhe Kuvendi nuk e miraton propozim-buxhetin për vitin 2020. Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri ...
Monitor | 14-Jan-2020 10:09
Kosova mund të përballet me kolaps buxhetor në rast se nuk formohet Qeveria dhe Kuvendi nuk e miraton propozim-buxhetin për vitin 2020. Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri ...

Jasharaj: Nëse mësimdhënësit mbesin pa paga, situata mund të dalë nga kontrolli
Fundi i muajit prill mund t’i gjejë rreth 400 mijë kosovarë pa asnjë cent në xhep. Ata rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaku i mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020. Alarmin për këtë e ka ...
Gazeta Observer | 14-Jan-2020 15:41
Fundi i muajit prill mund t’i gjejë rreth 400 mijë kosovarë pa asnjë cent në xhep. Ata rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaku i mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020. Alarmin për këtë e ka ...

Rrahman Jasharaj u bën presion VV-së e LDK-së: Uroj që t’i lënë inatet e ta miratojnë buxhetin
Fundi i muajit prill mund t’i gjejë rreth 400 mijë kosovarë pa asnjë cent në xhep. Ata rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaku i mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020. Alarmin për këtë e ka ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:27
Fundi i muajit prill mund t’i gjejë rreth 400 mijë kosovarë pa asnjë cent në xhep. Ata rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaku i mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020. Alarmin për këtë e ka ...

Murati: Kosova nuk do të ketë krizë buxhetore
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se Kosova nuk do të ketë krizë buxhetore. Murati përmes një shkrimi të bërë në Facebook ka thënë se, Kuvendi tashmë është konstituuar dhe krejt çka duhet është ...
Telegrafi | 13-Jan-2020 20:41
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se Kosova nuk do të ketë krizë buxhetore. Murati përmes një shkrimi të bërë në Facebook ka thënë se, Kuvendi tashmë është konstituuar dhe krejt çka duhet është ...

Ministria e Financave paralajmëron kolaps ekonomik: Pas marsit nuk bëjmë dot pagesa! (Qendrimi i plotë)
Ministria e Financave në Kosovë paralajmëron kolaps ekonomik nëse nuk zgjidhet shpejt çështja e formimit të institucioneve të reja të dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare. Në një deklaratë për mediat, ministria ...
ScanTv | 14-Jan-2020 10:28
Ministria e Financave në Kosovë paralajmëron kolaps ekonomik nëse nuk zgjidhet shpejt çështja e formimit të institucioneve të reja të dalë nga zgjedhjet e fundit parlamentare. Në një deklaratë për mediat, ministria ...

Ministria e Financave: Mosmiratimi i buxhetit ndal të gjitha pagesat pas muajit mars
Sipas Ministrisë së Financave, pas datës 31 mars asnjë organizatë buxhetore nuk mund të autorizojë asnjë shpenzim ose pagesë derisa të miratohet Ligji i ri për Ndarjet Buxhetore nga Kuvendi i Kosovës, i cili është ...
Zeri | 14-Jan-2020 08:26
Sipas Ministrisë së Financave, pas datës 31 mars asnjë organizatë buxhetore nuk mund të autorizojë asnjë shpenzim ose pagesë derisa të miratohet Ligji i ri për Ndarjet Buxhetore nga Kuvendi i Kosovës, i cili është ...

Rreth 400 mijë kosovarë mund të mbesin pa paga
Rreth 400 mijë persona rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, për shkak të mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020, pa përfshirë këtu edhe ata që marrin subvencione shtetërore. I tërë ky kolaps ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 08:11
Rreth 400 mijë persona rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, për shkak të mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020, pa përfshirë këtu edhe ata që marrin subvencione shtetërore. I tërë ky kolaps ...

Murati: Kosova ka Kuvend, s’do të ketë krizë buxhetore
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se vendi nuk do të përjetojë krizë buxhetore. Ai ka thënë se Kosova tashmë e ka Kuvendin e konstituuar dhe që vetëm duhet të formohen komisionet që të ...
Medial | 13-Jan-2020 21:55
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se vendi nuk do të përjetojë krizë buxhetore. Ai ka thënë se Kosova tashmë e ka Kuvendin e konstituuar dhe që vetëm duhet të formohen komisionet që të ...

Murati: Kosova ka Kuvend, s’do të ketë krizë buxhetore
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se vendi nuk do të përjetojë krizë buxhetore. Ai ka thënë se Kosova tashmë e ka Kuvendin e konstituuar dhe që vetëm duhet të formohen komisionet që të ...
Klan Kosova | 13-Jan-2020 21:51
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se vendi nuk do të përjetojë krizë buxhetore. Ai ka thënë se Kosova tashmë e ka Kuvendin e konstituuar dhe që vetëm duhet të formohen komisionet që të ...

Deputeti VV’së: Nuk do të ketë krizë buxhetore
Hekuran Murati, deputeti i VV-së ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në Kosovë gjatë këtij viti, shkruan gazeta inFokus. Ai ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e vetmja që ka mbetur është ...
InFokusi | 13-Jan-2020 20:49
Hekuran Murati, deputeti i VV-së ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në Kosovë gjatë këtij viti, shkruan gazeta inFokus. Ai ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e vetmja që ka mbetur është ...

Murati i VV-së: Nuk do të ketë krizë buxhetore
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në vend gjatë këtij viti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e ...
Gazeta Observer | 13-Jan-2020 20:41
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në vend gjatë këtij viti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e ...

?Hekuran Murati: Kosova nuk do të ketë krizë buxhetore
Alarmit të ngritur nga institucionet e ndryshme buxhetore të Kosovës, për krizën buxhetore që e pret vendin nga muaji mars, për shkak të mos miratimit të buxhetit për vitin 2020, deputeti i LVV-së Hekuran Murati i është ...
Kosova Press | 13-Jan-2020 20:33
Alarmit të ngritur nga institucionet e ndryshme buxhetore të Kosovës, për krizën buxhetore që e pret vendin nga muaji mars, për shkak të mos miratimit të buxhetit për vitin 2020, deputeti i LVV-së Hekuran Murati i është ...

Deputeti i Vetëvendosjes thotë se nuk do të ketë krizë buxhetore
Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e vetmja që ka mbetur është formimi i komisioneve parlamentare në mënyrë që Kuvendi të ketë funksionim të plotë. “Kosova ...
Lajminet | 13-Jan-2020 20:27
Ai përmes një shkrimi në Facebook, ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e vetmja që ka mbetur është formimi i komisioneve parlamentare në mënyrë që Kuvendi të ketë funksionim të plotë. “Kosova ...

Murati i VV’së thotë se: Nuk do të ketë krizë buxhetore
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në vend gjatë këtij viti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e ...
Arbresh | 13-Jan-2020 20:22
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në vend gjatë këtij viti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e ...

Murati i VV’së: Nuk do të ketë krizë buxhetore
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në vend gjatë këtij viti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e ...
Gazeta Express | 13-Jan-2020 20:11
Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Hekuran Murati, ka thënë se nuk do të ketë krizë buxhetore në vend gjatë këtij viti. Ai përmes një shkrimi në Facebook ka thënë se Kuvendi i Kosovës tashmë është i konstituuar dhe e ...

Murati i VV-së: Kosova nuk do të ketë krizë buxhetore, Kuvendi tashmë është konstituuar
Gjatë ditës së sotme Ministria e Financave kishte paralajmëruar kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria. Por, Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Hekuran Murati, thotë se një gjë e tillë nuk mund të ndodhë. Ai ...
Zeri | 13-Jan-2020 19:27
Gjatë ditës së sotme Ministria e Financave kishte paralajmëruar kolaps buxhetor nëse nuk formohet qeveria. Por, Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Hekuran Murati, thotë se një gjë e tillë nuk mund të ndodhë. Ai ...

MF: Nëse nuk miratohet buxheti deri 31 mars, nuk mund të bëhet asnjë pagesë
Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuvendi, të gjitha pagesat duke përfshirë pagat që nga organet e sigurisë e deri te shërbimi civil, ...
Portalb | 13-Jan-2020 18:32
Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuvendi, të gjitha pagesat duke përfshirë pagat që nga organet e sigurisë e deri te shërbimi civil, ...

400 mijë kosovarë mund të mbesin pa të ardhura nga moskrijimi i institucioneve
Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuvendi, të gjitha pagesat duke përfshirë pagat që nga organet e sigurisë e deri te shërbimi civil, ...
AlbInfo | 13-Jan-2020 18:06
Ministria e Financave ka paralajmëruar se në rast të mos miratimit të ligjit të ri për buxhetin nga qeveria e re dhe kuvendi, të gjitha pagesat duke përfshirë pagat që nga organet e sigurisë e deri te shërbimi civil, ...

Afër 400 mijë kosovarë rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, shkaktar moskrijimi i institucioneve
Rreth 400 mijë persona rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, për shkak të mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020, pa përfshirë këtu edhe ata që marrin subvencione shtetërore. I tërë ky kolaps ...
Indeks Online | 13-Jan-2020 17:28
Rreth 400 mijë persona rrezikojnë të mbesin pa të ardhura, për shkak të mosmiratimit të buxhetit të Republikës së Kosovës për vitin 2020, pa përfshirë këtu edhe ata që marrin subvencione shtetërore. I tërë ky kolaps ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved