ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:59

Erdogan: Do t’i japim një mësim të mirë Haftar-it nëse rifillon sulmet

Erdogan: Do t’i japim një mësim të mirë Haftar-it nëse rifillon sulmet
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 12:13
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...

Gjenerali Haftar përplas derën në Moskë dhe lë pa firmosur marrëveshjen për armëpushim në Libi: Monitorim ndërkombëtar, s’dua këmbë turku këtu
Gjenerali libian Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit me Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare e inicuar nga presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 09:53
Gjenerali libian Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit me Qeverinë e Marrëveshjes Kombëtare e inicuar nga presidenti rus Vladimir Putin dhe homologu i tij turk Rexhep Tajip ...

Armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar ‘braktis’ takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen
Armëpushimi në Libi, Haftar braktis takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen Dështoi takimi në Moskë për firmosen e marrëveshjes për paqe në Libi mes Ushtrisë Nacionale Libiane dhe Qeverisë së Marrëveshjes Kombëtare. ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:34
Armëpushimi në Libi, Haftar braktis takimin në Moskë pa nënshkruar marrëveshjen Dështoi takimi në Moskë për firmosen e marrëveshjes për paqe në Libi mes Ushtrisë Nacionale Libiane dhe Qeverisë së Marrëveshjes Kombëtare. ...

Gjenerali Haftar largohet nga Moska pa firmosur armëpushim: Kam nevojë për kohë
Gjenerali Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa firmosur marrëveshjen për armëpushimin me qeverinë e marrëveshjes kombëtare të drejtuar nga Fajez al – Saraj. Ai u shpreh se dokumenti i propozuar injoron shumë nga ...
ABCNews | 14-Jan-2020 13:49
Gjenerali Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa firmosur marrëveshjen për armëpushimin me qeverinë e marrëveshjes kombëtare të drejtuar nga Fajez al – Saraj. Ai u shpreh se dokumenti i propozuar injoron shumë nga ...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...
EkonomiaOnline | 14-Jan-2020 15:19
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...
Medial | 14-Jan-2020 15:19
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...

Erdogani kërcënon gjeneralin Haftar të Libisë: Do t’ia japim një mësim të mirë
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:15
Presidenti i Turqisë, Rexhep Erdogan, ka thënë se Turqia do t’ia japë një mësim të mirë gjeneralit libian, Khalifa Haftar, nëse forcat e tij i vazhdojnë sulmet kundër qeverisë së njohur nga faktorët ndërkombëtarë në ...

Rusia dhe Turqia përpjekje për arritjen e paqes në Libi
Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë i ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 22:07
Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me ministrin e jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë i ...

Erdogan: Turqia do t’i mbajë leksion Haftarit nëse vazhdon me sulmet
Ankara, 14 janar – Turqia nuk do të përmbahet t’i mbajë “leksion” komandantit të Armatës kombëtare libiane, Kalifa Haftar përderisa vazhdon me sulmet ndaj Qeverisë së pranuar ndërkombëtarisht në Tripoli të Fajez ...
Koha.mk | 14-Jan-2020 14:13
Ankara, 14 janar – Turqia nuk do të përmbahet t’i mbajë “leksion” komandantit të Armatës kombëtare libiane, Kalifa Haftar përderisa vazhdon me sulmet ndaj Qeverisë së pranuar ndërkombëtarisht në Tripoli të Fajez ...

Mesazhi i Erdogan ndaj “burrit të hekurt”
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...
Lexo | 14-Jan-2020 13:23
Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan kërcënoi sot se do “t’i jepte një mësim të mirë” burrit të hekurt, libiano-lindorit, Khalifa Haftar nëse ndërmerr sulme kundër qeverisë së Tripolit, pasi u largua nga Moska pa ...

Kriza libiane, Marshalli Haftar braktis bisedimet në Moskë: Asnjë marrëveshje për armëpushim
Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Komandanti i Libisë Lindore, Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar një marrëveshje armëpushimi, njoftoi agjensia e lajmeve ruse Tass. Komandanti i Ushtrisë ...
Tesheshi | 14-Jan-2020 13:18
Ministria e Jashtme ruse ka njoftuar se Komandanti i Libisë Lindore, Khalifa Haftar është larguar nga Moska pa nënshkruar një marrëveshje armëpushimi, njoftoi agjensia e lajmeve ruse Tass. Komandanti i Ushtrisë ...

Komisioni për mbrojtje dhe siguri i pranoi ndryshimet e ligjit për tubime publike
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton Anadolu Agency (AA). ...
Shenja | 14-Jan-2020 12:25
Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan ka deklaruar se vendi i tij është i vendosur të parandalojë përpjekjet e regjimit sirian për të shkelur armëpushimin në provincën siriane Idlib, raporton Anadolu Agency (AA). ...

Asnjë “përparim” në konferencën për Libinë
Pas disa orësh negociata të ndërmjetësuara nga Rusia dhe Turqia, Haftar të hënën në mbrëmje kërkoi që deri të martën në mëngjes të shikonte dhe analizonte me detaje marrëveshjen e nënshkruar tashmë nga Fayez al-Sarraj, ...
RTSH | 14-Jan-2020 12:20
Pas disa orësh negociata të ndërmjetësuara nga Rusia dhe Turqia, Haftar të hënën në mbrëmje kërkoi që deri të martën në mëngjes të shikonte dhe analizonte me detaje marrëveshjen e nënshkruar tashmë nga Fayez al-Sarraj, ...

Dështon armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...
Arbresh | 14-Jan-2020 10:39
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...

Armëpushimi në Libi, Rusi-Turqi shtyjnë bisedimet
Bisedimet në Moskë në mes të liderëve rivalë të Libisë janë shtyrë për të nesërmen, ashtu që të dy zyrtarët të shqyrtojnë propozimet e Rusisë dhe Turqisë. Fayez al-Sarraj, udhëheqës i Qeverisë së njohur nga Kombet e ...
VizionPlus | 13-Jan-2020 21:23
Bisedimet në Moskë në mes të liderëve rivalë të Libisë janë shtyrë për të nesërmen, ashtu që të dy zyrtarët të shqyrtojnë propozimet e Rusisë dhe Turqisë. Fayez al-Sarraj, udhëheqës i Qeverisë së njohur nga Kombet e ...

Dështon armëpushimi në Libi, gjenerali Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 10:32
Njëra nga palët e konfliktit në Libi e ka nënshkruar marrëveshjen e armëpushimit në Moskë, por pala tjetër ka refuzuar të bëjë një gjë të tillë, njoftoi Ministria e Jashtme e Rusisë. Të hënën, përfaqësuesit e qeverisë ...

Putin dhe Merkel realizojnë bisedë telefonike mbi Libinë
Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë realizuar një bisedë telefonike ku kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit të krizës libiane dhe përgatitjet për konferencën e ardhshme në ...
Shenja | 14-Jan-2020 09:58
Presidenti rus, Vladimir Putin dhe kancelarja gjermane, Angela Merkel, kanë realizuar një bisedë telefonike ku kanë diskutuar mbi zhvillimet e fundit të krizës libiane dhe përgatitjet për konferencën e ardhshme në ...

Haftar largohet nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi
Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar se lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi të formuar ...
Shenja | 14-Jan-2020 09:47
Ministria e Punëve të Jashtme e Rusisë ka njoftuar se lideri i forcave të armatosura jo-legjitime në lindje të Libisë, Khalifa Haftar, është larguar nga Moska pa nënshkruar marrëveshjen për armëpushim në Libi të formuar ...

Haftar sqaroi pse nuk e ka nënshkruar armëpushimin në Libi
Komandanti i Armatës kombëtare libiane (AKL) Halifa Haftar, i cili shkoi nga Moska pa e nënshkruar marrëveshjen për armëpushim me Qeverinë në Tripoli të Faez Saraxh, deklaroi se varianti i propozuar i dokumentit ...
Portalb | 14-Jan-2020 09:27
Komandanti i Armatës kombëtare libiane (AKL) Halifa Haftar, i cili shkoi nga Moska pa e nënshkruar marrëveshjen për armëpushim me Qeverinë në Tripoli të Faez Saraxh, deklaroi se varianti i propozuar i dokumentit ...

“Marrevëshje për armëpushim në Libi”, Erdogan: Të nënshkruhet sa më shpejt
Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me Ministrin e Jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë i ...
ABCNews | 13-Jan-2020 21:47
Bisedimet mes udhëheqësve të dy palëve ndërluftuese të Libisë përfunduan një takim në Moskë, me Ministrin e Jashtëm rus që vuri në dukje njëfarë përparimi, një ditë pasi hyri në fuqi një armëpushim i brishtë i ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved