ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 09/04/2020 06:10

Protestat e studentëve përbëjnë kërcënim të ri për regjimin e Iranit

Protestat e studentëve përbëjnë kërcënim të ri për regjimin e Iranit
Protestat e udhëhequra nga studentët në Iran mund të përbëjnë rrezik më të madh për autoritetet sesa protestat kombëtare të nëntorit të vitit të kaluar, përmes së cilave është kundërshtuar rritja e çmimeve të naftës. Në ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 10:59
Protestat e udhëhequra nga studentët në Iran mund të përbëjnë rrezik më të madh për autoritetet sesa protestat kombëtare të nëntorit të vitit të kaluar, përmes së cilave është kundërshtuar rritja e çmimeve të naftës. Në ...

‘Soleimani ishte terrorist, kemi shpresë tek Trump’, iranianët e SHBA protestë kundër regjimit të Teheranit
SHBA Iraniano-amerikanët u mblodhën në Uashington dhe Los Anxheles për të kujtuar viktimat e avionit ukrainas të rrëzuar nga Irani dhe për të mbështetur protestuesit paqësorë që u vranë nga forcat iraniane të sigurisë. ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:43
SHBA Iraniano-amerikanët u mblodhën në Uashington dhe Los Anxheles për të kujtuar viktimat e avionit ukrainas të rrëzuar nga Irani dhe për të mbështetur protestuesit paqësorë që u vranë nga forcat iraniane të sigurisë. ...

Kriza në Iran – çfarë dimë dhe çfarë jo?
Udhëheqja iraniane ndodhet nën presion në rritje pas goditjes aksidentale të një avioni me pasagjerë. Që nga fundjava njerëzit protestojnë në rrugë. Ata i akuzojnë pushtetmbajtësit se kanë fshehur fakte. Çfarë dihet? ...
GazetaTema | 14-Jan-2020 10:28
Udhëheqja iraniane ndodhet nën presion në rritje pas goditjes aksidentale të një avioni me pasagjerë. Që nga fundjava njerëzit protestojnë në rrugë. Ata i akuzojnë pushtetmbajtësit se kanë fshehur fakte. Çfarë dihet? ...

176 viktima nga rrëzimi i avionit ukrainas, Irani njofton arrestime, Rouhani kërkon Gjykatë Speciale
Autoritetet iraniane njoftuan të martën se janë bërë disa arrestime për sulmin aksidental ndaj avionit ukrainas të pasagjerëve që vrau 176 njerëz në bord menjëherë pas ngritjes nga Teherani javën e kaluar. Njoftimi ...
Telegraf | 14-Jan-2020 13:45
Autoritetet iraniane njoftuan të martën se janë bërë disa arrestime për sulmin aksidental ndaj avionit ukrainas të pasagjerëve që vrau 176 njerëz në bord menjëherë pas ngritjes nga Teherani javën e kaluar. Njoftimi ...

“Udhëheqja iraniane ndodhet nën presion”, Çfarë dimë dhe çfarë jo për krizën në Iran
Dhjetë ditë kanë kaluar që kur Shtetet e Bashkuara vranë gjeneralin e lartë iranian Ghassem Soleimani. Të dyja fuqitë u ndodhën në prag të luftës. Pastaj fleta u kthye: ndërkohë, ajo që po acarohet është situata e ...
BalkanWeb | 14-Jan-2020 09:19
Dhjetë ditë kanë kaluar që kur Shtetet e Bashkuara vranë gjeneralin e lartë iranian Ghassem Soleimani. Të dyja fuqitë u ndodhën në prag të luftës. Pastaj fleta u kthye: ndërkohë, ajo që po acarohet është situata e ...

Rrëzimi i avionit ukrainas, Teherani nis arrestimet e para
Një javë pas rrëzimit të avionit ukrainas që shkaktoi vdekjen e 176 pasagjerëve në bord, Teherani ka nisur arrestimet e para. Njoftimi për arrestimin e disa individëve, emrat e të cilëve nuk janë bërë ende të ditur, ...
VizionPlus | 14-Jan-2020 10:48
Një javë pas rrëzimit të avionit ukrainas që shkaktoi vdekjen e 176 pasagjerëve në bord, Teherani ka nisur arrestimet e para. Njoftimi për arrestimin e disa individëve, emrat e të cilëve nuk janë bërë ende të ditur, ...

Një grua vritet në protestat anti-qeveritare në Iran
Një xhirim amator tregon se autoritetet iraniane po i shtypin me terror dhe dhunë protestat antiqeveritare të shpërthyera në fundjavë në Teheran. Një grua humbi jetën pasi u qëllua me armë nga militantë të armatosur, që ...
GazetaTema | 13-Jan-2020 20:22
Një xhirim amator tregon se autoritetet iraniane po i shtypin me terror dhe dhunë protestat antiqeveritare të shpërthyera në fundjavë në Teheran. Një grua humbi jetën pasi u qëllua me armë nga militantë të armatosur, që ...

Regjimi nën presion: Çfarë duhet të dimë për protestat në Iran
Dhjetë ditë kanë kaluar që kur Shtetet e Bashkuara vranë gjeneralin e lartë iranian Ghassem Soleimani. Të dyja fuqitë u ndodhën në prag të luftës. Pastaj fleta u kthye: ndërkohë, ajo që po acarohet është situata e ...
ABCNews | 14-Jan-2020 11:20
Dhjetë ditë kanë kaluar që kur Shtetet e Bashkuara vranë gjeneralin e lartë iranian Ghassem Soleimani. Të dyja fuqitë u ndodhën në prag të luftës. Pastaj fleta u kthye: ndërkohë, ajo që po acarohet është situata e ...

Disa të arrestuar në Iran lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...
PortaliOnline | 14-Jan-2020 17:23
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...

Disa të arrestuar në Iran lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...
Alsat-M | 14-Jan-2020 17:19
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...

Disa të arrestuar në Iran lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...
Shprehja | 14-Jan-2020 17:19
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...

Avioni i rrëzuar nga Irani, Trudeau i vendosur: Drejtësi për viktimat
mapo.al Kryeministri kanadez Justin Trudeau është i vendosur të kërkojë drejtësi për personat e vrarë në bordin e avionit ukrainas, i rrëzuar nga një raketë iraniane. Trudeau foli gjatë një ceremonie në homazh të 57 ...
Mapo | 13-Jan-2020 14:42
mapo.al Kryeministri kanadez Justin Trudeau është i vendosur të kërkojë drejtësi për personat e vrarë në bordin e avionit ukrainas, i rrëzuar nga një raketë iraniane. Trudeau foli gjatë një ceremonie në homazh të 57 ...

Irani dëshiron gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të themelohet një gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas, ku mbetën të vrarë 176 persona. Kjo deklaratë erdhi pas protestave masive kundër ...
Arbresh | 14-Jan-2020 15:57
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të themelohet një gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas, ku mbetën të vrarë 176 persona. Kjo deklaratë erdhi pas protestave masive kundër ...

Irani dëshiron gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të themelohet një gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas, ku mbetën të vrarë 176 persona. Kjo deklaratë erdhi pas protestave masive kundër ...
Medial | 14-Jan-2020 15:49
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të themelohet një gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas, ku mbetën të vrarë 176 persona. Kjo deklaratë erdhi pas protestave masive kundër ...

Irani dëshiron gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të themelohet një gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas, ku mbetën të vrarë 176 persona. Kjo deklaratë erdhi pas protestave masive kundër ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 15:32
Presidenti i Iranit, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të themelohet një gjykatë speciale për hetimin e rrëzimit të aeroplanit ukrainas, ku mbetën të vrarë 176 persona. Kjo deklaratë erdhi pas protestave masive kundër ...

Irani kërkon Gjykatë Speciale për hetimin e incidentit me aeroplanin ukrainas
Presidenti iranian, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të ngrihet një Gjykatë Speciale për të hetuar rrëzimin e një aeroplani ukrainas nga mbrojtja ajrore e vendit që vrau 176 personat në bord. “Të gjithë ata që janë ...
AlbInfo | 14-Jan-2020 15:23
Presidenti iranian, Hassan Rohani, ka bërë thirrje që të ngrihet një Gjykatë Speciale për të hetuar rrëzimin e një aeroplani ukrainas nga mbrojtja ajrore e vendit që vrau 176 personat në bord. “Të gjithë ata që janë ...

Irani zotohet të ‘ndëshkojë’ ata që janë përgjegjës për rrëzimin e aeroplanit
Katër britanikë ishin në mesin e 176 personave të vdekur në aeroplanin “Boeing-737” ukrainas, i cili u rrëzua në Teheran. Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka thënë se rrëzimi i aeroplanit në Teheran është një “gabim ...
Lajminet | 14-Jan-2020 15:04
Katër britanikë ishin në mesin e 176 personave të vdekur në aeroplanin “Boeing-737” ukrainas, i cili u rrëzua në Teheran. Presidenti iranian, Hassan Rouhani, ka thënë se rrëzimi i aeroplanit në Teheran është një “gabim ...

Rrëzimi i avionit në Iran, arrestohen disa persona
Disa persona janë arrestuar në Iran në lidhje me rrëzimin aksidental të avionit ukrainas të pasagjerëve. Një zëdhënës i qeverisë iraniane tha se hetimi mbi aksidentin vazhdon, por nuk dha më shumë detaje. Presidenti ...
Aktuale.MK | 14-Jan-2020 15:03
Disa persona janë arrestuar në Iran në lidhje me rrëzimin aksidental të avionit ukrainas të pasagjerëve. Një zëdhënës i qeverisë iraniane tha se hetimi mbi aksidentin vazhdon, por nuk dha më shumë detaje. Presidenti ...

Disa të arrestuar në Iran lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...
Zeri Amerikes | 14-Jan-2020 14:55
Organi gjyqësor i Iranit thotë se janë bërë disa arrestime lidhur me rrëzimin e avionit ukrainas që u godit gabimisht nga forcat iraniane, sapo u ngrit nga toka në Teheran, duke shkaktuar vdekjen e 176 vetëve në bord. ...

Protestat e studentëve përbëjnë kërcënim të ri për regjimin e Iranit
Protestat e udhëhequra nga studentët në Iran mund të përbëjnë rrezik më të madh për autoritetet sesa protestat kombëtare të nëntorit të vitit të kaluar, përmes së cilave është kundërshtuar rritja e çmimeve të naftës. Në ...
Koha.net | 14-Jan-2020 14:48
Protestat e udhëhequra nga studentët në Iran mund të përbëjnë rrezik më të madh për autoritetet sesa protestat kombëtare të nëntorit të vitit të kaluar, përmes së cilave është kundërshtuar rritja e çmimeve të naftës. Në ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved