ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/01/2020 05:59

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin
Albin Kurti i VV’së ende nuk e ka dorëzuar emrin e kryeministrit tek Presidenti Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti Ramush Tahiri. Në një prononcim për indeksonline ai ka thënë se Kurti ...
IliriaNews | 14-Jan-2020 09:42
Albin Kurti i VV’së ende nuk e ka dorëzuar emrin e kryeministrit tek Presidenti Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti Ramush Tahiri. Në një prononcim për indeksonline ai ka thënë se Kurti ...

Analisti kosovar ka një sugjerim për Albin Kurtin
Albin Kurti, nga partia e parë e dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, LV, ende nuk e ka dorëzuar emrin e kandidatit për kryeministër te presidenti Hashim Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti ...
Gazeta Express | 14-Jan-2020 09:11
Albin Kurti, nga partia e parë e dalë nga zgjedhjet e 6 tetorit, LV, ende nuk e ka dorëzuar emrin e kandidatit për kryeministër te presidenti Hashim Thaçi, ndërsa një veprim i tillë po shihet si jo i duhur nga analisti ...

Telenovela Qeveria nesër
Një pjesë jo të vogël të përgjegjësisë për gjendjen në të cilën gjendet Kosova e mban LDK-ja, sa për që ka shërbyer si patericë e PDK-së, aq edhe për kohën kur e ka udhëhequr Qeverinë. Nuk e kam të qartë se si nuk po e ...
Koha.net | 14-Jan-2020 07:56
Një pjesë jo të vogël të përgjegjësisë për gjendjen në të cilën gjendet Kosova e mban LDK-ja, sa për që ka shërbyer si patericë e PDK-së, aq edhe për kohën kur e ka udhëhequr Qeverinë. Nuk e kam të qartë se si nuk po e ...

“Kurti të heqë dorë nga mandatari, LDK-ja të rrijë në opozitë”
Ka tash e 3 muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë. Zgjedhjet e 6 tetorit që nxorrën fituese Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kanë prodhuar efekt të mjaftueshëm për formimim e institucioneve të vendit. Kjo pasi që ende ...
Indeks Online | 13-Jan-2020 21:48
Ka tash e 3 muaj që nga mbajtja e zgjedhjeve në Kosovë. Zgjedhjet e 6 tetorit që nxorrën fituese Lëvizjen Vetëvendosje, nuk kanë prodhuar efekt të mjaftueshëm për formimim e institucioneve të vendit. Kjo pasi që ende ...

Debllokada e vullnetit të sovranit
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV ...
InFokusi | 13-Jan-2020 09:16
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV ...

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV ...
Medial | 13-Jan-2020 01:41
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV ...

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV ...
EkonomiaOnline | 12-Jan-2020 20:43
Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ngase dy partitë, LVV ...

Zhbllokimi i vullnetit të sovranit
Nga Shkelzen Maliqi Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ...
GazetaTema | 12-Jan-2020 19:27
Nga Shkelzen Maliqi Kosova sërish ballafaqohet me bllokadën e vendimarrjes politike që për pasojë prodhon krizë të zgjatur të qeverisjes. Edhe pse vota e 6 tetorit dukej më e vendosur dhe më e qartë se herave tjera ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved