Jam Shqiptar i
AL
KS
MK
Rifreskuar në 01:48
 
Burimet: Top ChannelBalkanWebMapo TemaShqiptarjaTe Gjitha
Lajmet me te fundit
Bllokohet kalimi i mallrave për në Maqedoni
Bllokohet kalimi i mallrave për në Maqedoni
 - 18-Dec-2011 13:33
Një numër i madh automjetesh të tonazhit të rënë janë bllokuar në pikën doganore me Maqedoninë, Qafë Thanë. Kjo ka ardhur për shkak të një problemi në sistemin kompjuterit të policisë kufitare maqedonase.
Dogana e Qafë Thanës, rradhë në zhdoganimin e mallrave
 - 18-Dec-2011 11:43
Dogana e Qafë Thanës nga dita e djeshme ka pezulluar punën e saj për zhdoganimin e mallrave pas një problemi kompjuterik të shfaqur nga pala maqedonase.
Pezullohet puna në Qafë Thanë, 20 kamionë të bllokuar
OraNews - 18-Dec-2011 11:33
Një problem në sistemin kompjuterik të palës maqedonase ka bllokuar që prej ditës së djeshme punën në doganën e Qafë Thanës. Sipas informacioneve më të fundit rreth 20 kamionë janë bllokuar në tokën neutral pasi nuk mund të bëjnë ...
Qafë Thanë, bllokohen kamionët me mallra
 - 19-Dec-2011 10:33
Pika doganore e Qafë Thanës që lidh Shqipërinë me Maqedoninë është prej disa ditësh e bllokuar. Në të mund të lëvizin vetëm njerëzit dhe mjetet e vogla por jo kamionet me mallra.
Qafë Thanë, pala maqedonase mban bllokuar kalimin, 30 kamionë në radhë
 - 19-Dec-2011 09:43
Vazhdon të jetë i bllokuar kalimi në pikën kufitare mes Shqipërisë dhe Maqedonisë, në Qafë-Thanë. Sipas njoftimeve të fundit ditën e sotme mësohet se numri i kamionëve që presin kalimin në doganë ka arritur në 30.
Bllokohet kalimi në pikën kufitare të Qafë Thanës, 16 kamionë në radhë
 - 18-Dec-2011 11:43
Problemet në sistemin kompjuterik të palës maqedonase kane bllokuar që prej mesnates së djeshme punën në doganën e Qafë Thanës. Nje drejtues kamioni ka thene se pala maqedonase ka pretenduar se matane kufirit ka ndodhur nje aksident i cili ...
Kompjuterat, bllokohen kamionët në Qafë Thanë
Panorama - 18-Dec-2011 12:03
Probleme të shumta me zhdoganimin e automjeteve të tonazhit të rëndë në pikën doganore të Qafë Thanës. Që prej mesnatës të së shtunës, puna në këtë doganë është bllokuar për shkak të problemeve në sistemin kompjuterik të pakës maqedonase.
Qafë Thanë, problem në sistemin doganor, të bllokuar nga dje 16 kamionë
BalkanWeb - 18-Dec-2011 11:43
POGRADEC -Prej një dite po vijon e bllokuar puna e zhdoganimit të automjeteve të tonazhit të rëndë në doganën e Qafë Thanës. Bllokimi ka nisur prej ditës së shtunë ora 23:00 ku 16 kamionë kanë mbetur të bllokuar në tokë neutrale.
Bllokohet kalimi i mallrave për në Maqedoni
 - 18-Dec-2011 14:13
Ndërkohë që vijon normalisht procedura për kalimtarët, automjetet vazhdojnë të ngelen të bllokuar që prej ditës së shtunë pasi bllokimi ka ndodhur pasi nuk mund të kryhet procedura e zhdoganimit të mallit Një numër i madh automjetesh të ...
Qafë Thanë, problem në sistemin maqedonas, bllokohen 30 kamionë
BalkanWeb - 19-Dec-2011 10:03
QAFË THANË- Vijon të mbetet e bllokuar pika doganore e Qafë Thanës, si pasojë e defektit kompjuterik nga ana e palës maqedonase. Të pakten 30 kamionë me mallra vijojnë të mbeten të bllokuar, ndërkohë vijon normalisht kalimi i automjteve të ...
Pika doganore e Qafë Thanës, probleme me zhdoganimin e mallrave
 - 19-Dec-2011 10:13
Defekti kompjuterik i shfaqur gjatë ditës së shtunë nga pala maqedonase në pikën doganore të Qafë Thanës ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme, ku disa kamione kanë qëndruar gjatë gjithë natës së mbrëmshme pa u zhdoganuar.
Bllokohen kamionët në Qafë Thanë
Alsat-M - 18-Dec-2011 12:43
Probleme të shumta me zhdoganimin e automjeteve të tonazhit të rëndë në pikën doganore të Qafë Thanës. Që prej mesnatës të së shtunës, puna në këtë doganë është bllokuar për shkak të problemeve në sistemin kompjuterik të pakës maqedonase.
Qafë Thanë, bllokohen 16 kamionë nga një defekt në doganë
 - 18-Dec-2011 13:03
Pogradec – Prej më shumë se dhjetë orësh, pika kufitare e Qafë Thanës në zonën e Pogradecit është bllokuar për shkak të një problemi në anën maqedonase.
Galeri

Lajmet Kryesore
Meta-Veseli: Demarkacioni, nevojë për liberalizimin e vizave dhe eurointegrimin
Vdes ambasadori rus në OKB, Vitaly Churkin
Analiza/ Bashkimi qytetar i 18 shkurtit frikëson Ramën, e detyron të dëbojë deputetët nga Tirana e t’i shpërndajë nëpër zona
Koçijançiç kundër bojkotit të Parlamentit
Gjatë takimit të zëvendëspresidentit amerikan Pence me zyrtarët e BE-së në Bruksel, flamuri amerikan është shfaqur me 51 yje (Foto)
U vetëhelmua me fotoksinë, gjendet motivi pse i dha fund jetës kryetari i komunës Baz
Gramsh, digjet kati i tretë i një pallati, 8 familje në qiell të hapur
FOTO/ Ndodh në Angli, portieri ha sanduiç gjatë ndeshjes
Shenjat e gishtave për 6 të zgjedhur, sekuestro dosjeve
Tajon: Është herët për të spekuluar rreth anëtarësimit të Kosovës në BE