ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:44

Konferencë donatorësh për Shqipërinë/ Do mbahet në janar të 2020 në Tiranë

Konferencë donatorësh për Shqipërinë/ Do mbahet në janar të 2020 në Tiranë
Ambasadori i Delegacionit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, bëri të ditur të premten se konferenca e donatorëve ndërkombëtarë do të organizohet nga Komsioni Europian, për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e ...
Top Channel | 14-Dec-2019 15:46
Ambasadori i Delegacionit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, bëri të ditur të premten se konferenca e donatorëve ndërkombëtarë do të organizohet nga Komsioni Europian, për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e ...

Do organizohet konferenca e donatorëve/ Liderët evropianë: BE në solidaritet me Shqipërinë
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve.
Top Channel | 14-Dec-2019 13:16
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve.

“Konferenca e donatorëve”, liderët evropianë: BE në solidaritet me Shqipërinë
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...
GazetaTema | 14-Dec-2019 14:28
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...

BE nxjerr bilancin pas termetit: 1850 ndërtesa në gjendje kritike
Bashkimi Evropian po ndihmon autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit dhe shpall konferencën e donatorëve. Inxhinierë shqiptarë dhe ndërkombëtarë, me mbështetjen e Ekipit të Mbrojtjes Civile ...
Telegraf | 14-Dec-2019 12:19
Bashkimi Evropian po ndihmon autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit dhe shpall konferencën e donatorëve. Inxhinierë shqiptarë dhe ndërkombëtarë, me mbështetjen e Ekipit të Mbrojtjes Civile ...

Pas tërmetit: Donatorët ndërkombëtarë në Tiranë në janar 2020
Në janar 2020 zhvillohet në Tiranë konferenca e donatorëve ndërkombëtarë. Ajo organizohet nga Komisioni Europian për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e dëmeve që shkaktoi tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 15:55
Në janar 2020 zhvillohet në Tiranë konferenca e donatorëve ndërkombëtarë. Ajo organizohet nga Komisioni Europian për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e dëmeve që shkaktoi tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. ...

Rama: Konferenca e donatorëve mbahet në fund të Janarit, s’merrem më me Bashën (VIDEO)
Kryeministri Edi Rama ka dalë në një video-live në Facebook-un e tij ku ka dhënë një mesazh për të gjithë ata të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama shprehet se punimet për rindërtimin e banesave ka filluar dhe se ...
Lapsi | 14-Dec-2019 18:59
Kryeministri Edi Rama ka dalë në një video-live në Facebook-un e tij ku ka dhënë një mesazh për të gjithë ata të prekurit nga tërmeti i 26 nëntorit. Rama shprehet se punimet për rindërtimin e banesave ka filluar dhe se ...

Tërmeti, konferenca e donatorëve do të mbahet në Tiranë
Këshilli Europës ka njoftuar se konferenca e donatorëve për tu ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri do mbahet në Tiranë. Presidentja e KE, Ursula von der Leyen tha se konferenca do mbahet në fillim ose ...
Telegraf | 13-Dec-2019 17:55
Këshilli Europës ka njoftuar se konferenca e donatorëve për tu ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri do mbahet në Tiranë. Presidentja e KE, Ursula von der Leyen tha se konferenca do mbahet në fillim ose ...

NYT: KE konferencë donatorësh për Shqipërinë
Komisioni Evropian njoftoi sot se vendet anëtare kanë rënë dakord të zhvillojnë në janar, në Shqipëri, një konferencë donatorësh për të ndihmuar vendin ballkanik në procesin e rindërtimit, pas një tërmeti që shkaktoi ...
Kosova Press | 14-Dec-2019 22:04
Komisioni Evropian njoftoi sot se vendet anëtare kanë rënë dakord të zhvillojnë në janar, në Shqipëri, një konferencë donatorësh për të ndihmuar vendin ballkanik në procesin e rindërtimit, pas një tërmeti që shkaktoi ...

”The New York Times”: KE konferencë donatorësh për Shqipërinë
Komisioni Europian njoftoi sot se vendet anëtare kanë rënë dakord të zhvillojnë në janar, në Shqipëri, një konferencë donatorësh për të ndihmuar vendin ballkanik në procesin e rindërtimit, pas një tërmeti që shkaktoi ...
Lexo | 14-Dec-2019 20:34
Komisioni Europian njoftoi sot se vendet anëtare kanë rënë dakord të zhvillojnë në janar, në Shqipëri, një konferencë donatorësh për të ndihmuar vendin ballkanik në procesin e rindërtimit, pas një tërmeti që shkaktoi ...

Pas tërmetit: Donatorët ndërkombëtarë në Tiranë në janar 2020
Në janar 2020 zhvillohet në Tiranë konferenca e donatorëve ndërkombëtarë. Ajo organizohet nga Komisioni Europian për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e dëmeve që shkaktoi tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. ...
Flaka | 14-Dec-2019 20:04
Në janar 2020 zhvillohet në Tiranë konferenca e donatorëve ndërkombëtarë. Ajo organizohet nga Komisioni Europian për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e dëmeve që shkaktoi tërmeti i fuqishëm i 26 nëntorit. ...

Konference donatorësh për Shqipërinë, do mbahet në janar të 2020 në Tiranë
Ambasadori i Delegacionit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, bëri të ditur të premten se konferenca e donatorëve ndërkombëtarë do të organizohet nga Komsioni Europian, për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e ...
Portalb | 14-Dec-2019 16:14
Ambasadori i Delegacionit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca, bëri të ditur të premten se konferenca e donatorëve ndërkombëtarë do të organizohet nga Komsioni Europian, për të siguruar ndihmë financiare në rikuperimin e ...

BE konferencë donatorësh në Janar për të mbështetur Shqipërinë pas tërmetit
Bashkimi Europian do të organizojë në janar një konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë me fonde pas tërmetit të 26 nëntorit. Presidenti francez Emanuel Macron theksoi gjatë takimit të 27 lidervë të BE në ...
ABCNews | 13-Dec-2019 19:12
Bashkimi Europian do të organizojë në janar një konferencë donatorësh për të ndihmuar Shqipërinë me fonde pas tërmetit të 26 nëntorit. Presidenti francez Emanuel Macron theksoi gjatë takimit të 27 lidervë të BE në ...

Rindërtimi pas tërmetit/ Vendimi i BE për Shqipërinë, Rama: Më mbush me energji e me optimizëm, do dalim më të fortë nga kjo tragjedi
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian për mbajtjen në fund të muajit janar të konferencës së donatorëve në Tiranë për mbështetjen e programit të rindërtimit pas tërmetit të 26 ...
BalkanWeb | 13-Dec-2019 11:58
TIRANË Kryeministri Edi Rama ka përshëndetur vendimin e Këshillit Europian për mbajtjen në fund të muajit janar të konferencës së donatorëve në Tiranë për mbështetjen e programit të rindërtimit pas tërmetit të 26 ...

BE trajnime për vlerësimin e banesave, konferenca e donatorëve në janar
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...
Gazeta Dita | 14-Dec-2019 15:40
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...

BE në solidaritet me Shqipërinë, organizohet konferenca e donatorëve
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 13:40
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...

BE në solidaritet me Shqipërinë, organizohet konferenca e donatorëve
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...
Aktuale.MK | 14-Dec-2019 13:37
Bashkimi Evropian do të ndihmojë autoritetet shqiptare të vlerësojnë ndërtesat e dëmtuara pas tërmetit ndërsa ka shpallur edhe konferencën e donatorëve. “Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit ...

Tërmeti, konferenca e donatorëve do të mbahet në Tiranë
Këshilli Europës ka njoftuar se konferenca e donatorëve për tu ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri do mbahet në Tiranë. Presidentja e KE, Ursula von der Leyen tha se konferenca do mbahet në fillim ose ...
Lapsi | 13-Dec-2019 17:46
Këshilli Europës ka njoftuar se konferenca e donatorëve për tu ardhur në ndihmë të prekurve nga tërmeti në Shqipëri do mbahet në Tiranë. Presidentja e KE, Ursula von der Leyen tha se konferenca do mbahet në fillim ose ...

BE në solidaritet me Shqipërinë, organizohet konferenca e donatorëve
“Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit të fundit. Këshilli Evropian mirëpret njoftimin e Komisionit për të ofruar ndihmë humanitare dhe për të organizuar një konferencë donatorësh.”, kështu ...
Lajminet | 14-Dec-2019 12:50
“Bashkimi Evropian është në solidaritet me Shqipërinë pas tërmetit të fundit. Këshilli Evropian mirëpret njoftimin e Komisionit për të ofruar ndihmë humanitare dhe për të organizuar një konferencë donatorësh.”, kështu ...

Në Janar mbahet konferenca e donatorëve për të prekurit nga tërmeti
Kryeministri Rama ka falenderuar Presidenten e Komisionit Evropian (KE) Von der Leyen për mbajtjen e premtimit të dhënë disa ditë më parë mbi mbajtjen e një konference donatorësh për të prekurit nga tërmei në Shqipëri. ...
Telegraf | 13-Dec-2019 12:00
Kryeministri Rama ka falenderuar Presidenten e Komisionit Evropian (KE) Von der Leyen për mbajtjen e premtimit të dhënë disa ditë më parë mbi mbajtjen e një konference donatorësh për të prekurit nga tërmei në Shqipëri. ...

“Të dalim më të fortë nga tragjedia”, KE merr vendimin për Konferencën e Donatorëve, reagon Rama: Mbajtja e premtimit më mbush me energji
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një lajm të shumëdëshiruar marrjen mbrëmë të vendimit të Këshillit Europian për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në Tiranë me qëllim mbështetjen e Programit të Rindërtimit nga të ...
GazetaTema | 13-Dec-2019 11:54
Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar një lajm të shumëdëshiruar marrjen mbrëmë të vendimit të Këshillit Europian për mbajtjen e Konferencës së Donatorëve në Tiranë me qëllim mbështetjen e Programit të Rindërtimit nga të ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved