ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:07

Osmani: Me një njësi zgjedhore BDI fiton dy deputetë, por shqiptarët mund të humbin 10

Osmani: Me një njësi zgjedhore BDI fiton dy deputetë, por shqiptarët mund të humbin 10
Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se në LSDM do të fillojë debati i brendshëm rreth koalicionit me Bashkimin Demokratike, pasi që më herët kjo parti dorëzoi 5.000 amendamente për Kodin Zgjedhor, dhe bllokon ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 19:38
Kryeministri Zoran Zaev paralajmëroi se në LSDM do të fillojë debati i brendshëm rreth koalicionit me Bashkimin Demokratike, pasi që më herët kjo parti dorëzoi 5.000 amendamente për Kodin Zgjedhor, dhe bllokon ...

Zekiri: Me një njësi zgjedhore humb BDI dhe jo shqiptarët
Nënkryetari dhe deputeti i partisë maqedonase në pushtet LSDM, Muhamed Zekiri thotë se me një njësi zgjedhore humb Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dhe jo shqiptarët, ashtu siç pretendon partia në fjalë. Sipas ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 16:50
Nënkryetari dhe deputeti i partisë maqedonase në pushtet LSDM, Muhamed Zekiri thotë se me një njësi zgjedhore humb Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dhe jo shqiptarët, ashtu siç pretendon partia në fjalë. Sipas ...

Muki: DUI selam ju paska bë edhe Rafis Aliti (Foto)
Nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka postuar një deklaratë të Rafis Aliti të dhënë kohë më parë për modelet zgjedhore në Maqedoni. Në këtë deklaratë, Aliti ka mbështetur nismën që i gjithë territori i vendit një ...
Ina-Online | 14-Dec-2019 23:47
Nënkryetari i LSDM-së, Muhamet Zekiri ka postuar një deklaratë të Rafis Aliti të dhënë kohë më parë për modelet zgjedhore në Maqedoni. Në këtë deklaratë, Aliti ka mbështetur nismën që i gjithë territori i vendit një ...

Zaev: Pas konsultimeve në parti dhe bisedimeve me partitë më të vogla do të vendosim për BDI-në
Kryeministri Zaev tha se pas bisedimeve me partitë më të vogla do të bisedohet për aktivitetet e BDI-së, përkatësisht dorëzimi i 5000 amedamenteve për Kodin Zgjedhor. “Do t’i shohim të gjitha analizat. Me partnerët do ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 16:20
Kryeministri Zaev tha se pas bisedimeve me partitë më të vogla do të bisedohet për aktivitetet e BDI-së, përkatësisht dorëzimi i 5000 amedamenteve për Kodin Zgjedhor. “Do t’i shohim të gjitha analizat. Me partnerët do ...

Modeli zgjedhor, Jakupi: Një njësi nuk i konvenon partive shqiptare
Ish anëtari i KSHZ-së vlerëson se duke pasur parasysh daljen e ulët te shqiptarët dhe trendin e migrimit, sipas Jakupit, modeli me një njësi zgjedhore nuk do tu kishte konvenuar partive politike shqiptare. Apelon që në ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 23:32
Ish anëtari i KSHZ-së vlerëson se duke pasur parasysh daljen e ulët te shqiptarët dhe trendin e migrimit, sipas Jakupit, modeli me një njësi zgjedhore nuk do tu kishte konvenuar partive politike shqiptare. Apelon që në ...

Osmani: Me ndryshimet e modelit zgjedhor nuk humb BDI-ja, humbin shqiptarët
Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani vlerëson se me ndryshimet e propozuara të Kodit Zgjedhor nuk humb BDI-ja si parti e madhe politike, por humbin shqiptarët. Sipas tij reagimi nuk ka të bëjë me ...
Koha.mk | 14-Dec-2019 22:10
Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani vlerëson se me ndryshimet e propozuara të Kodit Zgjedhor nuk humb BDI-ja si parti e madhe politike, por humbin shqiptarët. Sipas tij reagimi nuk ka të bëjë me ...

Osmani: Me ndryshimet e modelit zgjedhor nuk humb BDI-ja, humbin shqiptarët vende të deputetëve
Shkup, 14 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani vlerëson se me ndryshimet e propozuara të Kodit Zgjedhor nuk humb BDI-ja si parti e madhe politike, por humbin shqiptarët. Sipas ...
Medial | 14-Dec-2019 21:20
Shkup, 14 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane Bujar Osmani vlerëson se me ndryshimet e propozuara të Kodit Zgjedhor nuk humb BDI-ja si parti e madhe politike, por humbin shqiptarët. Sipas ...

Berisha: Nëse humb BDI le të humb nuk bëhet kijameti
Ejup Berisha Me modelin zgjedhor me teritorin e RMV-së si një njësi zgjedhore fitojnë shumë shqiptarët e nëse humb BDI le të humb nuk bëhet kijameti Bashkimi Demokratik për Integrim BDI e cila në realitet është ...
Ina-Online | 14-Dec-2019 20:52
Ejup Berisha Me modelin zgjedhor me teritorin e RMV-së si një njësi zgjedhore fitojnë shumë shqiptarët e nëse humb BDI le të humb nuk bëhet kijameti Bashkimi Demokratik për Integrim BDI e cila në realitet është ...

Bekteshi: BDI fiton me çfarëdo llojë kodi, me rëndësi është të fitojnë shqiptarët
Një njesi, dy, gjashtë apo tetë njesi zgjedhore është lufta mes LSDM-së dhe BDI-së në rrejtet sociale. Edhe pse ka kohë deri në zgjedhjet e 12 prillit. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se për BDI-në nuk ...
Flaka | 14-Dec-2019 19:54
Një njesi, dy, gjashtë apo tetë njesi zgjedhore është lufta mes LSDM-së dhe BDI-së në rrejtet sociale. Edhe pse ka kohë deri në zgjedhjet e 12 prillit. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se për BDI-në nuk ...

Osmani: Me një njësi zgjedhore fiton BDI-ja 2 deputet më shumë, por shqiptarët humbin 8 deputet
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka folur në lidhje me kodin zgjedhor në Maqedoninë e Veriut. Për Osmanin me një njësi zgjedhore BDI-ja fiton dy deputet më shumë, por humbin shqiptarët. “Është e vërtet se një njesi ...
Flaka | 14-Dec-2019 19:44
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka folur në lidhje me kodin zgjedhor në Maqedoninë e Veriut. Për Osmanin me një njësi zgjedhore BDI-ja fiton dy deputet më shumë, por humbin shqiptarët. “Është e vërtet se një njesi ...

Osmani: Me një njësi zgjedhore, BDI fiton 2 deputetë më shumë, por shqiptarët humbin 8 deputetë
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka folur në lidhje me kodin zgjedhor në Maqedoninë e Veriut. Për Osmanin me një njësi zgjedhore BDI-ja fiton dy deputetë më shumë, por humbin shqiptarët, përcjell TS. “Është e vërtet se një ...
Ina-Online | 14-Dec-2019 18:47
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka folur në lidhje me kodin zgjedhor në Maqedoninë e Veriut. Për Osmanin me një njësi zgjedhore BDI-ja fiton dy deputetë më shumë, por humbin shqiptarët, përcjell TS. “Është e vërtet se një ...

Osmani: Me një njësi zgjedhore fiton BDI-ja 2 deputet më shumë, por shqiptarët humbin 8 deputet
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka folur në lidhje me kodin zgjedhor në Maqedoninë e Veriut. Për Osmanin me një njësi zgjedhore BDI-ja fiton dy deputet më shumë, por humbin shqiptarët, përcjell TS. “Është e vërtet se një ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 18:15
Zv.kryeministri Bujar Osmani ka folur në lidhje me kodin zgjedhor në Maqedoninë e Veriut. Për Osmanin me një njësi zgjedhore BDI-ja fiton dy deputet më shumë, por humbin shqiptarët, përcjell TS. “Është e vërtet se një ...

Bekteshi: BDI fiton me çfarëdo llojë kodi, me rëndësi është të fitojnë shqiptarët
Një njesi, dy, gjashtë apo tetë njesi zgjedhore është lufta mes LSDM-së dhe BDI-së në rrejtet sociale. Edhe pse ka kohë deri në zgjedhjet e 12 prillit. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se për BDI-në nuk ...
TetovaSot | 14-Dec-2019 17:39
Një njesi, dy, gjashtë apo tetë njesi zgjedhore është lufta mes LSDM-së dhe BDI-së në rrejtet sociale. Edhe pse ka kohë deri në zgjedhjet e 12 prillit. Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi thotë se për BDI-në nuk ...

Zekiri: Me një njësi zgjedhore humb BDI dhe jo shqiptarët
Nënkryetari dhe deputeti i partisë maqedonase në pushtet LSDM, Muhamed Zekiri thotë se me një njësi zgjedhore humb Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dhe jo shqiptarët, ashtu siç pretendon partia në fjalë. Sipas ...
Arbresh | 14-Dec-2019 17:32
Nënkryetari dhe deputeti i partisë maqedonase në pushtet LSDM, Muhamed Zekiri thotë se me një njësi zgjedhore humb Bashkimi Demokratik për Integrim (BDI) dhe jo shqiptarët, ashtu siç pretendon partia në fjalë. Sipas ...

Zaev: Së pari konsultime në LSDM dhe me partitë e vogla, pastaj vendim për BDI-në
Pas konsultimeve brendapartiake si dhe bisedimeve me partitë më të vogla do të vendoset për aktivitetet e BDI-së, gjegjësisht për dorëzimin e pesë-gjashtë mijë amendamenteve për Kodin Zgjedhor, theksoi kryeministri dhe ...
Koha.mk | 14-Dec-2019 17:11
Pas konsultimeve brendapartiake si dhe bisedimeve me partitë më të vogla do të vendoset për aktivitetet e BDI-së, gjegjësisht për dorëzimin e pesë-gjashtë mijë amendamenteve për Kodin Zgjedhor, theksoi kryeministri dhe ...

VMRO-DPMNE dhe BDI në një linjë…
VMRO-DPMNE dhe BDI janë në të njëjtën linjë në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Zëv/kryeministri Bujar Osmani, megjithëse në të njëjtën ngjarje si kryeministri Zaev, të dy dhanë deklarata veç e veç. Osmani i bën ...
Ina-Online | 14-Dec-2019 16:56
VMRO-DPMNE dhe BDI janë në të njëjtën linjë në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Zëv/kryeministri Bujar Osmani, megjithëse në të njëjtën ngjarje si kryeministri Zaev, të dy dhanë deklarata veç e veç. Osmani i bën ...

Grubi: Me një njësi zgjedhore fiton BDI-ja, edhe atë më tepër se të gjitha partitë tjera bashkë, por humbasin shqiptarët
Shkup, 14 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Tendenca për zhbërje të shumicës së dyfishtë (Badinterit) si zanafillë e konsensualitetit dhe defaktorizimi i votës etnike shqiptare, ose edhe të tjerëve, janë zhvillime që ...
Medial | 14-Dec-2019 16:53
Shkup, 14 dhjetor 2019 (MEDIAL) – Tendenca për zhbërje të shumicës së dyfishtë (Badinterit) si zanafillë e konsensualitetit dhe defaktorizimi i votës etnike shqiptare, ose edhe të tjerëve, janë zhvillime që ...

Sela: Për 100 ditë e zgjidhim problemin e 70 mijë shqiptarëve pa nënshtetësi (VIDEO)
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ëshë zotuar se brenda 100 ditëve do ta zgjidh problemin e rreth 70 mijë shqiptarëve që padrejtësisht u mohohet shtetësia e Maqedonisë së Veriut, nëse partia e tij bëhet ...
Ina-Online | 14-Dec-2019 16:50
Kryetari i Aleancës për Shqiptarët, Ziadin Sela, ëshë zotuar se brenda 100 ditëve do ta zgjidh problemin e rreth 70 mijë shqiptarëve që padrejtësisht u mohohet shtetësia e Maqedonisë së Veriut, nëse partia e tij bëhet ...

“Kacafytjet” në distancë mes Grubit dhe Mukit!
Deputeti i BDI-së Artan Grubi, përmes një shkrimi në facebook ka sqaruar pse modeli me një njësi zgjedhore është i dëmshëm për shqiptarët. Më poshtë mund ta lexoni të plotë shkrimin e deputetit Grubi: “Tendenca për ...
Ina-Online | 14-Dec-2019 16:44
Deputeti i BDI-së Artan Grubi, përmes një shkrimi në facebook ka sqaruar pse modeli me një njësi zgjedhore është i dëmshëm për shqiptarët. Më poshtë mund ta lexoni të plotë shkrimin e deputetit Grubi: “Tendenca për ...

BDI dhe VMRO në të njëjtën anë për Kodin Zgjedhor
VMRO-DPMNE dhe BDI janë në të njëjtën linjë në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Zëv/kryeministri Bujar Osmani, megjithëse në të njëjtën ngjarje si kryeministri Zaev, të dy dhanë deklarata veç e veç. Osmani i bën ...
Alsat-M | 14-Dec-2019 16:38
VMRO-DPMNE dhe BDI janë në të njëjtën linjë në lidhje me ndryshimet në Kodin Zgjedhor. Zëv/kryeministri Bujar Osmani, megjithëse në të njëjtën ngjarje si kryeministri Zaev, të dy dhanë deklarata veç e veç. Osmani i bën ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved