ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 20:13

Kredi në emër të bamirësisë me interes mbi 80 për qind

Kredi në emër të bamirësisë me interes mbi 80 për qind
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...
InFokusi | 14-Dec-2019 18:11
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...

Kredi në emër të bamirësisë me interes mbi 80 për qind
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...
Gazeta Express | 14-Dec-2019 17:47
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...

Kredi në emër të bamirësisë me interes mbi 80 për qind
Besa (identiteti i njohur për redaksinë e REL) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...
Koha.net | 14-Dec-2019 17:35
Besa (identiteti i njohur për redaksinë e REL) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...

Në Kosovë u lëshuan kredi me normë interesi mbi 80 për qind
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...
Zeri | 14-Dec-2019 17:35
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...

Në Kosovë u lëshuan kredi me normë interesi mbi 80 për qind
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...
Gazeta Observer | 14-Dec-2019 17:32
Besa (identiteti i njohur për redaksinë) është një qytetare nga Prishtina e cila kishte nevojë për një kredi të shpejtë familjare dhe për t’i siguruar paratë që i duheshin ajo u ishte drejtuar institucioneve ...

Në Kosovë u lëshuan kredi me normë interesi mbi 80 për qind
Në këtë institucion mikrofinanciar, në muajin tetor të vitit të kaluar (2018), brenda pak orëve ajo ka marrë shumën e parave të kërkuara në vlerë prej 232 euro, me marrëveshjen që përmes pagesës mujore dhe me normën e ...
Lajminet | 14-Dec-2019 17:24
Në këtë institucion mikrofinanciar, në muajin tetor të vitit të kaluar (2018), brenda pak orëve ajo ka marrë shumën e parave të kërkuara në vlerë prej 232 euro, me marrëveshjen që përmes pagesës mujore dhe me normën e ...

Deputeti i VV-së: Shpresojmë që sot LDK të jetë më fleksibile, ndryshe kjo situatë i konvenon vetëm Thaçit dhe njerëzve të tij
Pas dështimit të djeshëm për arritjen e marrëveshjes me LDK-në, ka reaguar edhe deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci. Ai ka shkruar që shpreson që sot do të lëshoj pe lidhja Demokratike e Kosovës.“ Ndryshe krejt ...
Gazeta Observer | 14-Dec-2019 10:39
Pas dështimit të djeshëm për arritjen e marrëveshjes me LDK-në, ka reaguar edhe deputeti i Vetëvendosjes, Mefail Bajqinovci. Ai ka shkruar që shpreson që sot do të lëshoj pe lidhja Demokratike e Kosovës.“ Ndryshe krejt ...

Bajqinovci kërkon që të hetohet edhe Banka Qendrore për rastin “Monego” dhe “Iute Credit”
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka reaguar pas mbylljes së dy institucioneve mikrofinanciare “Monego” dhe “Iute Credit”. Ai ka kërkuar që Prokuroria e Shtetit të hetojë deri në fund këtë ...
InFokusi | 13-Dec-2019 15:07
Deputeti i zgjedhur i Lëvizjes Vetëvendosje, Mefail Bajqinovci ka reaguar pas mbylljes së dy institucioneve mikrofinanciare “Monego” dhe “Iute Credit”. Ai ka kërkuar që Prokuroria e Shtetit të hetojë deri në fund këtë ...

‘Iute Credit Kosovo’ dhe ‘Monego’ kishin 80 mijë klientë në Kosovë, shuma e kredive mbi 70 milionë euro
Javën e kaluar Bordi Ekzekutiv i Bankës Qendrore të Kosovës ka marrë vendim të u revokohet regjistrimi dhe të inicojë procedurat e likuidimit për institucionin mikrofinanciar “Iute Credit Kosovo” Sh. A. dhe për ...
Medial | 13-Dec-2019 09:09
Javën e kaluar Bordi Ekzekutiv i Bankës Qendrore të Kosovës ka marrë vendim të u revokohet regjistrimi dhe të inicojë procedurat e likuidimit për institucionin mikrofinanciar “Iute Credit Kosovo” Sh. A. dhe për ...

BQK-ja legjitimon normat e interesit të kredive të “Iute Credit” dhe “Monego”
Normat e interesit të cilësuara jashtë çdo standardi nga ana e Bankës Qendrore të Kosovës do të aplikohen për kredimarrësit e institucioneve mikrofinanciare “Iute Credit” dhe “Monego” edhe pas mbylljes së tyre. Edhe pse ...
InFokusi | 13-Dec-2019 07:26
Normat e interesit të cilësuara jashtë çdo standardi nga ana e Bankës Qendrore të Kosovës do të aplikohen për kredimarrësit e institucioneve mikrofinanciare “Iute Credit” dhe “Monego” edhe pas mbylljes së tyre. Edhe pse ...

BQK-ja legjitimon normat e interesit të kredive të “Iute Credit” dhe “Monego”
Normat e interesit të cilësuara jashtë çdo standardi nga ana e Bankës Qendrore të Kosovës do të aplikohen për kredimarrësit e institucioneve mikrofinanciare “Iute Credit” dhe “Monego” edhe pas mbylljes së tyre. Edhe pse ...
Koha.net | 13-Dec-2019 07:23
Normat e interesit të cilësuara jashtë çdo standardi nga ana e Bankës Qendrore të Kosovës do të aplikohen për kredimarrësit e institucioneve mikrofinanciare “Iute Credit” dhe “Monego” edhe pas mbylljes së tyre. Edhe pse ...

Kërcënon “Monego”, nëse nuk shtyhet vendimi i BQK-së lënda shkon në Arbitrazh
Institucioni mikrofinanciar “Monego”, ka kërkuar nga Banka Qendrore e Kosovës që të shtyjë revokimin e licencës. Nëse kjo nuk shqyrtohet nga BQK-ja, zyrtarë të “Monego”-s kanë paralajmëruar se rastin do ta dërgojnë në ...
Koha.net | 12-Dec-2019 21:30
Institucioni mikrofinanciar “Monego”, ka kërkuar nga Banka Qendrore e Kosovës që të shtyjë revokimin e licencës. Nëse kjo nuk shqyrtohet nga BQK-ja, zyrtarë të “Monego”-s kanë paralajmëruar se rastin do ta dërgojnë në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved