ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/01/2020 19:38

Nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar

Nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim.
Top Channel | 14-Dec-2019 18:38
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim.

?Haradinaj: Vuçiq nuk mund ta mohojë se djemtë e UÇK-së e kanë përzënë nga Kosova
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...
Top Channel | 14-Dec-2019 17:26
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...

Në Gorozhup të Pashtrikut, nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatimt. E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 18:50
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatimt. E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë ...

Haradinaj: Vuçiq nuk mund ta mohojë se djemtë e UÇK-së e kanë përzënë nga Kosova
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 17:32
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...

Haradinaj nga akademia për Mujë Krasniqin: Këta djem e përzunë Vuçiqin e Milloshin prej Kosovës
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...
Albportali | 14-Dec-2019 19:17
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...

?Nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim. E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë ...
Arbresh | 14-Dec-2019 19:14
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim. E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë ...

?Nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim. E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë ...
Indeks Online | 14-Dec-2019 18:41
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim. E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë ...

Kështu e kujton Daut Haradinaj Muj Krasniqin
Sot shënohet 21 vjetori I rënies heroike të komandantit të Brigadës 113 të Zonës Operative të Drenicës, Mujë Krasniqi – Kapuçi, shkruan Gazeta inFokus Mujë Krasniqi – Kapuçi, dhe 41 bashkëluftëtarëve të tij në kufirin ...
InFokusi | 14-Dec-2019 18:32
Sot shënohet 21 vjetori I rënies heroike të komandantit të Brigadës 113 të Zonës Operative të Drenicës, Mujë Krasniqi – Kapuçi, shkruan Gazeta inFokus Mujë Krasniqi – Kapuçi, dhe 41 bashkëluftëtarëve të tij në kufirin ...

Limaj: Dëshmorët janë më meritorët për lirinë e Kosovës
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Mujë Krasniqin dhe bashkëluftëtarët e tij në 21-vjetorin e rënies. Në një postim të shkurtër në facebook ka thënë se Mujë Krasniqi ishte një prej ...
Koha.net | 14-Dec-2019 18:26
Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka përkujtuar Mujë Krasniqin dhe bashkëluftëtarët e tij në 21-vjetorin e rënies. Në një postim të shkurtër në facebook ka thënë se Mujë Krasniqi ishte një prej ...

?Nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar
E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë Krasniqi, të Profesorit Rifat Myziu, të atletit Ilir Asllani, të uraganit të Pashtrikut Qenë Qenaj dhe të gjithë dëshmorëve që derdhen gjakun e ...
Lajminet | 14-Dec-2019 18:18
E për të nderuar veprimtarin e Komandantit të Brigadës 113 të UÇK-së, Mujë Krasniqi, të Profesorit Rifat Myziu, të atletit Ilir Asllani, të uraganit të Pashtrikut Qenë Qenaj dhe të gjithë dëshmorëve që derdhen gjakun e ...

Haradinaj, Vuçiqit: Mund ta mohoni Reçakun, por s’mund ta mohoni se djemtë e UÇK-së iu përzunë nga Kosova
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, po të njejtën ...
PortaliOnline | 14-Dec-2019 18:17
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, po të njejtën ...

?Nderohen 41 dëshmorët e rënë në kufirin shqiptaro-shqiptar
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim.
Kosova Press | 14-Dec-2019 18:14
21 vite më parë kanë rënë në altarin e lirisë 41 luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, derisa hynin në Kosovë për të sjell armatim.

Haradinaj: Vuçiq nuk mund ta mohojë se djemtë e UÇK-së e kanë përzënë nga Kosova
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...
Shenja | 14-Dec-2019 18:06
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...

Haradinaj nga akademia për Mujë Krasniqin: Këta djem e përzunë Vuçiqin e Milloshin prej Kosovës
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...
Arbresh | 14-Dec-2019 17:38
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...

?Haradinaj: Vuçiqi mund ta mohojë masakrën e Reçakut, por s’mund ta mohojë se UÇK-ja e përzuri nga Kosova
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Alleksandar Vuçiqi dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë ...
Koha.net | 14-Dec-2019 17:29
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri në detyrë i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Alleksandar Vuçiqi dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë ...

?Haradinaj: Vuçiq nuk mund ta mohojë se djemtë e UÇK-së e kanë përzënë nga Kosova
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...
Indeks Online | 14-Dec-2019 17:20
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...

Homazhe për Mujë Krasniqin dhe 41 luftëtarët e rënë heroikisht
Në përvjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqit dhe 41 dëshmorëve të kombit, sot në kompleksin memorial të dëshmorëve në fshatin Marinë, janë bërë homazhe dhe janë vendosur kurora me lule. ...
Telegrafi | 14-Dec-2019 12:19
Në përvjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqit dhe 41 dëshmorëve të kombit, sot në kompleksin memorial të dëshmorëve në fshatin Marinë, janë bërë homazhe dhe janë vendosur kurora me lule. ...

?Haradinaj: Vuçiq nuk mund ta mohojë se djemtë e UÇK-së e kanë përzënë nga Kosova
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...
Kosova Press | 14-Dec-2019 17:17
Në 21 vjetorin e rënies së komandantit të Brigadës 113, Mujë Krasniqi dhe 40 dëshmorëve të kombit, kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj ka thënë se Aleksandër Vuçiq dhe kolegët e tij nuk mund ta mohojnë që djemtë e ...

Haradinaj nga akademia për Mujë Krasniqin: Këta djem e përzunë Vuçiqin e Milloshin prej Kosovës
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...
InFokusi | 14-Dec-2019 17:02
Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, merr pjesë në Akademinë Përkujtimore për heroin Mujë Krasniqi – Kapuqi dhe 40 bashkëluftëtarët e tij. Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, ...

Haradinaj nga akademia për Mujë Krasniqin: Këta djem e përzunë Vuçiqin e Milloshin prej Kosove
Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, po të njejtën ditë u formua Ushtria e Kosovës. Ai tha se lufta e lavdishme triumfoi 20 vjet më vonë dhe iu kthye ndera Shqipërisë, raporton ...
Lajminet | 14-Dec-2019 16:57
Ai tha se 20 vjet nga vdekja e Mujë Krasniqit dhe bashkëluftëtarëve të tij, po të njejtën ditë u formua Ushtria e Kosovës. Ai tha se lufta e lavdishme triumfoi 20 vjet më vonë dhe iu kthye ndera Shqipërisë, raporton ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved